Як робити ремонт в новобудові: покрокова інструкція

Ремонт - це глобальна подія та великі витрати. Потребує багато енергії та ресурсів.

І виникає логічне запитання, як зробити гарний ремонт і вкластися в бюджет?

Потрібно розробити чіткий план і дотримуватися його крок за кроком. Це дозволить уникнути зайвих витрат та помилок.

Важлива порада - закладати в бюджет ремонту на 10-15% більше від запланованої ціни на ремонтні роботи. Це страховка на випадок будь-яких форс-мажорів.

Пропонуємо покроковий алгоритм як організувати та провести ремонт успішно.

Крок 1. Правильно приймаємо квартиру у забудовника

Що важливо? Приймаючи квартиру у забудовника варто ретельно оглянути її. Адже можуть бути певні недопрацювання, які потрібно одразу зафіксувати. І вимагати їх усунення. Інакше вже під час оздоблювальних робіт вам доведеться переплачувати за ремонт.

Квартири в новобудовах здають у 3-х варіантах:

  • чорновий;
  • передчистовий;
  • з готовим ремонтом.

Незалежно від обраного варіанту, варто детально звірити роботи, що було виконані і ті, що зазначені в документації. Для цієї процедури можна також найняти окремого спеціаліста, що займається професійною оцінкою якості приміщення.

Крок 2. Інформація про технічні умови та регламенти

Важливо орієнтуватися у технічних умовах та регламентах для ремонту квартири. Тобто, що можна і що не можна робити.

Наприклад, для зведення перегородок у нових квартирах багато компаній забороняють використовувати цеглу. Цей матеріал доволі важкий і може створювати додаткове навантаження на перекриття. Також технічні умови важливо враховувати при встановленні комунікацій: світло, опалення, водопостачання.

Крок 3. Нюанси плану БТІ та підготовка дизайн-проекту

План БТІ необхідний як для виконання покрокового ремонту, так і для розробки дизайн-проекту. До плану БТІ входять усі конструктивні елементи житла: стіни, розташування вікон, дверей, приладів опалення, точки підключення та інше.

Дизайнер, розробляючи дизайн-проект житла, звіряється з планом БТІ, співставляє з документацією побажання клієнта. Адже, далеко не все можливо зробити без спеціальних дозволів.

Крок 4. Пошук команди майстрів

Тут можна піти двома шляхами. Перший шлях - це обрати самостійних майстрів. Багато хто притримується думки, що так дешевше. Але насправді у цього рішення багато підводних каменів. Є ризик нарватися на недоброчесних майстрів та отримати неякісні послуги.

Другий шлях - звернутися до ремонтної компанії. Можна укласти договір на ремонт під ключ, що є гарантією якості робіт. Команда майстрів бере на себе весь процес комплексно: від розробки проекту до чистової обробки. Наскільки це дорого? Залежить від типу обраного ремонту та вартості матеріалу.

Крок 5. Розрахування кошторису

Ремонт квартири неможливий без детального кошторису, де враховані усі витрати на кожному етапі. Скільки коштів піде на закупку матеріалів, доставку, роботу спеціалістів.

Разом з ціною варто визначити часові межі виконання кожного етапу ремонту. Графік роботи безпосередньо залежить від постачання матеріалів. Тому все повинно відбуватися вчасно і чітко за планом.

Ремонт в новобудові за етапами

Умовно ремонт квартири поділяється на кілька великих важливих етапів: чорнові роботи, монтаж комунікацій, вирівнювання поверхонь, чистова та декоративна обробка.

Отже, стандартна послідовність ремонтних робіт в новій квартирі виглядає наступним чином:

  1. Розбір старих та побудова нових перегородок (якщо це потрібно). Обов'язково з урахуванням вимог БТІ.
  2. Демонтаж та монтаж вікон та дверей, якщо вироби від забудовника не підходять під дизайн приміщення.
  3. Робота з комунікаціями. По-перше, монтується електромережа від щитка до точок підключення: розеток, вимикачів, приладів освітлення. По-друге, встановлюється водопостачання, опалення, каналізація.
  4. Вирівнювання стін, підлоги, стелі. Усі поверхні вирівнюються і готуються до чистової обробки.
  5. Чистова обробка. Стеля фарбується. Стіни фарбуються, клеяться шпалери чи наноситься декоративна штукатурка. На підлогу монтується відповідне покриття.
  6. Декоративна обробка. На цьому етапі встановлюються міжкімнатні двері, світильники, вимикачів, розетки. Якщо проект передбачає меблювання, то також встановлюються меблі.

І обов'язково в кінці фінальна перевірка. Замовник разом з виконробом оглядають готове приміщення. Підписується акт про прийняття робіт.

Підсумки

Ми розібралися в усіх нюансах того, як правильно робити ремонт в новобудові. Найважливіше правило - дотримуватися плану та дизайн-проекту. Чітка послідовність дозволить досягти класного результату. І отримати стильний та функціональний дім мрії.

Матеріал підготували спеціалісти сайту https://remont-pidkluch.com/

Реклама


14.01.2024 1336
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1170
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2886
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1015
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1073
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1078 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3189 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

940

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

809

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

374

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1109
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

184
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2375
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1168
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

473
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15091
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7401
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

836
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

399
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

310
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

393
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

680
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1130