Як робити ремонт в новобудові: покрокова інструкція

Ремонт - це глобальна подія та великі витрати. Потребує багато енергії та ресурсів.

І виникає логічне запитання, як зробити гарний ремонт і вкластися в бюджет?

Потрібно розробити чіткий план і дотримуватися його крок за кроком. Це дозволить уникнути зайвих витрат та помилок.

Важлива порада - закладати в бюджет ремонту на 10-15% більше від запланованої ціни на ремонтні роботи. Це страховка на випадок будь-яких форс-мажорів.

Пропонуємо покроковий алгоритм як організувати та провести ремонт успішно.

Крок 1. Правильно приймаємо квартиру у забудовника

Що важливо? Приймаючи квартиру у забудовника варто ретельно оглянути її. Адже можуть бути певні недопрацювання, які потрібно одразу зафіксувати. І вимагати їх усунення. Інакше вже під час оздоблювальних робіт вам доведеться переплачувати за ремонт.

Квартири в новобудовах здають у 3-х варіантах:

  • чорновий;
  • передчистовий;
  • з готовим ремонтом.

Незалежно від обраного варіанту, варто детально звірити роботи, що було виконані і ті, що зазначені в документації. Для цієї процедури можна також найняти окремого спеціаліста, що займається професійною оцінкою якості приміщення.

Крок 2. Інформація про технічні умови та регламенти

Важливо орієнтуватися у технічних умовах та регламентах для ремонту квартири. Тобто, що можна і що не можна робити.

Наприклад, для зведення перегородок у нових квартирах багато компаній забороняють використовувати цеглу. Цей матеріал доволі важкий і може створювати додаткове навантаження на перекриття. Також технічні умови важливо враховувати при встановленні комунікацій: світло, опалення, водопостачання.

Крок 3. Нюанси плану БТІ та підготовка дизайн-проекту

План БТІ необхідний як для виконання покрокового ремонту, так і для розробки дизайн-проекту. До плану БТІ входять усі конструктивні елементи житла: стіни, розташування вікон, дверей, приладів опалення, точки підключення та інше.

Дизайнер, розробляючи дизайн-проект житла, звіряється з планом БТІ, співставляє з документацією побажання клієнта. Адже, далеко не все можливо зробити без спеціальних дозволів.

Крок 4. Пошук команди майстрів

Тут можна піти двома шляхами. Перший шлях - це обрати самостійних майстрів. Багато хто притримується думки, що так дешевше. Але насправді у цього рішення багато підводних каменів. Є ризик нарватися на недоброчесних майстрів та отримати неякісні послуги.

Другий шлях - звернутися до ремонтної компанії. Можна укласти договір на ремонт під ключ, що є гарантією якості робіт. Команда майстрів бере на себе весь процес комплексно: від розробки проекту до чистової обробки. Наскільки це дорого? Залежить від типу обраного ремонту та вартості матеріалу.

Крок 5. Розрахування кошторису

Ремонт квартири неможливий без детального кошторису, де враховані усі витрати на кожному етапі. Скільки коштів піде на закупку матеріалів, доставку, роботу спеціалістів.

Разом з ціною варто визначити часові межі виконання кожного етапу ремонту. Графік роботи безпосередньо залежить від постачання матеріалів. Тому все повинно відбуватися вчасно і чітко за планом.

Ремонт в новобудові за етапами

Умовно ремонт квартири поділяється на кілька великих важливих етапів: чорнові роботи, монтаж комунікацій, вирівнювання поверхонь, чистова та декоративна обробка.

Отже, стандартна послідовність ремонтних робіт в новій квартирі виглядає наступним чином:

  1. Розбір старих та побудова нових перегородок (якщо це потрібно). Обов'язково з урахуванням вимог БТІ.
  2. Демонтаж та монтаж вікон та дверей, якщо вироби від забудовника не підходять під дизайн приміщення.
  3. Робота з комунікаціями. По-перше, монтується електромережа від щитка до точок підключення: розеток, вимикачів, приладів освітлення. По-друге, встановлюється водопостачання, опалення, каналізація.
  4. Вирівнювання стін, підлоги, стелі. Усі поверхні вирівнюються і готуються до чистової обробки.
  5. Чистова обробка. Стеля фарбується. Стіни фарбуються, клеяться шпалери чи наноситься декоративна штукатурка. На підлогу монтується відповідне покриття.
  6. Декоративна обробка. На цьому етапі встановлюються міжкімнатні двері, світильники, вимикачів, розетки. Якщо проект передбачає меблювання, то також встановлюються меблі.

І обов'язково в кінці фінальна перевірка. Замовник разом з виконробом оглядають готове приміщення. Підписується акт про прийняття робіт.

Підсумки

Ми розібралися в усіх нюансах того, як правильно робити ремонт в новобудові. Найважливіше правило - дотримуватися плану та дизайн-проекту. Чітка послідовність дозволить досягти класного результату. І отримати стильний та функціональний дім мрії.

Матеріал підготували спеціалісти сайту https://remont-pidkluch.com/

Реклама


14.01.2024 837
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

270
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1675
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1015
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1389 7
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2702
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2055

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

409

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

500

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1424

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1401
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

264
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18168
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1125
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3475
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

838
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10593
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6343
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

988
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

270
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

495
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3094
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

813