Як виходять з карантину в різних областях України (ІНФОГРАФІКА)

В Україні з 11 травня зняли деякі карантинні обмеження, запроваджені для боротьби з коронавірусом. Зокрема, дозволили роботу перукарень та стоматологічних клінік, відкрили для відвідування парки й сквери.

Невдовзі дозволять гуляти групами до 8 осіб та сидіти на відкритих терасах кафе чи ресторанів учотирьох (з дотриманням соціальної дистанції).

Але не всі регіони виходять із карантину рівномірно. У деяких запровадили так званий адаптивний карантин, а деякі регіони трохи розширили перелік «послаблень». «Слово і діло» пропонує подивитися на особливості зняття карантинних обмежень у різних областях України.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що в регіонах з високою кількістю хворих на коронавірус запроваджуватимуть адаптивний карантин, зокрема в Чернівецькій та Івано-Франківській областях.

«Якщо будуть локальні захворювання в тому чи іншому місті, ми запроваджуємо карантин локально там, де виникають спалахи. Так житиме весь світ, поки не знайде вакцину», – пояснив він.

Шмигаль додав, що велика частка відповідальності лягає на міських голів, які в подальшому ухвалюватимуть рішення про запровадження адаптивних заходів і про посилення карантину в разі необхідності.

Щодо відновлення руху метро, міжміського та міського громадського транспорту, то, за словами прем’єра, обмеження почнуть знімати на третьому етапі виходу з карантину. Точної дати немає, бо все залежатиме від динаміки захворюваності.

У Чернівецькій області поки не знімають карантинні обмеження через те, що кількість хворих на COVID у регіоні залишається високою та продовжує зростати. Кількість хворих наближається до 2 тисяч, і майже 2,5 тис. людей мають підозру на зараження.

«Тож на Буковині обмеження триватимуть довший період часу. Так, до 22 травня у нашій області буде особливий режим в’їзду та виїзду, також не відновлюватимуть міжрайонне автобусне сполучення», – повідомив голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук.

В області продовжили обмеження на роботу суб’єктів господарювання торговельного та побутового обслуговування населення, відвідування дитячих і спортивних майданчиків, надання стоматологічних послуг.

При цьому зможуть відновити роботу кафе, ресторани та інші заклади громадського харчування в режимі доставки або на винос. Почнуть працювати музеї та відновлять практику адвокати, нотаріуси, аудитори, психологи.

Не послаблюватимуть карантин у кількох районах Рівненської області, оскільки там залишається велика кількість хворих. Про це повідомила пресслужба ОДА.

До 22 травня не зніматимуть обмеження в Рокитнівському районі, у селі Зоря Рівненського району й у трьох селах Корецького району: Світанок, Щекічин і Невірків.

У Львівській області у зв’язку із зростанням кількості захворювань на коронавірус обласна комісія ТЕБ і НС вирішила перенести пом’якшувальні заходи карантину до 15 травня.

В Івано-Франківській області підтримали послаблення карантинних заходів з 11 травня, але призупинили відкриття стоматологічних кабінетів. Для них розроблять алгоритм роботи.

При цьому відновлено роботу громадського транспорту, але користуватися ним можна лише за спецперепустками.

читайте також: У Франківську з вівторка запускають спецтранспорт: хто матиме право на проїзд

У Луганській області продовжено обмеження на роботу непродовольчих ринків.

Міський голова Дніпра Борис Філатов повідомив у Facebook, що карантин в місті пом’якшуватимуть трохи довше, ніж дозволив Кабмін.

«Наразі за рішенням спеціальної комісії в місті будуть відкриті не лише аптеки, супермаркети, бакалії, магазини з технікою, АЗС і банки, але також і хімчистки, СТО, майстерні з ремонту будь-якого устаткування. Кав'ярні та ресторани зможуть працювати як за адресною доставкою, так і за послугою take away. Тобто без допуску гостей до зали», – уточнив Філатов.

Раніше в місті відкрили для прогулянок майже сотню зелених зон, бульварних частин вулиць, які не підпадають під заборону відвідування, зокрема й ділянки вулиць набережних Січеславської, Перемоги, Заводської, бульвару Слави та інших.

З 11 травня в Житомирі дозволили їздити в громадському транспорті, але тільки в робочі дні з 10:00 до 16:00 і за посвідченням. У вихідні дні можна буде їздити без посвідчення.

У Вінниці з 11 травня почне їздити весь громадський транспорт, який курсував до карантину. Про це повідомив мер міста Сергій Моргунов. У трамваях, тролейбусах, муніципальних автобусах (загалом 240 одиниць техніки) можна буде їздити за наявності сидячих місць. Вхід і вихід будуть тільки через передні двері. Оплата за проїзд здійснюватиметься виключно безготівково – через муніципальну карту або через інші електронні сервіси.

У Полтаві з 8 травня дозволили відвідувати кладовища.

У Мукачеві (Закарпатська область) 4 травня відкрили для відвідувачів торговельні центри та парки.


читайте також:

Шмигаль: Послаблення карантину не означає, що коронавірусу більше немає 

фото: Дзеркало тижня


14.05.2020 1711
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

557
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

650
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1362
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2315 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1167
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3093

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

915

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1060

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1490

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2087
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

342
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26410 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

782
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3038
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1285
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

963
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1222
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3078
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

441
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4315
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1099
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1657