Як зміцнити імунітет: прості поради від імунолога

У сучасних умовах, коли значна кількість людей зіштовхується з сезонними хворобами, питання зміцнення імунітету та вакцинації є особливо актуальними.

Проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи ІФНМУ Тарас Кобрин поділився рекомендаціями з журналісткою Фіртки щодо того, як підтримувати своє здоров'я в дорослому віці.

"Імунітет — це складна система, яка працює індивідуально в кожної людини. Тому використовувати медичні препарати для його зміцнення самостійно — небезпечно. Спочатку варто звернутися до сімейного лікаря, щоб оцінити стан організму", – наголошує медик.

Тарас Кобрин підкреслює, найефективніший шлях до зміцнення імунітету — здоровий спосіб життя.

Також, серед рекомендацій:

  • Відмова від куріння та зловживання алкоголем. Сон і психічне здоров’я.

"Достатній сон та уникнення стресових ситуацій допоможуть підтримати імунну систему, хоча повністю уникнути стресу в сучасних умовах — складно".

  • Збалансоване харчування. Вживання фруктів і овочів, які містять природні вітаміни й антиоксиданти, допомагає організму функціонувати належним чином.

  • Окрім того, Тарас Кобрин наголосив на важливості вакцинації.

"Є планові щеплення, які починаються в дитинстві, але для дорослих  важливо робити ревакцинацію кожні 10 років" від дифтерії та правця", — підкреслює фахівець.

Наприклад, вакцинація від дифтерії та правця залишається актуальною для всіх вікових груп.

Тарас Кобрин також рекомендує щорічно вакцинуватися від сезонного грипу.

"Сучасні вакцини зазвичай є чотирикомпонентними, що захищає від двох типів вірусу грипу А і двох – В. Хоча вакцинація не гарантує повного захисту, вона допомагає уникнути важких ускладнень, таких як пневмонія", – пояснює проректор.

Окрім того, прикарпатцям нагадують про важливість вакцинації проти COVID-19, особливо для людей із хронічними захворюваннями.

"Попри те, що COVID-19 перестав бути на першому плані, ризики залишаються, особливо для вразливих груп населення", – додав Тарас Кобрин.

Щоб вчасно виявляти потенційні проблеми, фахівець рекомендує раз на рік звертатися до сімейного лікаря, здавати базові аналізи: загальний аналіз крові та сечі, рівень цукру й холестерину.

А також — проходити ЕКГ та обстеження органів грудної клітки.

"Сімейний лікар допоможе визначити, які саме обстеження потрібні у кожному конкретному випадку. Це входить до системи медичних гарантій і є безплатним".

Дотримуючись цих простих правил, кожен може значно покращити своє здоров’я та мінімізувати ризики сезонних захворювань.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:


08.12.2024 Тетяна Сорока 338
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

224
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1349
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2442 2
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3586
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2909
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2123

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

585

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

432

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1610

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1771
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

256
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

476
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

773
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4939
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

333
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

849
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10097
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

474
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

227
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

346
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

375
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

693