Як робити ремонт в новобудові: покрокова інструкція

Ремонт - це глобальна подія та великі витрати. Потребує багато енергії та ресурсів.

І виникає логічне запитання, як зробити гарний ремонт і вкластися в бюджет?

Потрібно розробити чіткий план і дотримуватися його крок за кроком. Це дозволить уникнути зайвих витрат та помилок.

Важлива порада - закладати в бюджет ремонту на 10-15% більше від запланованої ціни на ремонтні роботи. Це страховка на випадок будь-яких форс-мажорів.

Пропонуємо покроковий алгоритм як організувати та провести ремонт успішно.

Крок 1. Правильно приймаємо квартиру у забудовника

Що важливо? Приймаючи квартиру у забудовника варто ретельно оглянути її. Адже можуть бути певні недопрацювання, які потрібно одразу зафіксувати. І вимагати їх усунення. Інакше вже під час оздоблювальних робіт вам доведеться переплачувати за ремонт.

Квартири в новобудовах здають у 3-х варіантах:

  • чорновий;
  • передчистовий;
  • з готовим ремонтом.

Незалежно від обраного варіанту, варто детально звірити роботи, що було виконані і ті, що зазначені в документації. Для цієї процедури можна також найняти окремого спеціаліста, що займається професійною оцінкою якості приміщення.

Крок 2. Інформація про технічні умови та регламенти

Важливо орієнтуватися у технічних умовах та регламентах для ремонту квартири. Тобто, що можна і що не можна робити.

Наприклад, для зведення перегородок у нових квартирах багато компаній забороняють використовувати цеглу. Цей матеріал доволі важкий і може створювати додаткове навантаження на перекриття. Також технічні умови важливо враховувати при встановленні комунікацій: світло, опалення, водопостачання.

Крок 3. Нюанси плану БТІ та підготовка дизайн-проекту

План БТІ необхідний як для виконання покрокового ремонту, так і для розробки дизайн-проекту. До плану БТІ входять усі конструктивні елементи житла: стіни, розташування вікон, дверей, приладів опалення, точки підключення та інше.

Дизайнер, розробляючи дизайн-проект житла, звіряється з планом БТІ, співставляє з документацією побажання клієнта. Адже, далеко не все можливо зробити без спеціальних дозволів.

Крок 4. Пошук команди майстрів

Тут можна піти двома шляхами. Перший шлях - це обрати самостійних майстрів. Багато хто притримується думки, що так дешевше. Але насправді у цього рішення багато підводних каменів. Є ризик нарватися на недоброчесних майстрів та отримати неякісні послуги.

Другий шлях - звернутися до ремонтної компанії. Можна укласти договір на ремонт під ключ, що є гарантією якості робіт. Команда майстрів бере на себе весь процес комплексно: від розробки проекту до чистової обробки. Наскільки це дорого? Залежить від типу обраного ремонту та вартості матеріалу.

Крок 5. Розрахування кошторису

Ремонт квартири неможливий без детального кошторису, де враховані усі витрати на кожному етапі. Скільки коштів піде на закупку матеріалів, доставку, роботу спеціалістів.

Разом з ціною варто визначити часові межі виконання кожного етапу ремонту. Графік роботи безпосередньо залежить від постачання матеріалів. Тому все повинно відбуватися вчасно і чітко за планом.

Ремонт в новобудові за етапами

Умовно ремонт квартири поділяється на кілька великих важливих етапів: чорнові роботи, монтаж комунікацій, вирівнювання поверхонь, чистова та декоративна обробка.

Отже, стандартна послідовність ремонтних робіт в новій квартирі виглядає наступним чином:

  1. Розбір старих та побудова нових перегородок (якщо це потрібно). Обов'язково з урахуванням вимог БТІ.
  2. Демонтаж та монтаж вікон та дверей, якщо вироби від забудовника не підходять під дизайн приміщення.
  3. Робота з комунікаціями. По-перше, монтується електромережа від щитка до точок підключення: розеток, вимикачів, приладів освітлення. По-друге, встановлюється водопостачання, опалення, каналізація.
  4. Вирівнювання стін, підлоги, стелі. Усі поверхні вирівнюються і готуються до чистової обробки.
  5. Чистова обробка. Стеля фарбується. Стіни фарбуються, клеяться шпалери чи наноситься декоративна штукатурка. На підлогу монтується відповідне покриття.
  6. Декоративна обробка. На цьому етапі встановлюються міжкімнатні двері, світильники, вимикачів, розетки. Якщо проект передбачає меблювання, то також встановлюються меблі.

І обов'язково в кінці фінальна перевірка. Замовник разом з виконробом оглядають готове приміщення. Підписується акт про прийняття робіт.

Підсумки

Ми розібралися в усіх нюансах того, як правильно робити ремонт в новобудові. Найважливіше правило - дотримуватися плану та дизайн-проекту. Чітка послідовність дозволить досягти класного результату. І отримати стильний та функціональний дім мрії.

Матеріал підготували спеціалісти сайту https://remont-pidkluch.com/

Реклама


14.01.2024 1240
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1152
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

410
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14278 18
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1646
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

928
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6276

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

695

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1520

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1324

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1207
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

568
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

707
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1628
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

646
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

936
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5978
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13917
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

313
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

607
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

537
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

852 2