Як вигідно купити квартиру в іпотеку в Івано-Франківську: покрокова інструкція

Іпотека – один з методів купівлі нерухомості, що користується великою популярністю серед іванофранківців. Воно й зрозуміло. Сьогодні є чимало молодих сімей, які прагнуть жити окремо, але купити власну квартиру доволі складно. В таких випадках на допомогу приходить іпотека – банківський цільовий кредит.

Іпотека несе в собі чимало «плюсів». По-перше, вам не потрібно витрачати  кошти на оренду тимчасового житла. По-друге, іпотека дає можливість придбати квартиру вже зараз, без очікування. Відтак зникає потреба тривалого накопичення грошей, а це, своєю чергою, дозволяє уникнути ризиків інфляції, враховуючи що ціна на нерухомість на Івано-Франківську постійно зростає.

Є в іпотеці й свої недоліки та ризики. Придбавши житло в іпотеку, покупець до повної виплати кредиту не стає повноцінним його власником будучи позбавленим права розпоряджатись новопридбаною нерухомістю, тобто не може її продати, подарувати, обміняти тощо. Іпотека – це завжди певна переплата у вигляді відсотків, комісій та страхових внесків. Врешті-решт завжди залишається ризик натрапити на непорядного забудовника.

Правильний вибір забудовника є дуже важливим для тих, хто планує придбати житло в іпотеку. Власне, це і є перший крок на шляху до купівлі житла в іпотеку, адже іпотека – кредит цільовий і покупець перш ніж отримувати цей кредит, повинен добре уявляти собі що і в кого він буде купувати.

Отже, як обрати надійного забудовника? Фахівці радять насамперед переконатись, чи немає у нього проблемних об’єктів: недобудованих або заморожених житлових комплексів; гучних судових справ, кримінальних скандалів тощо. Отримати таку інформацію у сучасному світі, можна маючи доступ до інтернету та соцмереж.

Звертайте увагу на девелоперів, які уклали з банками партнерські кредитні програми. Участь у таких програмах – це не тільки додаткове свідчення надійності забудовника, але й можливість придбати житло в іпотеку на більш вигідних умовах.

Для прикладу компанія blago developor нещодавно приєдналась до державної програми «Доступне житло під 10%» і в її рамках пропонує придбати квартири у вже зданих в експлуатацію будинках у Містечко Соборне та житловому комплексі Comfort Park. Кредити терміном до 20 років на суму від 100 тисяч до 2 мільйонів гривень в рамках цієї програми видає «ПриватБанк» за умови сплати початкового внеску в розмірі 25% вартості житла. При цьому ставка кредиту становить  від 9,99% до 15,5% річних.

Отже, визначившись з забудовником та квартирою, яку плануєте купити, можете сміливо переходити до другого кроку – аналізу сімейного бюджету. Цей крок є важливим принаймні з двох причин. З одного боку кожна іпотека передбачає сплату початкового внеску, сума якого зазвичай коливається від 20 до 30 % вартості житла – залежно від банку. З іншого боку – не слід забувати про те, що, хоча й невеликими частинами, але кредит доведеться виплачувати. Та ще й відсотки з комісією платити. Тому дуже важливим є правильно спланувати свої фінанси та розподілити бюджет.

Третім кроком є вибір банку. Обирайте банк, який пропонує більш вигідні умови кредитування: менші ставки кредиту, нижчий перший внесок, вигідні цільові програми кредитування тощо. Враховувати треба також схеми погашення кредиту (класична, коли відсотки нараховуються на залишок тіла кредиту і на початку платежі є більшим, ніж наприкінці, чи ануїтет, коли  платежі однакові впродовж всього процесу погашення), механізм нарахування разової комісії, наявність щомісячних комісій, можливі штрафні санкції, в тому числі за дострокове погашення іпотеки тощо.  З’ясуйте, з якими саме банками співпрацює обраний вами забудовник, з якими з них у нього укладено партнерські угоди. Зауважимо, компанія blago developer працює з усіма банками Івано-Франківська.

Отже, визначившись з банком, переходимо до наступного, четвертого, кроку: збираємо необхідні документи та домовляємось про надання кредиту.

Які документи необхідні для отримання іпотеки? Зазвичай, це паспорт громадянина України, довідка про присвоєння індивідуального податкового номера, свідоцтво про шлюб (якщо є), а також паспорт та ідентифікаційний код дружини (чоловіка), свідоцтво про розлучення (якщо є), документи, що підтверджують дохід (виписка про зарплату з місця роботи за шість місяців чи довідка про доходи фізичної особи-підприємця). Це є основний, стандартний пакет документів. Хоча, крім нього, банки можуть додатково вимагати і різні інші документи.

П’ятий крок – подача заявки на отримання кредиту. Її можна подати онлайн або заповнити у відділенні банку. За результатами розгляду заявки банк ухвалює попереднє рішення. В сучасних умовах це відбувається протягом якихось десяти хвилин. При цьому з майбутнім іпотекодержателем зв’язується співробітник банку, який може надати поради щодо вибору квартири, покращення кредитної історії чи щодо документів, які можуть вплинути на рішення банку.

Наступний, шостий, крок – подання документів до банку. Зібраний вами пакет документів повинен бути підкріплений інформаційним листом від забудовника, який містить інформацію про параметри квартири – такі, як: площа, поверх, технічні характеристики, ціна. Подача документів зазвичай супроводжується співбесідою зі співробітником банку. Питання стосуватимуться вашої кредитної історії, доходів тощо. Головне впевнено і чесно відповідати на поставлені запитання.

Своє остаточне рішення щодо надання вам кредиту або відмови у кредиті банк ухвалить згодом. В різних банках терміни різні – від 2-3 днів до тижня.

Нагадаємо, купити квартиру в Івано-Франківську на вигідних умовах можна  у ЖК Family Plaza, Містечку Соборне, ЖК Comfort Park, Chocolate, Main House, Авторський, Manhattan, Паркова Алея та елітних комплексах Parus, Royal Hall, чи будинок у котеджному містечку Franko River Club. 

Партнерський матеріал


09.11.2020 1326
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1121
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

934
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1996
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3465
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1283
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1273

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1535

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

433

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1078

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1242
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24201
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

460
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

520
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1447
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

637
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15315
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

440
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

206
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1240 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

576
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

484