Як вибрати кліматичну техніку: поради експертів

Як вибрати кліматичну техніку

Якщо виникає питання, як вибрати кліматичну техніку при широкому асортименті, то спочатку необхідно зрозуміти, що вона застосовується для створення комфортного мікроклімату в приміщенні.

До технічних засобів подібного типу належить величезна кількість агрегатів, що виконують різноманітні функції. Щоб зробити правильний вибір, потрібно чітко сформулювати завдання, які повинні вирішувати придбані агрегати.

Особливу увагу потрібно приділити потужносним властивостями. Вони повинні повністю відповідати площі приміщення, яке потрібно охолодити, обігріти або забезпечити свіжим повітрям.

Якщо потрібно вибрати кліматичну техніку, але немає відповідного досвіду, то краще за все відразу звернутися за допомогою до фахівців. Такий крок дозволить запобігти придбанню невідповідних пристроїв, а також зайвим витратам, пов'язаним з купівлею більш підходящого обладнання.

Які види кліматичної техніки існують


У продажу можна знайти величезну кількість типів кліматичної техніки. Якщо мова йде про найбільш поширені різновиди, то до них можна віднести:

 • Кондиціонери.
 • Вентиляційне обладнання.
 • Обігрівачі.
 • Прилади для поліпшення якісних показників повітря.

Кожна категорія кліматичної техніки для квартири застосовується для створення максимально комфортного для людини мікроклімату в конкретному приміщенні. Однак різні типи кліматичного обладнання виконують певні завдання.

Кондиціонери

Якщо мова йде про кондиціонери, то подібні пристрої виконують відразу дві функції, а саме охолоджують або обігрівають конкретне приміщення в залежності від особливостей певної ситуації.

Примітно, що один пристрій може створити заданий людиною мікроклімат тільки на певній площі. Ефективність функціонування спліт-системи визначається в залежності від потужних властивостей. Їх потрібно підбирати в залежності від площі приміщення, а також температури повітря на вулиці та інших параметрів.

Залежно від способу монтажу прилади для кондиціонування можуть поділятися на настінні, стельові, підлогові тощо. Ще в продажу можна знайти пристосування, які стосуються камерної або касетної різновиди. Кожен тип найкраще уважно вивчити при покупці.

Вентиляційне обладнання

Основне призначення вентиляційного устаткування полягає у видаленні з приміщення певної площі відпрацьованого повітря з наступною заміною свіжими повітряними масами.

Подібні пристрої в залежності від складності конструкції конкретної моделі здатні здійснювати охолодження, підігрів, зволоження, фільтрацію, осушення або іонізацію повітря. В результаті він починає відповідати всім санітарним вимогам.

Примітно, що наявність в приміщенні вентиляційного обладнання є чіткою вимогою санітарно-гігієнічних норм. Це пов'язано з тим, що повітря повинне постійно оновлюватися. Подібний процес повинен проводитися для зниження ступеня концентрації видихається вуглекислого газу.

При виборі кліматичної техніки необхідно розуміти, що від ефективності функціонування вентиляційного обладнання безпосередньо залежить самопочуття співробітників, а також людей, які проживають або перебувають в конкретному приміщенні.

Обігрівачі

Технікою, із застосуванням якої забезпечується комфортний температурний режим в приміщенні, є обігрівачі. Агрегати такого типу затребувані, якщо комунальні служби не забезпечують необхідного обслуговування. Ще прилади такого типу нерідко встановлюються на дачах, в приватних будинках або гаражах.

У продажу можна знайти безліч масляних радіаторів, конвекторних обігрівачів, а також тепловентиляторів. У число більш сучасних технологічних рішень подібного типу входять інфрачервоні нагрівачі.

Їх особливість полягає в здатності безпосереднього нагріву повітряних мас, а не предметів, що знаходяться в приміщенні. Саме широкий вибір модифікацій дає можливість вибрати обігрівач, здатний ідеально виконати покладені на нього завдання в конкретних експлуатаційних умовах.

Прилади для поліпшення якості повітря

Використання спеціалізованих приладів для поліпшення якості повітря дає можливість забезпечити гарне самопочуття людям, що знаходяться в приміщенні, а також подбати про власне здоров'я.

Подібне обладнання користується популярністю серед жителів багатоповерхових будинків, розташованих у великих містах. Це обумовлено несприятливою екологічною обстановкою, яка складається в мегаполісі. Більш того, існує ймовірність виникнення різноманітних неприємних запахів, які також здатне подолати згадане обладнання.

Одним з найбільш яскравих представників агрегатів такої категорії є побутові очищувачі повітря. Їхнє застосування дозволяє зробити тривале перебування в певному приміщенні більш комфортним, а також безпечним.

На що звернути увагу при виборі кліматичної техніки

Якщо виникає необхідність підібрати кліматичну техніку в залежності від конкретних умов експлуатації, то звертати увагу потрібно на наступні параметри:

 • Потужностні властивості.
 • Наявність або відсутність додаткового функціоналу, такого як іонізація повітряних мас, наприклад.
 • Можливість контролю температури повітря в приміщенні.
 • Наявність функції обігріву конкретного приміщення в холодну пору року.
 • Можливість очищення повітряних мас від пилу, а також ліквідації неприємного запаху за допомогою особливого фільтруючого елемента.
 • Наявність або відсутність функції регулювання потужності компресора. Її присутність дає можливість контролювати витрату електроенергії.
 • Можливість забезпечення циркуляції повітря.
 • Рівень шуму.

Беручи до уваги перераховані параметри, можна вибрати кліматичну техніку, що ідеально підходить для вирішення певних завдань.

 Партнерський матеріал


21.09.2021 417
Коментарі ()

17.10.2021
Христина Савчин

За підсумками 2020 року Івано-Франківська область зайняла друге місце в Україні за кількістю внутрішніх туристів та кількістю іноземних туристів, яких обслуговували туроператори та турагенти.

395
16.10.2021
Олег Ущенко

З 2014 року, після агресії Росії в Україні заговорили про «патріотичне українське кіно». До того майже всі продакшини в Україні були орієнтовані на російський інформаційний простір. А те, що зрідка знімалося на українську тему, з багатьох причин не зачіпало глядача.

447
15.10.2021
Христина Савчин

Журналісти Фіртки вирішили піти в рейд з працівниками Комунального підприємства «Муніципальна інспекція «Добродій», щоб поглянути, як проходить звичайний день інспекторів, та які порушення найбільш популярні у місті.  

850
14.10.2021
Сергій Білий

Його шлях на фронт пролягав через осмислення, сумніви і навіть страждання. Адже на тій війні загинув його рідний брат і це наклало свій відбиток на ставлення рідних до обраного ним шляху.

1208 2
13.10.2021
Тетяна Дармограй

Фіртка пояснює, чому «День захисників і захисниць України» – це про оборону, а не гендер, кого доречно вітати та як найкраще це зробити.  

1563
12.10.2021
Тіна Любчик

Наскільки українське суспільство володіє темою визвольної боротьби та наскільки вона є актуальною сьогодні, - про це Фіртка поспілкувалася з Ярославом Коретчуком, директором Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери.

1840

Українська Повстанська Армія нині - це ми всі - правдиві патріоти України, незалежно від партійно - політичної приналежності. Всі для кого понад усе Україна, а не " корито ". Хто не за зрадників, холуїв і пристосуванців, а за Коновальця, Бандеру й Шухевича, за Бога і Україну та українців.  

964

То була епоха безкінечної студентської смути та оптимізму. При чому те і те існувало паралельно і, якщо бути до кінця чесним, то одне-одному абсолютно не заважало. У повітрі густо пахло революцією, духами студенток і їх губними помадами. А в гуртожитках і «на хатах» студентська молодь затирала головки тодішніх касетників (були за сивої давнини такі девайси) піснями «Бютифул Карпати», «Ми помрем не в Парижі» та «Франсуа».

1298

Спочатку був Ян Флемінг. І він народив Джеймса Бонда. «Сер Джеймс Бонд» - Представлявся він майже 60 років з екранів більше ніж на 80-ти мовах.

1542

Засипана капуста у Галичині ніколи не була просто стравою. Або, як тут ще люблять казати, їдженням. Такий наїдок готували на свята або для певної події. Засипану капусту можна сміливо називати ритуальною стравою.

3526 1
11.10.2021

Напередодні зими чимало господинь заморожують сезонні овочі та фрукти, щоб завжди мати під рукою необхідні інгредієнти для приготування страв, а особливо десертів. І якщо деякі продукти та після заморозки не втрачають свій звичний смак і вітаміни, як, наприклад, малина або полуниця, то інші, навпаки, стають непридатними до вживання. 

1111
29.07.2021

Що краще: консервувати, сушити чи морозити? Відповідь на це питання залежить від типу й кількості сировини та ваших ресурсів, як-от часу, грошей, та місця в морозилці та коморі.

10331
18.06.2021

В Україні, за останні 12 місяців кількість пошукових запитів українських користувачів зі словом "рецепт" зросла на 29%.

15266
17.10.2021

На Тисмениччині відбулася Архиєрейська літургія, яку очолив митрополит Володимир Війтишин. Про це повідомляє кореспондентка Фіртки. Відомо, що у селі Нова Липівка організували освячення іконостасу у храмі Пресвятої Трійці. «Унікальність нашог

786 1
04.10.2021

Розпочалася зустріч із Божественної Літургії, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні ректора семінарії прот. Олексія Данилюка та численного духовенства.    

1906
19.07.2021

Предстоятель Православної церкви України Блаженніший Епіфаній освятив розписи кафедрального собору Преображення Господнього Коломийської єпархії.

11060
05.05.2021

У третій день Великодніх свят Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин завітав на парафію святого Апостола Юди Тадея, що в Івано-Франківську, на вул. Стуса, 29.  

20034
12.10.2021

Місія "Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю (CMIFF)" – привернути увагу до збереження Карпатських гір та популяризувати край, який має неймовірний потенціал для кіновиробництва.

909
18.10.2021

Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ в Україні призупинила свою діяльність на Донбасі. Про це очільник місії Яшар Халід Чевік повідомив у неділю, 17 жовтня, повідомляє Фіртка з посиланням на інформацію Reuters. «Через побоювання за нашу без

195
10.10.2021

За результатами поіменного голосування про призначення Руслана Стефанчука новим спікером Верховної Ради лише один народний депутат виходець з Прикарпаття утримався, решта народних депутатів проголосували "за".

1075
03.10.2021

Другого жовтня керівництво фракції передало народним депутатам бланки для збирання підписів під коллективною ініціативою про відкликання Голови Верховної Ради України з займаної посади, а вже станом на 17.30 годину суботи під ініціативою зібрали понад 150 підписів народних обранців.

1936
23.09.2021

Законопроєкт № 5599, внесений на розгляд парламенту Президентом України, підтримали 279 народних обранців з 379 зареєстрованих у сесійній залі.

3267