Як правильно обрати телятину

Телятина – вишукане м’ясо з ніжним, молочним смаком. Вона цінується за свої дієтичні якості, поживність і легкість в приготуванні. Варто знати, що телятина – це м’ясо з молодого теляти віком від одного місяця до року. Чим молодше теля, тим ніжніше м’ясо.

У ньому містяться вітаміни В3, В6, холін, мінеральні речовини (фосфор, залізо, цинк, сірка, мідь, кобальт). Вживання цього продукту корисно для нервової і травної систем, здоров’я шкіри і слизових оболонок, сприяє регуляції рівня глюкози в крові, повдіомляють на Центральному ринку.

Спосіб приготування цього м’яса залежить від обраного шматка і, звичайно, страви, яку Ви хочете приготувати. Для того, щоб зберегти ніжний смак цього продукту, давайте розглянемо для яких страв підходить кожна частина тушки теляти.

Ошийок

Одна з найбільш м’яких частин в тушці телятини. Це м’ясо в міру жирне, тому підійде для приготування печені, страв з фаршу, рулету, біфштекса, шашлику або бульйону. Також відмінно підійде для тушкування або запікання.

Биток

Ця частина вважається високоякісним м’ясом, воно дуже ніжне, соковите. Зазвичай, це подовгастий шматок. Для приготування битків, м’ясо нарізається поперек волокон, потім злегка відбивається молоточком. Також його можна запекти в духовці або стушкувати. Биток ідеально підходить для приготування стейків та відбивних. 

Вирізка

Найбільш делікатесна частина. Відрізняється м’якою текстурою, соковитим смаком. Практично не містить жиру, тому має дієтичні властивості. Підходить для запікання, смаження, приготування ростбіфу, медальйонів і т.д.

Крижі

Це найніжніше і цінне м’ясо з тушки теляти. З нього можна приготувати відбивні, медальйони, шніцелі, супи і т.д. Але найсмачніше – запекти цей шматочок з ароматними спеціями.

Грудинка

Це м’ясо досить жорстке, містить велику кількість жиру. Цю частину тушки бажано маринувати перед приготуванням, можна натерти сухими спеціями. Грудинка прекрасно підійде для тривалого тушкування, запікання, копчення. Також цей шматок відмінно підійде для приготування барбекю і різних делікатесів. У процесі приготування жир, сполучні тканини розчиняються і надають м’ясу особливу ніжність і соковитість.

Реберця

Це одна з найніжніших частин тушки. З реберець можна приготувати відмінний насичений бульйон, суп, стушкувати їх. Але найкраще замаринувати реберця і запекти в духовці. 

М’якоть

Це одна з найніжніших частин (лопатка або стегна). З м’якоті виходять дуже смачні котлети, гуляш та ніжна буженина.

Найбільший вибір телятини в Івано-Франківську можна знайти на Центральному ринку. М’ясний відділ розташований на другому поверсі нового корпусу. 

Перед тим, як потрапити на прилавок, м’ясо проходить ретельну лабораторну перевірку, яку здійснюють фахівці державної ветеринарної лабораторії, що працює в структурі Центрального ринку. 

Ми дбаємо про те, щоб Ви завжди могли насолодитися якісними та свіжими продуктами за вигідними цінами.


02.05.2020 6207
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2732
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20878
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1817
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1299 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2315
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3960

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

597

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2071

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

763

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1368
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

428
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

952
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24455
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

681
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

699
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

649
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

791
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8138
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

675 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

830
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2120 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

783