Як вчені відстежують нас, щоб знешкодити Covid-19

Це не замовлення Вашингтону, дослідження не має привабливої назви і його учасникам не платять. Але Covid-19 Mobility Data Network (Мережа мобільних даних Covid-19) можливо допоможе зрозуміти різницю між життям та смертю.


Мережу на добровільних засадах запровадили серед університетів, епідеміологів, відділів охорони здоров'я, постачальників баз даних, компаній, що займаються рекламою, технологіями та соціальних медіа-гігантів, таких як Facebook Inc. Їх місія полягає у боротьбі з поширенням пандемії шляхом тестування ефективності політики перебування вдома та соціальної дистанції за допомогою одного інструмента: фізичного розташування вашого мобільного телефону.

Нові відносини щодо обміну даними - це лише один зі способів, коли компанії, науковці та службовці охорони здоров’я об'єднують свої зусилля для стримування поширення коронавірусу. Мережа аналізує дані та обмінюється думками з урядами в таких штатах, як Массачусетс та Каліфорнія; у таких містах, як Бостон, Нью-Йорк та Маямі; та в інших країнах, включаючи Індію, Італію та Іспанію.

"Багато цих компаній щойно вийшло з деревообробки", - сказав Ендрю Шредер, один з координаторів мережі. "Там є багато даних про місцеположення", - сказав він, який потрібно сформувати "у щось, що є не просто Диким Заходом, а проходить через експертний фільтр про те, що це означає для охорони здоров'я".

Дані показують, чи дотримуються люди домовленості про перебування вдома та соціальну ізоляцію, що поширилися на території США та інших країнах світу.

Наприклад, кількість людей, які здійснюють поїздки за межі своїх мікрорайонів у Сан-Франциско, зменшилася на 40% до 50%, але в інших районах Каліфорнії знизилися лише на 20% до 30%, зазначив Шредер.

У Нью-Йорку жителі протягом тижня були більш мобільними, ніж у вихідні дні, а рівень мобільності на Стейт-Айленді був вищим, ніж на нижньому Манхеттені, зазначив він.

Facebook у понеділок оголосив, що розширює види даних про місцеперебування, які він надаватиме дослідникам, що відстежують пандемію, внаслідок якої вже інфіковано понад 1,3 мільйона людей та понад 74 000 смертей у всьому світі.

Компанія, яка зазвичай використовує такі дані, щоб допомогти продавати цільову рекламу, з 2017 року ділиться ними з дослідниками в анонімному, агрегованому вигляді, щоб відстежувати такі випадки, як люди евакуюють зони катастроф.

Зараз ці дані використовуються десятками організацій, що вивчають Covid-19. Розширення програми означає, що Facebook також поділиться більш деталізованими подробицями про те, чи залишаються люди вдома, або про "ймовірність того, що люди в одній зоні контактуватимуть з людьми в іншій", написала компанія у своєму блозі.

Мережа також співпрацює з Camber Systems, компанією з аналітики даних на базі Вашингтона, і незабаром об'єднається з Cuebiq Inc., нью-йоркською компанією збору даних, для надання звітів "особам, які приймають рішення, які впроваджують соціальні послуги дистанційного втручання ", йдеться на веб-сайті мережі.

Ведуться переговори з компанією Google від Alphabet Inc. щодо використання даних пошукового гіганта. Google публікує "звіти про мобільність", щоб показати, як зменшився трафік до таких місць, як парки та громадські центри.

Проект даних про мобільність, який розпочався на початку березня, схожий на роботу, яку Шредер разом з іншими, такими як Каролін Бакі, доцентом з епідеміології Гарвардського університету, робив для аналізу рівня мобільності в умовах катастроф.

Шредер, на посаді віцепрезидента з досліджень та аналізу громадського здоров’я Пряма допомога, працював з Бакі над тенденціями подорожей по Мозамбіку після того, коли циклон зруйнував країну у 2019 році. Він взяв на себе подібні ініціативи для Х'юстона після удару тропічної бурі минулого року та для Каліфорнії після того, як пожежі спустошили штат.

Шредер, на посаді віцепрезидента з досліджень та аналізу громадського здоров’я Пряма допомога, працював з Бакі над тенденціями подорожей по Мозамбіку після того, коли циклон зруйнував країну в 2019 році. Він взяв на себе подібні ініціативи для Х'юстона після удару тропічної бурі минулого року та для Каліфорнії після того, як пожежі спустошили штат.

Як тільки вони зрозуміли, що потреба в даних, ймовірно, буде більшою, ніж у попередніх стихійних лихах, Шредер, Бакі та Сатчіт Бальсарі, ще один професор та лікар-медик з Гарварду, придумали цю мережу. Вони набирали інших, які провели подібну роботу, і зверталися до урядових контактів, щоб запитати, як можна допомогти, сказав Шредер.

"Уся сфера охорони здоров’я по всій країні закликала до закриття підприємств, зупинки економіки та ізоляції суспільства", - сказав Шредер.- Ніхто взагалі не мав відповіді на запитання: Чи дослухаються люди, коли їм кажуть, що всі повинні залишатися вдома? Чи вони залишаються вдома? "

Camber Systems обробляє анонімізовані дані про геолокацію з мільйонів стільникових телефонів США та передає їх до мобільної мережі, заявив Шредер. Компанія отримує дані від фірм рекламно-технологічної галузі, а потім позбавляє їх будь-яких імен, адрес чи інших особистих ідентифікаційних деталей, перш ніж передавати дослідникам у відповідному форматі. Дані оновлюються кожні кілька годин для відстеження руху пристроїв у регіоні. Camber Systems відмовився від коментарів.

Розширені можливості постачальників мобільних додатків та компаній, що займаються цифровою рекламою, відстежувати позиції власників мобільних телефонів, зробила можливим такі проєкти - і викликала критику з боку захисників споживачів, занепокоєних порушенням конфіденційності.

Дехто побоюється, що пріоритет у здоров’ї над приватним життям може підірвати захист громадянських свобод, подібно до того, що сталося після 11 вересня, коли США таємно розпочав збір масових даних про своїх громадян, намагаючись розшукувати терористів.

Facebook та оператори мобільних мереж наполягають на тому, що конфіденційність не піддається небезпеці, і що жодна влада не отримує необроблених даних. "Ми на даний час не ведемо жодних перемовин і не маємо запитів від уряду США або інших країн з проханням отримати безпосередній доступ до цих даних ", - сказав 18 березня головний виконавчий директор Facebook Марк Цукерберг.

Починаючи з травня 2019 року, Facebook пропонує дослідникам та некомерційним організаціям називати «карти профілактики захворювань». Він передає анонімні дані про рух користувачів, які об'єднуються в сітки розміром 0,6 кілометра та оновлюються кожні 8 годин, повідомляє Schroeder.

Дослідники використовують цю інформацію для обчислення змін у кількості поїздок, які відбуваються за межами будинків користувачів Facebook у конкретному регіоні за день. Facebook повідомив, що він обмінюється даними лише тих користувачів, які взяли участь у налаштуваннях компанії для відстеження місця перебування.

При спалаху коронавірусу карти знайшли багаторазове використання. Він сказав, що група "Гуманітарна допомога", в якій працює Шредер, використовує їх, щоб допомогти визначити, де розподіляти медичні засоби. Дослідники Тайваньського національного університету Цін-Хуа використовують дані для моделювання можливих спалахів хвороби на острові, заявив професор університету Сяо-Хан Чанг.

Гарвардські дослідники також використовують набори даних Facebook для вивчення наслідків урядових консультацій щодо соціального відставання. "Ми не маємо уявлення, що вони насправді роблять з точки зору подальшої епідеміології хвороби", - сказав Гарвард Бакі. "Політики хочуть знати такі речі:" Яка з цих тактик насправді працює? І як довго нам доведеться їх робити? "

"Ми виступаємо в ролі посередника, щоб переконатися, що ця інформація опрацьовується правильно", - сказав Шредер. - Ми допомагаємо людям зрозуміти це, а не просто скидаємо на них необроблені дані".

за матеріалами Bloomberg


08.04.2020 3424
Коментарі ()

11.08.2020
Тетяна Дармограй

З 2018 року в державі діє Закон України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», однак більшість з положень цього законодавчого акту набули чинності з січня 2019 року. Для України проблема домашнього насильства є вкрай актуальною, адже ситуація в багатьох українських сім’ях просто катастрофічна.

1233
10.08.2020
Люся Грибик

Про те, яким був шлях до батьківства, з якими викликами стикаються люди, які вирішили усиновити дитину — далі у розмові з журналісткою Фіртки.

964
07.08.2020

Минув рік з часу виборів, й очевидно, що в Едуарда Прощука багато чого змінилося – і в житті, й у світогляді.

586
06.08.2020
Марія Лутчин

Для чого потрібні бактеріологічні дослідження, супербактерії як наслідок COVID-19 та чому ми зловживаємо дезінфекторами Фіртка дізнавалася у лікаря-бактеріолога вищої кваліфікаційної категорії  Лариси Ярич.

4308
05.08.2020
Олена Британська

Що таке наркотик та залежність, як він впливає на мозок дитини, чим можуть зарадити батьки та чому інколи вони ж запускають цей процес?  

1275
31.07.2020
Роксолана Остапчук

Пандемія коронавірусу спіткала нас зненацька та внесла свої корективи в життя. Це торкнулося всіх соціальних сфер, в тому числі і освіти.

2368 1

Через масштаби стихії на Західній Україні парламентський екологічний комітет за моєї ініціативи створив робочу групу, яка напрацює стратегію протипаводкових заходів.

207

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

3085

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

3800

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

6981
02.08.2020

Едуард Канарян - фіналіст шоу “МастерШеф професіонали”. Чоловік запам'ятався глядачам тим, що поєднував непоєднуване і використовував у стравах дари лісу. Нещодавно він відвідав село Старуня Богородчанського району, де на відомому вулкані при

2925
28.07.2020

Літо – час, коли потрібно не тільки відпочити, але і набратися сил, зміцнити імунітет.

1059
13.07.2020

Василь Стефурак акліматизував європейських овець і вивів власну породу для проживання в українських Карпатах. Василь –  Голова ГО «Асоціація вівчарів», переможець бізнесово-розважального реаліті «Громада на мільйон» в&

4281
12.08.2020

У понеділок, 10 серпня, відбулася чергова зустріч членів Секретаріату Всецерковного Патріаршого Собору спільно зі синодальною робочою групою з опрацювання душпастирського плану УГКЦ. Учасники зустрічі ділилися думками, як Церква має жити й діяти в сучасн

97
05.08.2020

Вперше, починаючи з 1897 року, Свідки Єгови відмовилися від проведення своїх масових богослужінь на стадіонах та в  орендованих приміщеннях і  перенесли цю щорічну подію на Інтернет-платформу. Усі Свідки і гості будуть  переглядати програм

476 1
31.07.2020

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

1002
24.07.2020

Всеукраїнська проща до Зарваниці, яка минулими роками вирізнялася присутністю величезної кількості паломників як з України, так із-за кордону, цього року відбулася набагато скромніше - онлайн. Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, який просив вірних

1758
05.08.2020

У столиці Мадриді площу, на якій розташоване посольство України в Іспанії, назвали ім'ям Лесі Українки.

397
10.08.2020

Президент Білорусі Олександр Лукашенко 10 серпня поїхав в Пуховицький район Мінської області для ознайомлення з ходом реалізації інвестиційного проєкту у сфері сільського господарства. Про це пише Українська правда з посиланням на державне інформагентс

236
31.07.2020

Депутати Івано-Франківської обласної ради прийняли звернення до Президента України та голови Верховної Ради України щодо зміни назви Івано-Франківського району Галицький. При цьому центром району пропонують залишити Івано-Франківськ, інформує Фіртка. Н

1492 1
30.07.2020

Перший президент України Леонід Кравчук очолив українську делегацію в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

698
14.07.2020

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про державне регулювання грального бізнесу. Законопроєкт №2285-д "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор" підтримали 248 народних депутатів, пише Фіртка з посиланням на Економічну

2844