У сезон літньої спеки проблема надмірного потовиділення набуває все більшої популярності. У хід йдуть всі можливі допоміжні засоби: антиперспіранти, дезодоранти, спеціальні креми і тому подібні винаходи ринку косметики. Проте, на жаль, навіть косметика в більшості випадків безсила перед гіпергідрозом.
Що таке гіпергідроз?
Гіпергідроз – це патологічно підвищене потовиділення. Всі ми знаємо, що людям властиво пітніти у різних ситуаціях: у спекотну погоду, після фізичних навантажень, і навіть під час стресових ситуацій. І це є нормальним фізіологічним пристосування нашого організму до зміни температури як зовні, так і всередині нашого тіла. Проте, існують ситуації, коли потовиділення стає надто інтенсивним без вагомих причин. Медики називають таке явище Гіпергідрозом.
Причини гіпергідрозу
За статистичними даними, більше 30% людей мають скарги на надмірне потовиділення. Причин цього стану є безліч. Найбільш поширеними причинами гіпергідрозу є:
- Порушення функціонування ендокринних залоз і різноманітні ендокринні патології, такі як гіпертиреоз, цукровий діабет, феохромоцитома, дифузний токсичний зоб.
- Порушення роботи нервової системи: паркінсонізм, вегето-судинна дистонія, постінсультний період.
- Інфекційні захворювання: сепсис, малярія, глистні інвазії, СНІД.
- Спадковий фактор.
- Порушення діяльності серцево-судинної системи: гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця.
- Полікистоз яєчників і гіперандрогенемія у жінок.
- Схильність до вживання алкоголю.
Також хочемо зауважити, що такі досить банальні фактори як носіння неякісного синтетичного одягу і взуття, надмірне вживання білкової їжі, неправильний режим вживання рідини також мають вагомий вплив на посилення потовиділення.
Наслідки гіпергідрозу
Окрім неприємного запаху та неестетичного вигляду, гіпергідроз несе за собою ряд більш серйозних та неприємних проблем. Варто знати, що постійне тепло і волога – це оптимальні умови розвитку патогенних мікроорганізмів, тому надмірне потовиділення завжди супроводжується розвитком мікробного та грибкового уражень шкіри.
Також наслідками гіпергідрозу є виникнення фурункулів, карбункулів і тому подібних утворень придатків шкіри. Дуже поширеним ускладненням гіпергідрозу є гідроаденіт – гнійне запалення потових залоз.
Як побороти надмірне потовиділення?
Коли ви розумієте, що навіть найсильніші дезодоранти не допомагають від сильного потовиділення, тоді варто звернутися до лікаря. В першу чергу варто визначити причину гіпергідрозу і направити курс лікування на етіологічний чинник.
В більшості випадків гіпергідроз обумовлений спадковим фактором. Як діяти в даній ситуації? Лікарі МЦ «Оксфорд Медікал Івано-Франківськ» знайшли адекватне та ефективне вирішення проблеми – ботулінотерапія! Ін’єкції ботоксу в ділянки з найбільш вираженою пітливістю блокують дію потових залоз і надалі дозволяють забути про таку проблему як гіпергідроз. Ефект даної процедури триває до 1 року. Перед процедурою і після варто провести йод-крохмальний тест для оцінки зони пітливості до і після лікування.
До літа залишилось зовсім мало часу! Не зволікайте, запишіться на БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ до лікаря естетичної медицини!
(Р)
Запис за тел.: (067) 3 777 299, (050) 3 777 299
Медичний центр Оксфорд Медікал
вул. Василіянок 1, вул. Незалежності 93А