Як правильно взяти мікрокредит?

Будь-який кредит, чи то в банку, чи в мікрофінансових організаціях, несе за собою величезну відповідальність. У цій новині ми вирішили поговорити про топ-3 правила, які варто дотримуватись під час оформлення кредитної позики, щоб завжди залишатися у вигіднішій ситуації. Згідно з аналітикою “Економічної правди”, близько 30% українців під час оформлення мікрокредиту не знають до кінця його умов. 

Безперечно, мікрофінансові компанії, яких за даними сайту https://kredyt-pid-kredyt.com.ua/ в Україні більш ніж 50 одиниць, хоч і можуть більш прозоро демонструвати свої умови, річ далеко не в цьому. Справа в тому, що кожен третій клієнт навіть не читає умови договору. Ця коротенька інформація допоможе вам більш детально розуміти, на які 3 правила слід звертати свою увагу в першу чергу.

Правило 1: Відсотки

Є цілий ряд відсотків, про які варто уточнювати насамперед: 

  1. Щоденний відсоток за користування мікрокредитом;
  2. Чи присутній відсоток за оформлення позики;
  3. Який % за прострочення платежу;
  4. Чи є процент у платіжної системи під час погашення кредиту. 

Якщо ви уточните ці 4 пункти, то точно знатимете усі нарахування, які на вас чекають. Одразу зазначимо, що деякі МФО можуть пропонувати безвідсоткові кредити, але виключно на незначні суми та тільки для нових клієнтів. Читайте дрібний шрифт і намагайтеся отримати чітке пояснення всіх умов від представників мікрофінансової установи. Ваша обізнаність допоможе уникнути неприємних сюрпризів і зробить фінансове планування більш стабільним.

Правило 2: Основні умови кредиту

До основних умов кредиту теж можна віднести всього 4 запитання: 

  1. Яка сума позики та на який термін надається?
  2. Чи є можливість дострокового закриття кредиту?
  3. Чи буде можливість пролонгації та реструктуризації?
  4. Які документи необхідні для оформлення позики? 

Отже, якщо ви дізнались точні проценти, уточнили у банківської/мікрокредитної установи ці питання, то на 98% стали розуміти основні умови оформлення кредиту. Залишається третє правило - вибрати найкращих.

Правило 3: Вивчаємо відгуки

Відгуки — це основа вибору будь-якої компанії. Сьогодні маніпуляція рейтингом та накрутка позитивних відгуків у Google Maps стає дедалі важчим завданням. Будь-яка поважна компанія апріорі повинна мати точку на карті для комунікації з клієнтами. Не рекомендується звертатися до установ, чий рейтинг має менше ніж 2,5. Уважно ознайомтесь з негативними відгуками, перегляньте, чи реагує та чи інша компанія на них і як часто вони з'являються.

Не зайвим буде вивчити сайт компанії, дізнатися, чи надає вона потрібні способи зв’язку, чи присутній безкоштовний номер та наскільки функціональним є особистий кабінет.

Притримуючись цих простих трьох правил, ви завжди знатимете, як перестрахуватися, оформлюючи позику. Ну і пам’ятайте, що навіть, якщо ви взяли якийсь кредит, проте не погоджуєтесь на ті чи інші умови, то легко можете від нього відмовитись. Таке право надається Законом України "Про споживче кредитування" та дозволяє розірвати будь-який кредитний договір без штрафних санкцій.

Реклама


18.01.2025 260
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

832
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1552 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2318
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2159 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7503
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15218 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

266

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

997

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1065

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1853
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

248
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

625
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

871
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3105
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

885
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1924
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

967
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35117 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

212
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

451
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

594
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

920