Як виходять з карантину в різних областях України (ІНФОГРАФІКА)

В Україні з 11 травня зняли деякі карантинні обмеження, запроваджені для боротьби з коронавірусом. Зокрема, дозволили роботу перукарень та стоматологічних клінік, відкрили для відвідування парки й сквери.

Невдовзі дозволять гуляти групами до 8 осіб та сидіти на відкритих терасах кафе чи ресторанів учотирьох (з дотриманням соціальної дистанції).

Але не всі регіони виходять із карантину рівномірно. У деяких запровадили так званий адаптивний карантин, а деякі регіони трохи розширили перелік «послаблень». «Слово і діло» пропонує подивитися на особливості зняття карантинних обмежень у різних областях України.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що в регіонах з високою кількістю хворих на коронавірус запроваджуватимуть адаптивний карантин, зокрема в Чернівецькій та Івано-Франківській областях.

«Якщо будуть локальні захворювання в тому чи іншому місті, ми запроваджуємо карантин локально там, де виникають спалахи. Так житиме весь світ, поки не знайде вакцину», – пояснив він.

Шмигаль додав, що велика частка відповідальності лягає на міських голів, які в подальшому ухвалюватимуть рішення про запровадження адаптивних заходів і про посилення карантину в разі необхідності.

Щодо відновлення руху метро, міжміського та міського громадського транспорту, то, за словами прем’єра, обмеження почнуть знімати на третьому етапі виходу з карантину. Точної дати немає, бо все залежатиме від динаміки захворюваності.

У Чернівецькій області поки не знімають карантинні обмеження через те, що кількість хворих на COVID у регіоні залишається високою та продовжує зростати. Кількість хворих наближається до 2 тисяч, і майже 2,5 тис. людей мають підозру на зараження.

«Тож на Буковині обмеження триватимуть довший період часу. Так, до 22 травня у нашій області буде особливий режим в’їзду та виїзду, також не відновлюватимуть міжрайонне автобусне сполучення», – повідомив голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук.

В області продовжили обмеження на роботу суб’єктів господарювання торговельного та побутового обслуговування населення, відвідування дитячих і спортивних майданчиків, надання стоматологічних послуг.

При цьому зможуть відновити роботу кафе, ресторани та інші заклади громадського харчування в режимі доставки або на винос. Почнуть працювати музеї та відновлять практику адвокати, нотаріуси, аудитори, психологи.

Не послаблюватимуть карантин у кількох районах Рівненської області, оскільки там залишається велика кількість хворих. Про це повідомила пресслужба ОДА.

До 22 травня не зніматимуть обмеження в Рокитнівському районі, у селі Зоря Рівненського району й у трьох селах Корецького району: Світанок, Щекічин і Невірків.

У Львівській області у зв’язку із зростанням кількості захворювань на коронавірус обласна комісія ТЕБ і НС вирішила перенести пом’якшувальні заходи карантину до 15 травня.

В Івано-Франківській області підтримали послаблення карантинних заходів з 11 травня, але призупинили відкриття стоматологічних кабінетів. Для них розроблять алгоритм роботи.

При цьому відновлено роботу громадського транспорту, але користуватися ним можна лише за спецперепустками.

читайте також: У Франківську з вівторка запускають спецтранспорт: хто матиме право на проїзд

У Луганській області продовжено обмеження на роботу непродовольчих ринків.

Міський голова Дніпра Борис Філатов повідомив у Facebook, що карантин в місті пом’якшуватимуть трохи довше, ніж дозволив Кабмін.

«Наразі за рішенням спеціальної комісії в місті будуть відкриті не лише аптеки, супермаркети, бакалії, магазини з технікою, АЗС і банки, але також і хімчистки, СТО, майстерні з ремонту будь-якого устаткування. Кав'ярні та ресторани зможуть працювати як за адресною доставкою, так і за послугою take away. Тобто без допуску гостей до зали», – уточнив Філатов.

Раніше в місті відкрили для прогулянок майже сотню зелених зон, бульварних частин вулиць, які не підпадають під заборону відвідування, зокрема й ділянки вулиць набережних Січеславської, Перемоги, Заводської, бульвару Слави та інших.

З 11 травня в Житомирі дозволили їздити в громадському транспорті, але тільки в робочі дні з 10:00 до 16:00 і за посвідченням. У вихідні дні можна буде їздити без посвідчення.

У Вінниці з 11 травня почне їздити весь громадський транспорт, який курсував до карантину. Про це повідомив мер міста Сергій Моргунов. У трамваях, тролейбусах, муніципальних автобусах (загалом 240 одиниць техніки) можна буде їздити за наявності сидячих місць. Вхід і вихід будуть тільки через передні двері. Оплата за проїзд здійснюватиметься виключно безготівково – через муніципальну карту або через інші електронні сервіси.

У Полтаві з 8 травня дозволили відвідувати кладовища.

У Мукачеві (Закарпатська область) 4 травня відкрили для відвідувачів торговельні центри та парки.


читайте також:

Шмигаль: Послаблення карантину не означає, що коронавірусу більше немає 

фото: Дзеркало тижня


14.05.2020 1793
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

349
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2931
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21086
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1986
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1357 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2371

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

715

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2146

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

828

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1415
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

149
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

469
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1004
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

152
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

772
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

746
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

684
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8221
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

869 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

881
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2178 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

828