Як «Перший добровольчий хірургічний шпиталь» в Івано-Франківську безплатно лікує українських захисників та переселенців (ФОТО)

«Перший добровольчий хірургічний шпиталь» (ПДХШ) створений в Івано-Франківську в  перші дні повномасштабної російсько-української війни.

Як зазначили творці шпиталю, мета ініціативи — безкоштовно лікувати захисників України та внутрішньо переміщених осіб, передає Фіртка.

У підсумку, хірургічне та поліклінічне відділення шпиталю у 2022 році надало безкоштовно медичну допомогу 2 600 пацієнтам з різних міст України.  

За статистикою, кожне третє поранення під час бойових дій — це мінно-вибухові травми, вогнепальні та осколкові ураження кінцівок.  У зв’язку з високою потребою лікування  нетипових ушкоджень, ортопед-травматологія стала ключовою специфікою медичного закладу.

Лікування наслідків кульових поранень, хірургічне лікування переломів кісток  (остеосинтез), артроскопічні операції на колінному суглобі (виймання осколків після мінно-вибухових травм)  а також  нейрохірургія периферичних нервів, пластика рубців,  підготовка до протезування після втрат кінцівок — це ключові види операцій, які здійснюються в медичному закладі.

Благодійний проєкт «Перший добровольчий хірургічний шпиталь» об’єднав навколо своєї місії сотні медиків, волонтерів та організацій з усієї України та Європи.

Завдяки різним пожертвуванням, 109 пацієнтів хірургічного відділення шпиталю безкоштовно отримали комплексну програму медичного, психологічного та реабілітаційного лікування.

Хірурги закладу здійснили 56 вузькоспеціалізованих  операцій захисникам України. У госпіталі безкоштовно здійснили одинадцять хірургічних операцій ВПО.

Лікування у шпиталі охоплює повний цикл фізичної та психологічної реабілітації хворих. Психологи надали близько сотні консультацій. Пацієнти відвідали понад  50  різноманітних заходів з адаптації та  соціалізації.

У структурі шпиталю також функціонує  поліклініка, яка безкоштовно консультує внутрішньо переміщених осіб  в Івано-Франківську.  Впродовж 2022   року  в поліклініці  безкоштовно отримали фахову медичну та психологічну допомогу  2 507 пацієнтів з різних міст України. 

Проведено 3598 консультацій (терапевта, педіатра, невролога, кардіолога, хірурга, травматолога та інших лікарів).

Загалом у 2022 році безкоштовну медичну допомогу отримали 2 600 пацієнтів з різних міст України.

Крім того, ПДХШ надав допомогу громадським організаціям «Ангели Тайри», «Янголи Азову» та десяткам інших установ та лікарень.

Перший Добровольчий Хірургічний Шпиталь сприяв в організації евакуації пацієнтів з лікарень Луганщини.  

Із зони активних бойових дій спільно з ГО «Наш сокіл»  вдалося вивести 700 людей похилого віку.

Медичний "батальйон" закладу — це  професійні хірурги, травматологи, терапевти, педіатри, кардіологи, психологи, за плечима яких багаторічний досвід роботи в галузі медицини.  Частина персоналу — це лікарі-ВПО, які тікали від російської агресії з Маріуполя, Харкова, Бучі, Херсона.

Перші чотири місяці війни  медики працювали у добровольчому шпиталі  без заробітної плати.

Символ шпиталю — мураха. Ці комахи — вроджені «професійні»  хірурги,  які  вміють лікувати  лапки іншим «побратимам», які зазнали травмувань після нападу ворогів-термітів.  А  ще мурахи  витягують поранених з «поля бою».

Завдяки  високому професійному рівню всієї команди — Перший Добровольчий Хірургічний Шпиталь отримав десятки відзнак та став  номінантом  престижної Європейської премії  в галузі медицини European Health Leadership Awards 2022 (Австрія).


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Ліжка для війська" – благодійна ініціатива фонду BRAVE U Fund

Гречку та інші крупи збирають на сублімовані супи для військових


Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1224
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1633 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2409
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2264 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7536
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15251 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

308

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1033

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1099

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1882
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

277
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

656
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

896
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3122
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

915
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1948
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1003
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35152 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

263
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

480
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

620
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

944