Як змінюється курс по крипті: основні фактори впливу

Відомий факт для всіх, хто працює на ринку цифрових валют: курс по крипті схильний до суттєвих коливань. Цей момент залежить від багатьох факторів, розуміння яких допоможе трейдерам та інвесторам приймати виважені рішення. Оцінка того, що впливає на котирування, дозволить складати ефективні стратегії для вашого портфеля.

Скільки коштує Біткоін в доларах: попит та пропозиція

Перше, що позначається на вартості цифрових активів – співвідношення попиту та пропозиції на ринку. Спрацьовує таке правило: чим вищий попит на крипту і нижче її пропозиція, тим вище стає курс. Те, по скільки Біткоін і інші монети торгуються на ринку, залежить від транзакційних обсягів, ринкової капіталізації, ліквідності.

Якщо говорити конкретно про BTC, першу і найпопулярнішу криптовалюту, то вона має високу ринкову капіталізацію та ліквідність. Тому актив менше схильний до волатильності порівняно з менш відомими альткоінами. Ви зможете купити Біткоїн за ціною, яка відповідає середній ринковій. На Bitcoin, як і на іншу крипту, можуть впливати внутрішні та зовнішні чинники.

Внутрішні причини, через які змінюються ціни криптовалют

  • Технологічні оновлення. Цінність проєкту та його монети може суттєво зрости за рахунок впровадження нових технологій та покращень у блокчейн-мережі. Яскравий приклад – оновлення мережі Ethereum до версії Ethereum 2.0.
  • Успішність проєкту. У Біткоїна курс тримається на високій позначці, оскільки актив досяг визнання у криптоспільноті. Реалізація та розвиток криптопроєктів можуть підвищувати їхню ціну. Важливими вважаються успішні співробітництва та партнерства. Наприклад, партнерство між Cardano та великими технологічними компаніями допомогло залучити нових інвесторів та збільшити курс монети ADA.
  • Емісія та розподіл крипти. Цей момент позначається на тому, скільки коштує Солана, Біткоїн та інші криптовалюти, а також на стійкості монети на ринку. Довіра до проєкту підвищується при обмеженій емісії та рівномірному розподілі монет. Ціна BTC продовжуватиме зростати в майбутньому, оскільки система передбачає обмежену емісію – 21 млн. коїнів, що гарантує дефіцит активу.

Варто враховувати також і корисність криптовалют: чим більше сфер застосування, тим вища цінність. Ціна Солани, Біткоїна та іншої крипти зростатиме, якщо ці активи використовуватимуть як засіб збереження вартості. При цьому Ефіріум дає можливість розробляти та керувати децентралізованими додатками, через що проєкт популярний серед розробників.

У Солани курс, як і вартість інших монет, може відрізнятися на різних криптобіржах. Нові лістинги на торгових платформах найчастіше провокують короткострокове зростання позиції криптовалюти.

Зовнішні чинники впливу на ціноутворення крипти

  • Політична ситуація.

Крипторинок сильно реагує на будь-які зміни у законодавстві, що можна побачити на прикладі Китаю та рішень його уряду. Крім того, коли Дональд Трамп переміг на президентських виборах США, то у SOL ціна, як і вартість іншої крипти, зросла.

  • Економічні умови.

У періоди локальної економічної нестабільності ринку інвестори шукають альтернативні варіанти активів, де перше місце займають криптовалюти. Приклад – Україна, Аргентина, Венесуела та багато африканських країн.

  • Новини та події.

Окрім політичних, також й інші новини можуть провокувати зростання чи падіння монети SOL, BTC, XRP та інших. Значні коливання ринку відзначаються при зломі криптобірж, великих інвестицій у проєкти, трендових постів відомих особистостей.

  • Експертні прогнози.

Прогнози криптовалютних аналітиків та лідерів думок можуть впливати на очікування ринку, що також викликає зміни у криптоіндустрії.

Реклама


24.01.2025 241
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

922 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

818
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1632
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2268
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4244 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3249

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

235

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

470

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

412

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

877
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

653
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

694
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

979
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1106
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

692
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6277
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1768
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31787 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1577
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

782 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

742