Як «Перший добровольчий хірургічний шпиталь» в Івано-Франківську безплатно лікує українських захисників та переселенців (ФОТО)

«Перший добровольчий хірургічний шпиталь» (ПДХШ) створений в Івано-Франківську в  перші дні повномасштабної російсько-української війни.

Як зазначили творці шпиталю, мета ініціативи — безкоштовно лікувати захисників України та внутрішньо переміщених осіб, передає Фіртка.

У підсумку, хірургічне та поліклінічне відділення шпиталю у 2022 році надало безкоштовно медичну допомогу 2 600 пацієнтам з різних міст України.  

За статистикою, кожне третє поранення під час бойових дій — це мінно-вибухові травми, вогнепальні та осколкові ураження кінцівок.  У зв’язку з високою потребою лікування  нетипових ушкоджень, ортопед-травматологія стала ключовою специфікою медичного закладу.

Лікування наслідків кульових поранень, хірургічне лікування переломів кісток  (остеосинтез), артроскопічні операції на колінному суглобі (виймання осколків після мінно-вибухових травм)  а також  нейрохірургія периферичних нервів, пластика рубців,  підготовка до протезування після втрат кінцівок — це ключові види операцій, які здійснюються в медичному закладі.

Благодійний проєкт «Перший добровольчий хірургічний шпиталь» об’єднав навколо своєї місії сотні медиків, волонтерів та організацій з усієї України та Європи.

Завдяки різним пожертвуванням, 109 пацієнтів хірургічного відділення шпиталю безкоштовно отримали комплексну програму медичного, психологічного та реабілітаційного лікування.

Хірурги закладу здійснили 56 вузькоспеціалізованих  операцій захисникам України. У госпіталі безкоштовно здійснили одинадцять хірургічних операцій ВПО.

Лікування у шпиталі охоплює повний цикл фізичної та психологічної реабілітації хворих. Психологи надали близько сотні консультацій. Пацієнти відвідали понад  50  різноманітних заходів з адаптації та  соціалізації.

У структурі шпиталю також функціонує  поліклініка, яка безкоштовно консультує внутрішньо переміщених осіб  в Івано-Франківську.  Впродовж 2022   року  в поліклініці  безкоштовно отримали фахову медичну та психологічну допомогу  2 507 пацієнтів з різних міст України. 

Проведено 3598 консультацій (терапевта, педіатра, невролога, кардіолога, хірурга, травматолога та інших лікарів).

Загалом у 2022 році безкоштовну медичну допомогу отримали 2 600 пацієнтів з різних міст України.

Крім того, ПДХШ надав допомогу громадським організаціям «Ангели Тайри», «Янголи Азову» та десяткам інших установ та лікарень.

Перший Добровольчий Хірургічний Шпиталь сприяв в організації евакуації пацієнтів з лікарень Луганщини.  

Із зони активних бойових дій спільно з ГО «Наш сокіл»  вдалося вивести 700 людей похилого віку.

Медичний "батальйон" закладу — це  професійні хірурги, травматологи, терапевти, педіатри, кардіологи, психологи, за плечима яких багаторічний досвід роботи в галузі медицини.  Частина персоналу — це лікарі-ВПО, які тікали від російської агресії з Маріуполя, Харкова, Бучі, Херсона.

Перші чотири місяці війни  медики працювали у добровольчому шпиталі  без заробітної плати.

Символ шпиталю — мураха. Ці комахи — вроджені «професійні»  хірурги,  які  вміють лікувати  лапки іншим «побратимам», які зазнали травмувань після нападу ворогів-термітів.  А  ще мурахи  витягують поранених з «поля бою».

Завдяки  високому професійному рівню всієї команди — Перший Добровольчий Хірургічний Шпиталь отримав десятки відзнак та став  номінантом  престижної Європейської премії  в галузі медицини European Health Leadership Awards 2022 (Австрія).


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Ліжка для війська" – благодійна ініціатива фонду BRAVE U Fund

Гречку та інші крупи збирають на сублімовані супи для військових


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2152
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19074
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1701
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1185
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2238
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3821

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1947

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

660

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1282

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1437
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

349
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

868
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24372
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

598
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

592
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

729
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1623
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7996
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

409
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

753
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2017 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

715