Як змінюється курс по крипті: основні фактори впливу

Відомий факт для всіх, хто працює на ринку цифрових валют: курс по крипті схильний до суттєвих коливань. Цей момент залежить від багатьох факторів, розуміння яких допоможе трейдерам та інвесторам приймати виважені рішення. Оцінка того, що впливає на котирування, дозволить складати ефективні стратегії для вашого портфеля.

Скільки коштує Біткоін в доларах: попит та пропозиція

Перше, що позначається на вартості цифрових активів – співвідношення попиту та пропозиції на ринку. Спрацьовує таке правило: чим вищий попит на крипту і нижче її пропозиція, тим вище стає курс. Те, по скільки Біткоін і інші монети торгуються на ринку, залежить від транзакційних обсягів, ринкової капіталізації, ліквідності.

Якщо говорити конкретно про BTC, першу і найпопулярнішу криптовалюту, то вона має високу ринкову капіталізацію та ліквідність. Тому актив менше схильний до волатильності порівняно з менш відомими альткоінами. Ви зможете купити Біткоїн за ціною, яка відповідає середній ринковій. На Bitcoin, як і на іншу крипту, можуть впливати внутрішні та зовнішні чинники.

Внутрішні причини, через які змінюються ціни криптовалют

  • Технологічні оновлення. Цінність проєкту та його монети може суттєво зрости за рахунок впровадження нових технологій та покращень у блокчейн-мережі. Яскравий приклад – оновлення мережі Ethereum до версії Ethereum 2.0.
  • Успішність проєкту. У Біткоїна курс тримається на високій позначці, оскільки актив досяг визнання у криптоспільноті. Реалізація та розвиток криптопроєктів можуть підвищувати їхню ціну. Важливими вважаються успішні співробітництва та партнерства. Наприклад, партнерство між Cardano та великими технологічними компаніями допомогло залучити нових інвесторів та збільшити курс монети ADA.
  • Емісія та розподіл крипти. Цей момент позначається на тому, скільки коштує Солана, Біткоїн та інші криптовалюти, а також на стійкості монети на ринку. Довіра до проєкту підвищується при обмеженій емісії та рівномірному розподілі монет. Ціна BTC продовжуватиме зростати в майбутньому, оскільки система передбачає обмежену емісію – 21 млн. коїнів, що гарантує дефіцит активу.

Варто враховувати також і корисність криптовалют: чим більше сфер застосування, тим вища цінність. Ціна Солани, Біткоїна та іншої крипти зростатиме, якщо ці активи використовуватимуть як засіб збереження вартості. При цьому Ефіріум дає можливість розробляти та керувати децентралізованими додатками, через що проєкт популярний серед розробників.

У Солани курс, як і вартість інших монет, може відрізнятися на різних криптобіржах. Нові лістинги на торгових платформах найчастіше провокують короткострокове зростання позиції криптовалюти.

Зовнішні чинники впливу на ціноутворення крипти

  • Політична ситуація.

Крипторинок сильно реагує на будь-які зміни у законодавстві, що можна побачити на прикладі Китаю та рішень його уряду. Крім того, коли Дональд Трамп переміг на президентських виборах США, то у SOL ціна, як і вартість іншої крипти, зросла.

  • Економічні умови.

У періоди локальної економічної нестабільності ринку інвестори шукають альтернативні варіанти активів, де перше місце займають криптовалюти. Приклад – Україна, Аргентина, Венесуела та багато африканських країн.

  • Новини та події.

Окрім політичних, також й інші новини можуть провокувати зростання чи падіння монети SOL, BTC, XRP та інших. Значні коливання ринку відзначаються при зломі криптобірж, великих інвестицій у проєкти, трендових постів відомих особистостей.

  • Експертні прогнози.

Прогнози криптовалютних аналітиків та лідерів думок можуть впливати на очікування ринку, що також викликає зміни у криптоіндустрії.

Реклама


24.01.2025 808
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

273
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1692
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3147
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1138
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1158
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1195 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

235

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1109

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

929

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

409
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

320
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2485
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1235
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1307
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

544
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15175
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7475
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

327
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

612 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

457
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

380
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

470