Як вивчити польську мову? Поради від репетитора польської мови

Близьке сусідство з Польщею, яка входить до складу Європейського Союзу, мотивує українців хоч раз відвідати цю країну.

Наші громадяни, як правило, виїжджають до Польщі у пошуках роботи чи диплома про освіту європейського рівня. Українці залюбки вступають до польських вишів, але для цього треба підтвердити знання польської мови за допомогою сертифікату чи співбесіди. Навчання польською безкоштовне або коштує значно дешевше, ніж англійською.

Фахівець, який володіє мовою на рівні В1 і вище, має більше шансів розкрити свій професійний потенціал та влаштуватися на високооплачувану роботу. У Польщі знаходиться багато міжнародних корпорацій і фірм. Не лише документи, а й знання польської є визначальним для отримання карти поляка. Рівень володіння мовою перевіряють під час співбесіди у консула. У Польщі діють сприятливі умови для ведення власного бізнесу.

Робота перекладачем з польської також досить престижна і затребувана. Вивчати мову можна і для власного розвитку. Це дає можливість розширити свій культурний рівень та ерудицію. Опанування нової мови – чудове тренування для мозку.

 

Як можна вивчити польську мову? Який зі способів найбільш ефективний?

Польська відрізняється від інших європейських мов, вона близька до слов’янських. Та все ж у ній є багато унікальних слів, які доведеться запам’ятати. Польську не вивчають в загальноосвітніх українських школах. Хіба що в окремих спеціалізованих школах та класах. Проте сьогодні існує чимало способів опанувати польську мову для дітей та дорослих.

Загалом вивчати іноземну мову можна самотужки або з допомогою викладача. Якщо почати вивчення з нуля, то краще звернутися до педагога. Ось дієві способи, як швидко опанувати польську:

  • Індивідуальний репетитор. Польська мова потребує регулярної практики читання і говоріння. Приватний викладач допоможе розвинути всі необхідні мовні компетентності, а також підготуватися до іспитів, конкурсів, олімпіад, співбесіди в консульстві, вступу до вишу тощо. Спектр послуг широкий, оскільки з репетитором можна домовитися про будь-які умови та напрям підготовки. Перевагами такого методу ще є гнучкий графік та поурочна оплата занять. Уроки можуть проходити в репетитора, вдома в учня чи онлайн. Уся увага педагога приділяється одному учневі.
  • Мовні курси. Це переважно групові заняття з викладачем при мовних центрах чи приватних школах. У групі може бути від 3-х до 15-ти учнів, яких розподіляють за віком, рівнем знань тощо. Курси оплачуються наперед, при чому їх тривалість невелика – від місяця до року. Потім треба шукати курси з вищим рівнем викладання і знову реєструватися. Це не дуже зручно. Також не завжди зрозуміло, як діяти, коли не сподобався педагог чи учень пропустив кілька занять. Є курси очні та онлайн. Часто безкоштовні групові заняття проводяться при костелах, але за якістю викладання вони не відрізняються від шкільних.
  • Комунікативний метод. Він передбачає постійне використання мови на практиці. Це можливо у разі переїзду до Польщі, спілкування з носіями мови за допомогою чатів та відеозв’язку, інших способів занурення у мовне середовище.
  • Самостійне вивчення мови. Цей метод навряд чи підійде, якщо потрібно вивчати мову з нуля. Учневі доводиться самостійно розбиратися у граматиці, вимові та лексичному різноманітті за допомогою відеоуроків, підручників, словників, мовних сайтів та програм.

 

Як краще вивчити польську? Чим ще можна доповнити заняття з репетитором чи на курсах?

Якщо ви маєте намір добре вивчити польську, намагайтеся постійно її використовувати. Вивчення мови без практики – це просто хобі, яке не дасть бажаного результату. Учень повинен багато часу приділяти самостійній роботі. Водночас важливе значення має свідома мотивація. Тільки за умови наполегливої праці та контролю досвідченого педагога можна досягти справжнього прогресу.

Так, розширити свій словниковий запас до 2500 слів можна вже за 2-3 місяці інтенсивних занять. Щоб навчання з репетитором чи на курсах принесло максимальну користь, його слід доповнювати власною практикою читання, слухання та говоріння. Аби заговорити, слід не боятися вступати у діалог. Ви можете розширити свої можливості у вивченні польської за допомогою:

  • освітніх сайтів та платформ, на яких міститься теоретичний матеріал, завдання, інтерактивні вправи
  • віртуальних словників
  • додатків з цікавими вправами та мовними іграми
  • інтерактивних тестів, вікторин, квестів онлайн
  • традиційних підручників і граматик
  • щоденного прослуховування підкастів, радіопередач польською
  • переписки та спілкування з поляками по відеозв’язку
  • ведення рукописного словника

 

Де можна знайти хорошого викладача польської мови?

Знання польської відкриває чимало перспектив – переїзд до Польщі, отримання карти поляка, здобуття освіти, стажування, робота, власний бізнес. Польща – економічно розвинена держава, яка приваблює можливістю отримання високооплачуваної роботи та кар’єрного зростання. Зв’язки України та Польщі усе більше налагоджуються, особливо після введення безвізу та прийняття Україною Європейського курсу.

Та всі ці шанси зводяться нанівець без вільного володіння польською мовою. Ця мова здається легкою, але вивчити її самостійно з нуля досить складно. Все одно знадобиться допомога кваліфікованого викладача, якого можна знайти на сайті БУКІ.

Багато українців працює та навчається в Польщі. Ви можете стати одним із них! Не бійтеся втілювати мрії в життя! Щоб забезпечити собі чи своїй дитині якісне навчання:

  • заходьте на БУКІ і виберіть предмет
  • за допомогою фільтрів визначте свої критерії пошуку репетитора
  • уважно ознайомтесь з анкетами викладачів
  • звертайте увагу на відгуки та досвід
  • виберіть достойного на вашу думку педагога і надішліть йому заявку
Партнерський матеріал


26.05.2021 1623 2
Коментарі (2)

20.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшуючі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

568
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1608 1
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7118
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14975 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1876
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1144

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

827

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

923

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1706

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1514
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

59
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

498
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

741
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3003
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

719
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1799
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

827
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34967 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

318
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

475
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

796
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

710