Як вибрати кліматичну техніку: поради експертів

Як вибрати кліматичну техніку

Якщо виникає питання, як вибрати кліматичну техніку при широкому асортименті, то спочатку необхідно зрозуміти, що вона застосовується для створення комфортного мікроклімату в приміщенні.

До технічних засобів подібного типу належить величезна кількість агрегатів, що виконують різноманітні функції. Щоб зробити правильний вибір, потрібно чітко сформулювати завдання, які повинні вирішувати придбані агрегати.

Особливу увагу потрібно приділити потужносним властивостями. Вони повинні повністю відповідати площі приміщення, яке потрібно охолодити, обігріти або забезпечити свіжим повітрям.

Якщо потрібно вибрати кліматичну техніку, але немає відповідного досвіду, то краще за все відразу звернутися за допомогою до фахівців. Такий крок дозволить запобігти придбанню невідповідних пристроїв, а також зайвим витратам, пов'язаним з купівлею більш підходящого обладнання.

Які види кліматичної техніки існують


У продажу можна знайти величезну кількість типів кліматичної техніки. Якщо мова йде про найбільш поширені різновиди, то до них можна віднести:

  • Кондиціонери.
  • Вентиляційне обладнання.
  • Обігрівачі.
  • Прилади для поліпшення якісних показників повітря.

Кожна категорія кліматичної техніки для квартири застосовується для створення максимально комфортного для людини мікроклімату в конкретному приміщенні. Однак різні типи кліматичного обладнання виконують певні завдання.

Кондиціонери

Якщо мова йде про кондиціонери, то подібні пристрої виконують відразу дві функції, а саме охолоджують або обігрівають конкретне приміщення в залежності від особливостей певної ситуації.

Примітно, що один пристрій може створити заданий людиною мікроклімат тільки на певній площі. Ефективність функціонування спліт-системи визначається в залежності від потужних властивостей. Їх потрібно підбирати в залежності від площі приміщення, а також температури повітря на вулиці та інших параметрів.

Залежно від способу монтажу прилади для кондиціонування можуть поділятися на настінні, стельові, підлогові тощо. Ще в продажу можна знайти пристосування, які стосуються камерної або касетної різновиди. Кожен тип найкраще уважно вивчити при покупці.

Вентиляційне обладнання

Основне призначення вентиляційного устаткування полягає у видаленні з приміщення певної площі відпрацьованого повітря з наступною заміною свіжими повітряними масами.

Подібні пристрої в залежності від складності конструкції конкретної моделі здатні здійснювати охолодження, підігрів, зволоження, фільтрацію, осушення або іонізацію повітря. В результаті він починає відповідати всім санітарним вимогам.

Примітно, що наявність в приміщенні вентиляційного обладнання є чіткою вимогою санітарно-гігієнічних норм. Це пов'язано з тим, що повітря повинне постійно оновлюватися. Подібний процес повинен проводитися для зниження ступеня концентрації видихається вуглекислого газу.

При виборі кліматичної техніки необхідно розуміти, що від ефективності функціонування вентиляційного обладнання безпосередньо залежить самопочуття співробітників, а також людей, які проживають або перебувають в конкретному приміщенні.

Обігрівачі

Технікою, із застосуванням якої забезпечується комфортний температурний режим в приміщенні, є обігрівачі. Агрегати такого типу затребувані, якщо комунальні служби не забезпечують необхідного обслуговування. Ще прилади такого типу нерідко встановлюються на дачах, в приватних будинках або гаражах.

У продажу можна знайти безліч масляних радіаторів, конвекторних обігрівачів, а також тепловентиляторів. У число більш сучасних технологічних рішень подібного типу входять інфрачервоні нагрівачі.

Їх особливість полягає в здатності безпосереднього нагріву повітряних мас, а не предметів, що знаходяться в приміщенні. Саме широкий вибір модифікацій дає можливість вибрати обігрівач, здатний ідеально виконати покладені на нього завдання в конкретних експлуатаційних умовах.

Прилади для поліпшення якості повітря

Використання спеціалізованих приладів для поліпшення якості повітря дає можливість забезпечити гарне самопочуття людям, що знаходяться в приміщенні, а також подбати про власне здоров'я.

Подібне обладнання користується популярністю серед жителів багатоповерхових будинків, розташованих у великих містах. Це обумовлено несприятливою екологічною обстановкою, яка складається в мегаполісі. Більш того, існує ймовірність виникнення різноманітних неприємних запахів, які також здатне подолати згадане обладнання.

Одним з найбільш яскравих представників агрегатів такої категорії є побутові очищувачі повітря. Їхнє застосування дозволяє зробити тривале перебування в певному приміщенні більш комфортним, а також безпечним.

На що звернути увагу при виборі кліматичної техніки

Якщо виникає необхідність підібрати кліматичну техніку в залежності від конкретних умов експлуатації, то звертати увагу потрібно на наступні параметри:

  • Потужностні властивості.
  • Наявність або відсутність додаткового функціоналу, такого як іонізація повітряних мас, наприклад.
  • Можливість контролю температури повітря в приміщенні.
  • Наявність функції обігріву конкретного приміщення в холодну пору року.
  • Можливість очищення повітряних мас від пилу, а також ліквідації неприємного запаху за допомогою особливого фільтруючого елемента.
  • Наявність або відсутність функції регулювання потужності компресора. Її присутність дає можливість контролювати витрату електроенергії.
  • Можливість забезпечення циркуляції повітря.
  • Рівень шуму.

Беручи до уваги перераховані параметри, можна вибрати кліматичну техніку, що ідеально підходить для вирішення певних завдань.

 Партнерський матеріал


21.09.2021 838
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

453
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3001
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21144
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2013
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1529 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2400

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

89

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

767

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2186

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

858
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

191
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

490
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1030
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

189
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

807
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

777
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

709
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8254
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

930 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

906
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2207 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

853