Як розпочати вирощувати свиней

Тваринництво – це один з найдавніших промислів людини, який і наразі є актуальним. Хоча в нашій країні в останні кілька десятиліть ця галузь знаходиться в не надто гарному стані. Проте свинарство – це одна з найперспективніших напрямків тваринництва, особливо, якщо до справи підійти відповідно.

Обладнання приміщення

Якщо в господарстві вже є якесь господарське приміщення (наприклад, сарай), то будувати новий свинарник немає сенсу. Значно дешевше буде провести ремонт, придбати годівниці для свиней та інше обладнання вже в готовій споруді. Втім, важливо щоб приміщення відповідало певним критеріям.

Підлогу в свинарнику краще обладнати бетону, аби тварини не змогли зробити в ній підкопи. Стіни та перегородки краще облицювати деревом чи фанерою. Площу приміщення слід підбирати з розрахунку, що на одну свиню має припадати як мінімум два квадратні метри. В одному станку небажано утримувати худобу різних полів. Свиноматка з поросятами має перебувати відокремлено від решти тварин.

Щоб поросята швидко росли та правильно розвивалися, їм потрібно створити комфортні умови. Також треба заздалегідь подбати аби в свинарнику було зручно прибирати. Для цього можна обладнати підлогу з щілинами, куди б стікала волога. Як альтернатива – ванни з бетону, де б був передбачений отвір для зливу. За допомогою них продукти життєдіяльності тварин будуть самостійно прибиратися.

Крім цього важливо спроектувати вентиляцію, утеплити приміщення та зробити якісне освітлення. Встановлювати обігрівачі для свиней не треба, адже вони самі створюють велику кількість тепла. Поли встеляють соломою чи тирсою. Годівниці та напувалки мають бути герметичними, аби залишки їжі та води не протікали на підлоги і не спричиняли зайве забруднення, не провокували сирість. Таке обладнання пропонує Укрферма.

Заготівля кормів

Після того, як приміщення готове, слід зайнятися підготовкою кормової бази. При відгодовуванні свиней в їх раціоні обов’язково мають бути:

  • Овочі та коренеплоди;
  • Подроблений комбікорм (цільне зерно тваринам важко засвоювати, воно викликає розлади травлення та проблеми за кишково-шлунковим трактом);
  • Зелень (клівер, люцерна та ін.);
  • М'ясо-кісткове, рибне та бобове борошно;
  • Відходи м’ясного та молочного виробництва.

Після того як поросят відлучили від свиноматки, їх потрібно годувати по чотири рази на добу невеликими порціями. Коли вони досягнуть двомісячного віку, то можна вводити триразове харчування, а ще через два місяці – дворазове.

Коренеплодів бажано робити кашу, при цьому їх не варять, а запарюють. Незайвим буде додати молочну сироватку чи висівки.

Вибір молодняку

Перш ніж формувати поголів'я потрібно зрозуміти, для чого ви вирощуєте свиней. Є кілька варіантів:

  • На м’ясо та сало;
  • Для продажу племінних свиноматок.

Відгодовувати свиней на забій легше. Це стосується як організації господарства, так і реалізації кінцевого продукту. Для розведення свиней з подальшим продажем на ферми потрібен певний досвід, до того ж при недостатній кількості контактів важко реалізовувати молодняк. Тому новачкам краще зосередитись на виробництві м’яса.

В Україні користуються популярністю наступні м’ясні породи свиней:

  • Дюрок;
  • Ландрос;
  • Полтавська;
  • Хемпшир;
  • Червоно білопоясна;
  • Мангал та ін..

Наприклад свині ландрас у пів року можуть важити до 100 кг, що вже вистачає для забою. Тварина дасть багато якісного м’яса і зовсім невеликий шар підшкірного жиру.

Не менш важливе місце де купуються молодняк. Ферма має бути з гарними відгуками і працювати вже не перший рік. Поросята мають бути здорові, в міру вгодовані, чисті та сухі.

Партнерський матеріал


04.05.2023 1900
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

164
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1865
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1169
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1438 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

4011 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

34012

У соцмережах широко розповсюджені так звані «захисні молитви» або «сильні молитви». 

75

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

451

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

872

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1859
20.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1245
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

1302
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

743
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2071
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12309
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1611
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1394
19.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30578 1
20.01.2025

Дональд Трамп склав присягу та став 47-м президентом США. Церемонія інавгурації відбулась у Вашингтоні.  

349
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

939
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

368
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

443