Як вчені відстежують нас, щоб знешкодити Covid-19

Це не замовлення Вашингтону, дослідження не має привабливої назви і його учасникам не платять. Але Covid-19 Mobility Data Network (Мережа мобільних даних Covid-19) можливо допоможе зрозуміти різницю між життям та смертю.


Мережу на добровільних засадах запровадили серед університетів, епідеміологів, відділів охорони здоров'я, постачальників баз даних, компаній, що займаються рекламою, технологіями та соціальних медіа-гігантів, таких як Facebook Inc. Їх місія полягає у боротьбі з поширенням пандемії шляхом тестування ефективності політики перебування вдома та соціальної дистанції за допомогою одного інструмента: фізичного розташування вашого мобільного телефону.

Нові відносини щодо обміну даними - це лише один зі способів, коли компанії, науковці та службовці охорони здоров’я об'єднують свої зусилля для стримування поширення коронавірусу. Мережа аналізує дані та обмінюється думками з урядами в таких штатах, як Массачусетс та Каліфорнія; у таких містах, як Бостон, Нью-Йорк та Маямі; та в інших країнах, включаючи Індію, Італію та Іспанію.

"Багато цих компаній щойно вийшло з деревообробки", - сказав Ендрю Шредер, один з координаторів мережі. "Там є багато даних про місцеположення", - сказав він, який потрібно сформувати "у щось, що є не просто Диким Заходом, а проходить через експертний фільтр про те, що це означає для охорони здоров'я".

Дані показують, чи дотримуються люди домовленості про перебування вдома та соціальну ізоляцію, що поширилися на території США та інших країнах світу.

Наприклад, кількість людей, які здійснюють поїздки за межі своїх мікрорайонів у Сан-Франциско, зменшилася на 40% до 50%, але в інших районах Каліфорнії знизилися лише на 20% до 30%, зазначив Шредер.

У Нью-Йорку жителі протягом тижня були більш мобільними, ніж у вихідні дні, а рівень мобільності на Стейт-Айленді був вищим, ніж на нижньому Манхеттені, зазначив він.

Facebook у понеділок оголосив, що розширює види даних про місцеперебування, які він надаватиме дослідникам, що відстежують пандемію, внаслідок якої вже інфіковано понад 1,3 мільйона людей та понад 74 000 смертей у всьому світі.

Компанія, яка зазвичай використовує такі дані, щоб допомогти продавати цільову рекламу, з 2017 року ділиться ними з дослідниками в анонімному, агрегованому вигляді, щоб відстежувати такі випадки, як люди евакуюють зони катастроф.

Зараз ці дані використовуються десятками організацій, що вивчають Covid-19. Розширення програми означає, що Facebook також поділиться більш деталізованими подробицями про те, чи залишаються люди вдома, або про "ймовірність того, що люди в одній зоні контактуватимуть з людьми в іншій", написала компанія у своєму блозі.

Мережа також співпрацює з Camber Systems, компанією з аналітики даних на базі Вашингтона, і незабаром об'єднається з Cuebiq Inc., нью-йоркською компанією збору даних, для надання звітів "особам, які приймають рішення, які впроваджують соціальні послуги дистанційного втручання ", йдеться на веб-сайті мережі.

Ведуться переговори з компанією Google від Alphabet Inc. щодо використання даних пошукового гіганта. Google публікує "звіти про мобільність", щоб показати, як зменшився трафік до таких місць, як парки та громадські центри.

Проект даних про мобільність, який розпочався на початку березня, схожий на роботу, яку Шредер разом з іншими, такими як Каролін Бакі, доцентом з епідеміології Гарвардського університету, робив для аналізу рівня мобільності в умовах катастроф.

Шредер, на посаді віцепрезидента з досліджень та аналізу громадського здоров’я Пряма допомога, працював з Бакі над тенденціями подорожей по Мозамбіку після того, коли циклон зруйнував країну у 2019 році. Він взяв на себе подібні ініціативи для Х'юстона після удару тропічної бурі минулого року та для Каліфорнії після того, як пожежі спустошили штат.

Шредер, на посаді віцепрезидента з досліджень та аналізу громадського здоров’я Пряма допомога, працював з Бакі над тенденціями подорожей по Мозамбіку після того, коли циклон зруйнував країну в 2019 році. Він взяв на себе подібні ініціативи для Х'юстона після удару тропічної бурі минулого року та для Каліфорнії після того, як пожежі спустошили штат.

Як тільки вони зрозуміли, що потреба в даних, ймовірно, буде більшою, ніж у попередніх стихійних лихах, Шредер, Бакі та Сатчіт Бальсарі, ще один професор та лікар-медик з Гарварду, придумали цю мережу. Вони набирали інших, які провели подібну роботу, і зверталися до урядових контактів, щоб запитати, як можна допомогти, сказав Шредер.

"Уся сфера охорони здоров’я по всій країні закликала до закриття підприємств, зупинки економіки та ізоляції суспільства", - сказав Шредер.- Ніхто взагалі не мав відповіді на запитання: Чи дослухаються люди, коли їм кажуть, що всі повинні залишатися вдома? Чи вони залишаються вдома? "

Camber Systems обробляє анонімізовані дані про геолокацію з мільйонів стільникових телефонів США та передає їх до мобільної мережі, заявив Шредер. Компанія отримує дані від фірм рекламно-технологічної галузі, а потім позбавляє їх будь-яких імен, адрес чи інших особистих ідентифікаційних деталей, перш ніж передавати дослідникам у відповідному форматі. Дані оновлюються кожні кілька годин для відстеження руху пристроїв у регіоні. Camber Systems відмовився від коментарів.

Розширені можливості постачальників мобільних додатків та компаній, що займаються цифровою рекламою, відстежувати позиції власників мобільних телефонів, зробила можливим такі проєкти - і викликала критику з боку захисників споживачів, занепокоєних порушенням конфіденційності.

Дехто побоюється, що пріоритет у здоров’ї над приватним життям може підірвати захист громадянських свобод, подібно до того, що сталося після 11 вересня, коли США таємно розпочав збір масових даних про своїх громадян, намагаючись розшукувати терористів.

Facebook та оператори мобільних мереж наполягають на тому, що конфіденційність не піддається небезпеці, і що жодна влада не отримує необроблених даних. "Ми на даний час не ведемо жодних перемовин і не маємо запитів від уряду США або інших країн з проханням отримати безпосередній доступ до цих даних ", - сказав 18 березня головний виконавчий директор Facebook Марк Цукерберг.

Починаючи з травня 2019 року, Facebook пропонує дослідникам та некомерційним організаціям називати «карти профілактики захворювань». Він передає анонімні дані про рух користувачів, які об'єднуються в сітки розміром 0,6 кілометра та оновлюються кожні 8 годин, повідомляє Schroeder.

Дослідники використовують цю інформацію для обчислення змін у кількості поїздок, які відбуваються за межами будинків користувачів Facebook у конкретному регіоні за день. Facebook повідомив, що він обмінюється даними лише тих користувачів, які взяли участь у налаштуваннях компанії для відстеження місця перебування.

При спалаху коронавірусу карти знайшли багаторазове використання. Він сказав, що група "Гуманітарна допомога", в якій працює Шредер, використовує їх, щоб допомогти визначити, де розподіляти медичні засоби. Дослідники Тайваньського національного університету Цін-Хуа використовують дані для моделювання можливих спалахів хвороби на острові, заявив професор університету Сяо-Хан Чанг.

Гарвардські дослідники також використовують набори даних Facebook для вивчення наслідків урядових консультацій щодо соціального відставання. "Ми не маємо уявлення, що вони насправді роблять з точки зору подальшої епідеміології хвороби", - сказав Гарвард Бакі. "Політики хочуть знати такі речі:" Яка з цих тактик насправді працює? І як довго нам доведеться їх робити? "

"Ми виступаємо в ролі посередника, щоб переконатися, що ця інформація опрацьовується правильно", - сказав Шредер. - Ми допомагаємо людям зрозуміти це, а не просто скидаємо на них необроблені дані".

за матеріалами Bloomberg


08.04.2020 4522
Коментарі ()

28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

461
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

843
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3510 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2842
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6999 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

3344

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

235

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

617

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1388

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2530
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

199
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17244
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

855
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

7938 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

474
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

875
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2260
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27573 1
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

325
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

388
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

635
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

667