Ремонт - це глобальна подія та великі витрати. Потребує багато енергії та ресурсів.
І виникає логічне запитання, як зробити гарний ремонт і вкластися в бюджет?
Потрібно розробити чіткий план і дотримуватися його крок за кроком. Це дозволить уникнути зайвих витрат та помилок.
Важлива порада - закладати в бюджет ремонту на 10-15% більше від запланованої ціни на ремонтні роботи. Це страховка на випадок будь-яких форс-мажорів.
Пропонуємо покроковий алгоритм як організувати та провести ремонт успішно.
Крок 1. Правильно приймаємо квартиру у забудовника
Що важливо? Приймаючи квартиру у забудовника варто ретельно оглянути її. Адже можуть бути певні недопрацювання, які потрібно одразу зафіксувати. І вимагати їх усунення. Інакше вже під час оздоблювальних робіт вам доведеться переплачувати за ремонт.
Квартири в новобудовах здають у 3-х варіантах:
- чорновий;
- передчистовий;
- з готовим ремонтом.
Незалежно від обраного варіанту, варто детально звірити роботи, що було виконані і ті, що зазначені в документації. Для цієї процедури можна також найняти окремого спеціаліста, що займається професійною оцінкою якості приміщення.
Крок 2. Інформація про технічні умови та регламенти
Важливо орієнтуватися у технічних умовах та регламентах для ремонту квартири. Тобто, що можна і що не можна робити.
Наприклад, для зведення перегородок у нових квартирах багато компаній забороняють використовувати цеглу. Цей матеріал доволі важкий і може створювати додаткове навантаження на перекриття. Також технічні умови важливо враховувати при встановленні комунікацій: світло, опалення, водопостачання.
Крок 3. Нюанси плану БТІ та підготовка дизайн-проекту
План БТІ необхідний як для виконання покрокового ремонту, так і для розробки дизайн-проекту. До плану БТІ входять усі конструктивні елементи житла: стіни, розташування вікон, дверей, приладів опалення, точки підключення та інше.
Дизайнер, розробляючи дизайн-проект житла, звіряється з планом БТІ, співставляє з документацією побажання клієнта. Адже, далеко не все можливо зробити без спеціальних дозволів.
Крок 4. Пошук команди майстрів
Тут можна піти двома шляхами. Перший шлях - це обрати самостійних майстрів. Багато хто притримується думки, що так дешевше. Але насправді у цього рішення багато підводних каменів. Є ризик нарватися на недоброчесних майстрів та отримати неякісні послуги.
Другий шлях - звернутися до ремонтної компанії. Можна укласти договір на ремонт під ключ, що є гарантією якості робіт. Команда майстрів бере на себе весь процес комплексно: від розробки проекту до чистової обробки. Наскільки це дорого? Залежить від типу обраного ремонту та вартості матеріалу.
Крок 5. Розрахування кошторису
Ремонт квартири неможливий без детального кошторису, де враховані усі витрати на кожному етапі. Скільки коштів піде на закупку матеріалів, доставку, роботу спеціалістів.
Разом з ціною варто визначити часові межі виконання кожного етапу ремонту. Графік роботи безпосередньо залежить від постачання матеріалів. Тому все повинно відбуватися вчасно і чітко за планом.
Ремонт в новобудові за етапами
Умовно ремонт квартири поділяється на кілька великих важливих етапів: чорнові роботи, монтаж комунікацій, вирівнювання поверхонь, чистова та декоративна обробка.
Отже, стандартна послідовність ремонтних робіт в новій квартирі виглядає наступним чином:
- Розбір старих та побудова нових перегородок (якщо це потрібно). Обов'язково з урахуванням вимог БТІ.
- Демонтаж та монтаж вікон та дверей, якщо вироби від забудовника не підходять під дизайн приміщення.
- Робота з комунікаціями. По-перше, монтується електромережа від щитка до точок підключення: розеток, вимикачів, приладів освітлення. По-друге, встановлюється водопостачання, опалення, каналізація.
- Вирівнювання стін, підлоги, стелі. Усі поверхні вирівнюються і готуються до чистової обробки.
- Чистова обробка. Стеля фарбується. Стіни фарбуються, клеяться шпалери чи наноситься декоративна штукатурка. На підлогу монтується відповідне покриття.
- Декоративна обробка. На цьому етапі встановлюються міжкімнатні двері, світильники, вимикачів, розетки. Якщо проект передбачає меблювання, то також встановлюються меблі.
І обов'язково в кінці фінальна перевірка. Замовник разом з виконробом оглядають готове приміщення. Підписується акт про прийняття робіт.
Підсумки
Ми розібралися в усіх нюансах того, як правильно робити ремонт в новобудові. Найважливіше правило - дотримуватися плану та дизайн-проекту. Чітка послідовність дозволить досягти класного результату. І отримати стильний та функціональний дім мрії.
Матеріал підготували спеціалісти сайту https://remont-pidkluch.com/
Реклама