Будь-який кредит, чи то в банку, чи в мікрофінансових організаціях, несе за собою величезну відповідальність. У цій новині ми вирішили поговорити про топ-3 правила, які варто дотримуватись під час оформлення кредитної позики, щоб завжди залишатися у вигіднішій ситуації. Згідно з аналітикою “Економічної правди”, близько 30% українців під час оформлення мікрокредиту не знають до кінця його умов.
Безперечно, мікрофінансові компанії, яких за даними сайту https://kredyt-pid-kredyt.com.ua/ в Україні більш ніж 50 одиниць, хоч і можуть більш прозоро демонструвати свої умови, річ далеко не в цьому. Справа в тому, що кожен третій клієнт навіть не читає умови договору. Ця коротенька інформація допоможе вам більш детально розуміти, на які 3 правила слід звертати свою увагу в першу чергу.
Правило 1: Відсотки
Є цілий ряд відсотків, про які варто уточнювати насамперед:
- Щоденний відсоток за користування мікрокредитом;
- Чи присутній відсоток за оформлення позики;
- Який % за прострочення платежу;
- Чи є процент у платіжної системи під час погашення кредиту.
Якщо ви уточните ці 4 пункти, то точно знатимете усі нарахування, які на вас чекають. Одразу зазначимо, що деякі МФО можуть пропонувати безвідсоткові кредити, але виключно на незначні суми та тільки для нових клієнтів. Читайте дрібний шрифт і намагайтеся отримати чітке пояснення всіх умов від представників мікрофінансової установи. Ваша обізнаність допоможе уникнути неприємних сюрпризів і зробить фінансове планування більш стабільним.
Правило 2: Основні умови кредиту
До основних умов кредиту теж можна віднести всього 4 запитання:
- Яка сума позики та на який термін надається?
- Чи є можливість дострокового закриття кредиту?
- Чи буде можливість пролонгації та реструктуризації?
- Які документи необхідні для оформлення позики?
Отже, якщо ви дізнались точні проценти, уточнили у банківської/мікрокредитної установи ці питання, то на 98% стали розуміти основні умови оформлення кредиту. Залишається третє правило - вибрати найкращих.
Правило 3: Вивчаємо відгуки
Відгуки — це основа вибору будь-якої компанії. Сьогодні маніпуляція рейтингом та накрутка позитивних відгуків у Google Maps стає дедалі важчим завданням. Будь-яка поважна компанія апріорі повинна мати точку на карті для комунікації з клієнтами. Не рекомендується звертатися до установ, чий рейтинг має менше ніж 2,5. Уважно ознайомтесь з негативними відгуками, перегляньте, чи реагує та чи інша компанія на них і як часто вони з'являються.
Не зайвим буде вивчити сайт компанії, дізнатися, чи надає вона потрібні способи зв’язку, чи присутній безкоштовний номер та наскільки функціональним є особистий кабінет.
Притримуючись цих простих трьох правил, ви завжди знатимете, як перестрахуватися, оформлюючи позику. Ну і пам’ятайте, що навіть, якщо ви взяли якийсь кредит, проте не погоджуєтесь на ті чи інші умови, то легко можете від нього відмовитись. Таке право надається Законом України "Про споживче кредитування" та дозволяє розірвати будь-який кредитний договір без штрафних санкцій.
Реклама