Як виглядають майстерні франківських художників (ФОТО)

Мистецтвом захоплюється чимало людей. Ми часто милуємось картинами, роздумуємо над їх змістом, насолоджуємось красою. Та чи багато з нас замислювалось над тим, де саме створюються ці феєрії? Де ж художник ловить ті промені творчості, які переливаються на полотно?

Робочий простір митця – це відображення його думок. Журналісти ТРК "Вежа" побували в майстернях франківських художників, щоб показати, де ж творять ті, чиїми роботами захоплюються не тільки в Україні.

ІГОР  РОП’ЯНИК

«Я працюю в традиційному стилі, без сучасних новацій, експериментів. Реалізм – це те, що подобається людям. Почав я малювати ще у студентські роки, але у професію це перейшло десь 15 років тому. Свою майстерню я облаштував на горищі. Раніше це було темне, закидане непотрібними речами приміщення. Я доклав багато зусиль, щоб зробити майстерню такою, яка вона є зараз. Тепер, це місце, де я можу побути сам. Всі мої картини, в більшості, створюються саме тут.

Головним у майстерні є потік світла, розміщення мольберта. Майстерня знаходиться в моєму будинку, і це дуже зручно. Подобається мені те, що тут затишно, просторо. Окрім створення картин, я ще колекціоную різні старі речі. І саме тут вони знаходять своє місце. Багато художників полюбляють у своїх майстернях безпорядок.  А моя відрізняється тим, що все на своїх місцях, люблю порядок».

АНАТОЛІЙ МЕЛЬНИК

«Мистецтвом я займаюсь від коли малював фломастером зірки на туфлях, ще з дитинства. Працюю я в різних техніках: акварель, олійні  фарби, малюнок та інше. Не важливо чим і як малювати, а важливо – що. В цій майстерні я працюю близько року. Можливо, зручніше було б більше освітлення мати. Коли запрацююсь, то вже не знаю, що там на вулиці. Хоча в майстерні значно зручніше, аніж дома, де все перетворюється в студію і вся сім’я задіяна. В мене має грати музика, коли я працюю, а вдома не завжди так можна.

Зараз в моїй майстерні дуже багато картин. Це – мої вікна. Дивлюсь на Карпати, на вулицю Незалежності – такі віконечка в природу. Також зручно те, що є стелажі, де я зберігаю картини. Хоч в цій майстерні я працюю з колегою, це не завдає труднощів. Навпаки, ми допомагаємо один одному, даємо поради, ділимось думками. 

В своїй майстерні я організовую зустрічі художників, зібрання. На них обговорюємо плани, організацію пленерів».

ПЕТРО ПРОКОПІВ

«У цій майстерні я працюю вже десь 10 років. Коли я вперше прийшов сюди, тут було як в складі. Але я все облаштував, кожну деталь. Створюю свої картини не тільки тут, ще вдома та в інституті. Але в майстерні спокійніше, можу зосередитись. Мій основний стиль – графіка. Тому робочий простір повинен передбачати наявність різців, пресу, верстата тощо. В мене все тут розміщено так, щоб зручно було працювати.

Ще в моїй майстерні є “натюрмортний фонд”. Працюючи в університеті я повинен ставити натюрморт студентам, а він має бути цікавим. Тому ці всі речі я використовую в роботі.  А зрештою, мені подобаються старі речі. В цій майстерні мені добре».


04.09.2019 3051
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

408
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

576
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1313
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2265 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1121
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3054

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

880

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1030

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1454

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2060
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26363 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

751
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

947
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2989
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1237
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

932
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1189
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1199
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

405
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4251
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1065
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1631