Як вибрати кліматичну техніку: поради експертів

Як вибрати кліматичну техніку

Якщо виникає питання, як вибрати кліматичну техніку при широкому асортименті, то спочатку необхідно зрозуміти, що вона застосовується для створення комфортного мікроклімату в приміщенні.

До технічних засобів подібного типу належить величезна кількість агрегатів, що виконують різноманітні функції. Щоб зробити правильний вибір, потрібно чітко сформулювати завдання, які повинні вирішувати придбані агрегати.

Особливу увагу потрібно приділити потужносним властивостями. Вони повинні повністю відповідати площі приміщення, яке потрібно охолодити, обігріти або забезпечити свіжим повітрям.

Якщо потрібно вибрати кліматичну техніку, але немає відповідного досвіду, то краще за все відразу звернутися за допомогою до фахівців. Такий крок дозволить запобігти придбанню невідповідних пристроїв, а також зайвим витратам, пов'язаним з купівлею більш підходящого обладнання.

Які види кліматичної техніки існують


У продажу можна знайти величезну кількість типів кліматичної техніки. Якщо мова йде про найбільш поширені різновиди, то до них можна віднести:

  • Кондиціонери.
  • Вентиляційне обладнання.
  • Обігрівачі.
  • Прилади для поліпшення якісних показників повітря.

Кожна категорія кліматичної техніки для квартири застосовується для створення максимально комфортного для людини мікроклімату в конкретному приміщенні. Однак різні типи кліматичного обладнання виконують певні завдання.

Кондиціонери

Якщо мова йде про кондиціонери, то подібні пристрої виконують відразу дві функції, а саме охолоджують або обігрівають конкретне приміщення в залежності від особливостей певної ситуації.

Примітно, що один пристрій може створити заданий людиною мікроклімат тільки на певній площі. Ефективність функціонування спліт-системи визначається в залежності від потужних властивостей. Їх потрібно підбирати в залежності від площі приміщення, а також температури повітря на вулиці та інших параметрів.

Залежно від способу монтажу прилади для кондиціонування можуть поділятися на настінні, стельові, підлогові тощо. Ще в продажу можна знайти пристосування, які стосуються камерної або касетної різновиди. Кожен тип найкраще уважно вивчити при покупці.

Вентиляційне обладнання

Основне призначення вентиляційного устаткування полягає у видаленні з приміщення певної площі відпрацьованого повітря з наступною заміною свіжими повітряними масами.

Подібні пристрої в залежності від складності конструкції конкретної моделі здатні здійснювати охолодження, підігрів, зволоження, фільтрацію, осушення або іонізацію повітря. В результаті він починає відповідати всім санітарним вимогам.

Примітно, що наявність в приміщенні вентиляційного обладнання є чіткою вимогою санітарно-гігієнічних норм. Це пов'язано з тим, що повітря повинне постійно оновлюватися. Подібний процес повинен проводитися для зниження ступеня концентрації видихається вуглекислого газу.

При виборі кліматичної техніки необхідно розуміти, що від ефективності функціонування вентиляційного обладнання безпосередньо залежить самопочуття співробітників, а також людей, які проживають або перебувають в конкретному приміщенні.

Обігрівачі

Технікою, із застосуванням якої забезпечується комфортний температурний режим в приміщенні, є обігрівачі. Агрегати такого типу затребувані, якщо комунальні служби не забезпечують необхідного обслуговування. Ще прилади такого типу нерідко встановлюються на дачах, в приватних будинках або гаражах.

У продажу можна знайти безліч масляних радіаторів, конвекторних обігрівачів, а також тепловентиляторів. У число більш сучасних технологічних рішень подібного типу входять інфрачервоні нагрівачі.

Їх особливість полягає в здатності безпосереднього нагріву повітряних мас, а не предметів, що знаходяться в приміщенні. Саме широкий вибір модифікацій дає можливість вибрати обігрівач, здатний ідеально виконати покладені на нього завдання в конкретних експлуатаційних умовах.

Прилади для поліпшення якості повітря

Використання спеціалізованих приладів для поліпшення якості повітря дає можливість забезпечити гарне самопочуття людям, що знаходяться в приміщенні, а також подбати про власне здоров'я.

Подібне обладнання користується популярністю серед жителів багатоповерхових будинків, розташованих у великих містах. Це обумовлено несприятливою екологічною обстановкою, яка складається в мегаполісі. Більш того, існує ймовірність виникнення різноманітних неприємних запахів, які також здатне подолати згадане обладнання.

Одним з найбільш яскравих представників агрегатів такої категорії є побутові очищувачі повітря. Їхнє застосування дозволяє зробити тривале перебування в певному приміщенні більш комфортним, а також безпечним.

На що звернути увагу при виборі кліматичної техніки

Якщо виникає необхідність підібрати кліматичну техніку в залежності від конкретних умов експлуатації, то звертати увагу потрібно на наступні параметри:

  • Потужностні властивості.
  • Наявність або відсутність додаткового функціоналу, такого як іонізація повітряних мас, наприклад.
  • Можливість контролю температури повітря в приміщенні.
  • Наявність функції обігріву конкретного приміщення в холодну пору року.
  • Можливість очищення повітряних мас від пилу, а також ліквідації неприємного запаху за допомогою особливого фільтруючого елемента.
  • Наявність або відсутність функції регулювання потужності компресора. Її присутність дає можливість контролювати витрату електроенергії.
  • Можливість забезпечення циркуляції повітря.
  • Рівень шуму.

Беручи до уваги перераховані параметри, можна вибрати кліматичну техніку, що ідеально підходить для вирішення певних завдань.

 Партнерський матеріал


21.09.2021 810
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1234
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

414
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14307 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1653
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

935
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6288

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

698

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1523

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1327

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1210
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

570
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

716
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1630
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

648
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

939
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5983
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13940
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

318
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

612
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

540
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

855 2