У сучасних умовах, коли значна кількість людей зіштовхується з сезонними хворобами, питання зміцнення імунітету та вакцинації є особливо актуальними.
Проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи ІФНМУ Тарас Кобрин поділився рекомендаціями з журналісткою Фіртки щодо того, як підтримувати своє здоров'я в дорослому віці.
"Імунітет — це складна система, яка працює індивідуально в кожної людини. Тому використовувати медичні препарати для його зміцнення самостійно — небезпечно. Спочатку варто звернутися до сімейного лікаря, щоб оцінити стан організму", – наголошує медик.
Тарас Кобрин підкреслює, найефективніший шлях до зміцнення імунітету — здоровий спосіб життя.
Також, серед рекомендацій:
-
Відмова від куріння та зловживання алкоголем. Сон і психічне здоров’я.
"Достатній сон та уникнення стресових ситуацій допоможуть підтримати імунну систему, хоча повністю уникнути стресу в сучасних умовах — складно".
-
Збалансоване харчування. Вживання фруктів і овочів, які містять природні вітаміни й антиоксиданти, допомагає організму функціонувати належним чином.
-
Окрім того, Тарас Кобрин наголосив на важливості вакцинації.
"Є планові щеплення, які починаються в дитинстві, але для дорослих важливо робити ревакцинацію кожні 10 років" від дифтерії та правця", — підкреслює фахівець.
Наприклад, вакцинація від дифтерії та правця залишається актуальною для всіх вікових груп.
Тарас Кобрин також рекомендує щорічно вакцинуватися від сезонного грипу.
"Сучасні вакцини зазвичай є чотирикомпонентними, що захищає від двох типів вірусу грипу А і двох – В. Хоча вакцинація не гарантує повного захисту, вона допомагає уникнути важких ускладнень, таких як пневмонія", – пояснює проректор.
Окрім того, прикарпатцям нагадують про важливість вакцинації проти COVID-19, особливо для людей із хронічними захворюваннями.
"Попри те, що COVID-19 перестав бути на першому плані, ризики залишаються, особливо для вразливих груп населення", – додав Тарас Кобрин.
Щоб вчасно виявляти потенційні проблеми, фахівець рекомендує раз на рік звертатися до сімейного лікаря, здавати базові аналізи: загальний аналіз крові та сечі, рівень цукру й холестерину.
А також — проходити ЕКГ та обстеження органів грудної клітки.
"Сімейний лікар допоможе визначити, які саме обстеження потрібні у кожному конкретному випадку. Це входить до системи медичних гарантій і є безплатним".
Дотримуючись цих простих правил, кожен може значно покращити своє здоров’я та мінімізувати ризики сезонних захворювань.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: