Як вибрати кліматичну техніку: поради експертів

Як вибрати кліматичну техніку

Якщо виникає питання, як вибрати кліматичну техніку при широкому асортименті, то спочатку необхідно зрозуміти, що вона застосовується для створення комфортного мікроклімату в приміщенні.

До технічних засобів подібного типу належить величезна кількість агрегатів, що виконують різноманітні функції. Щоб зробити правильний вибір, потрібно чітко сформулювати завдання, які повинні вирішувати придбані агрегати.

Особливу увагу потрібно приділити потужносним властивостями. Вони повинні повністю відповідати площі приміщення, яке потрібно охолодити, обігріти або забезпечити свіжим повітрям.

Якщо потрібно вибрати кліматичну техніку, але немає відповідного досвіду, то краще за все відразу звернутися за допомогою до фахівців. Такий крок дозволить запобігти придбанню невідповідних пристроїв, а також зайвим витратам, пов'язаним з купівлею більш підходящого обладнання.

Які види кліматичної техніки існують


У продажу можна знайти величезну кількість типів кліматичної техніки. Якщо мова йде про найбільш поширені різновиди, то до них можна віднести:

  • Кондиціонери.
  • Вентиляційне обладнання.
  • Обігрівачі.
  • Прилади для поліпшення якісних показників повітря.

Кожна категорія кліматичної техніки для квартири застосовується для створення максимально комфортного для людини мікроклімату в конкретному приміщенні. Однак різні типи кліматичного обладнання виконують певні завдання.

Кондиціонери

Якщо мова йде про кондиціонери, то подібні пристрої виконують відразу дві функції, а саме охолоджують або обігрівають конкретне приміщення в залежності від особливостей певної ситуації.

Примітно, що один пристрій може створити заданий людиною мікроклімат тільки на певній площі. Ефективність функціонування спліт-системи визначається в залежності від потужних властивостей. Їх потрібно підбирати в залежності від площі приміщення, а також температури повітря на вулиці та інших параметрів.

Залежно від способу монтажу прилади для кондиціонування можуть поділятися на настінні, стельові, підлогові тощо. Ще в продажу можна знайти пристосування, які стосуються камерної або касетної різновиди. Кожен тип найкраще уважно вивчити при покупці.

Вентиляційне обладнання

Основне призначення вентиляційного устаткування полягає у видаленні з приміщення певної площі відпрацьованого повітря з наступною заміною свіжими повітряними масами.

Подібні пристрої в залежності від складності конструкції конкретної моделі здатні здійснювати охолодження, підігрів, зволоження, фільтрацію, осушення або іонізацію повітря. В результаті він починає відповідати всім санітарним вимогам.

Примітно, що наявність в приміщенні вентиляційного обладнання є чіткою вимогою санітарно-гігієнічних норм. Це пов'язано з тим, що повітря повинне постійно оновлюватися. Подібний процес повинен проводитися для зниження ступеня концентрації видихається вуглекислого газу.

При виборі кліматичної техніки необхідно розуміти, що від ефективності функціонування вентиляційного обладнання безпосередньо залежить самопочуття співробітників, а також людей, які проживають або перебувають в конкретному приміщенні.

Обігрівачі

Технікою, із застосуванням якої забезпечується комфортний температурний режим в приміщенні, є обігрівачі. Агрегати такого типу затребувані, якщо комунальні служби не забезпечують необхідного обслуговування. Ще прилади такого типу нерідко встановлюються на дачах, в приватних будинках або гаражах.

У продажу можна знайти безліч масляних радіаторів, конвекторних обігрівачів, а також тепловентиляторів. У число більш сучасних технологічних рішень подібного типу входять інфрачервоні нагрівачі.

Їх особливість полягає в здатності безпосереднього нагріву повітряних мас, а не предметів, що знаходяться в приміщенні. Саме широкий вибір модифікацій дає можливість вибрати обігрівач, здатний ідеально виконати покладені на нього завдання в конкретних експлуатаційних умовах.

Прилади для поліпшення якості повітря

Використання спеціалізованих приладів для поліпшення якості повітря дає можливість забезпечити гарне самопочуття людям, що знаходяться в приміщенні, а також подбати про власне здоров'я.

Подібне обладнання користується популярністю серед жителів багатоповерхових будинків, розташованих у великих містах. Це обумовлено несприятливою екологічною обстановкою, яка складається в мегаполісі. Більш того, існує ймовірність виникнення різноманітних неприємних запахів, які також здатне подолати згадане обладнання.

Одним з найбільш яскравих представників агрегатів такої категорії є побутові очищувачі повітря. Їхнє застосування дозволяє зробити тривале перебування в певному приміщенні більш комфортним, а також безпечним.

На що звернути увагу при виборі кліматичної техніки

Якщо виникає необхідність підібрати кліматичну техніку в залежності від конкретних умов експлуатації, то звертати увагу потрібно на наступні параметри:

  • Потужностні властивості.
  • Наявність або відсутність додаткового функціоналу, такого як іонізація повітряних мас, наприклад.
  • Можливість контролю температури повітря в приміщенні.
  • Наявність функції обігріву конкретного приміщення в холодну пору року.
  • Можливість очищення повітряних мас від пилу, а також ліквідації неприємного запаху за допомогою особливого фільтруючого елемента.
  • Наявність або відсутність функції регулювання потужності компресора. Її присутність дає можливість контролювати витрату електроенергії.
  • Можливість забезпечення циркуляції повітря.
  • Рівень шуму.

Беручи до уваги перераховані параметри, можна вибрати кліматичну техніку, що ідеально підходить для вирішення певних завдань.

 Партнерський матеріал


21.09.2021 830
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1408
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2974
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1033
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1090
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1107 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3277 4

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1001

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

837

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

378

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1122
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

209
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2400
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1182
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

490
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15109
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7416
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

848
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

412
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

321
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

410
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

695
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1152