Як перестати заїдати стрес та емоції: практичні поради психологині

Фізіологічно їжа потрібна людині для підтримки життєдіяльності, проте у декого ці межі стерті, тому ці люди їдять не лише, коли голоді, а й коли знервовані, засмучені або перезбуджені.

Психологиня Поліна Савенко поділилася з Фокусом практичними порадами, які допоможуть відрізняти справжній голод від емоційного та налагодять здорові стосунки з їжею.

Їжа — це інструмент, який насичує наш організм необхідними поживними речовинами та дає енергією. Саме тому потрібно споживати її свідомо, спираючись на сигналу організму, а саме на відчуття голоду та ситості.

Часто люди вживають забагато їжі, намагаючись впоратись з тривогою та емоціями. Практична психологиня, арттерапевтка, засновниця академії психології "Psy-art" Поліна Савенко розповідаєпро те, як перестати заїдати емоції та стрес, і позбавитись від негативних наслідків переїдання.

"Заїдання — це не тільки про їжу, але і про наші емоції та спосіб, у який ми їх регулюємо.

Потрібно вчитися слухати своє тіло та реагувати на нього адекватно.

Споживати їжу свідомо — це більше, ніж просто про харчування, це про зв’язок з тим, що ми їмо, та його вплив на наше тіло і душу", — наголошує Поліна Савенко.

Є кілька категорій людей, одні під час стресу взагалі не можуть крихти до рота взяти, а інші, навпаки, постійно щось жують. Щоб позбутися відчуття тривоги та стресу, ми впиваємося у їжу, не думаючи про кількість або якість того, що ми їмо. Найчастіше це швидка їжа з яскравими смаками: щось солодке, солоне, жирне.

"Стрес може спонукати нас шукати комфорт у їжі, навіть якщо ми не голодні. Це може стати звичкою, яку буде важко подолати", — наголошує Поліна Савенко.

Звичка заїдати стрес та тривогу може спричинити переїдання, збільшення ваги та інші супутні проблеми зі здоров'ям.


Емоційне заїдання


Емоційне заїдання — це спосіб заспокоєння під час емоційної напруги, коли ми не розуміємо своїх емоцій. Важливо навчитися керувати своїми емоціями та шукати здоровіші способи проживати їх.

"Емоції також часто стають причиною заїдання. Важливо вміти розрізняти справжній голод від емоційного. Потрібно звертати увагу на свої емоції та вчитися реагувати на них іншими способами, а не заїдати.

Це турбота про себе, навчання, спорт, хобі тощо", — радить психологиня.

Свідоме споживання їжі — це шлях до здорового, збалансованого та задовільного харчування.

Поліна Савенко дала низку рекомендацій, які допоможуть споживати їжу свідомо та чути свій організм.

Розглядайте їжу, як джерело енергії. "Розглядайте їжу, як джерело енергії та поживних речовин. Коли ми більш уважно ставимося до того, що їмо, ми можемо краще розуміти, як це впливає на наш організм", — наголошує психологиня.

Практикуйте медитацію перед їжею. "Перед тим як сісти за стіл, знайдіть кілька хвилин для спокійної медитації. Це допоможе зосередитися на їжі та насолоджуватися кожним ковтком", — радить Поліна Савенко.

Уважно слухайте своє тіло. Наше тіло часто нам дуже багато говорить. Навчіться слухати сигнали голоду та ситості, і реагуйте на них своєчасно.

Налаштуйтеся на позитивні емоції. Створюйте позитивне оточення під час прийому їжі: спілкуйтеся з рідними, насолоджуйтеся моментом, дякуйте за їжу.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

“Антиядерна” дієта: що варто знати, щоб максимально захистити свій організм від радіації

Як нагріти чи приготувати їжу без електрики: поради, що стануть в пригоді

Екологічно чистий: прикарпатський фермер розповів, як з козячого молока зварити пармезан (ФОТО)


08.03.2024 10336 1
Коментарі (1)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

10152
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1467
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1079
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2102
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3618
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1366

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1732

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

532

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1169

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1333
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

547
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24281
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

523
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

488
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

643
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1533
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

700
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7095
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

642
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1655 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

635
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

547