Як перестати заїдати стрес та емоції: практичні поради психологині

Фізіологічно їжа потрібна людині для підтримки життєдіяльності, проте у декого ці межі стерті, тому ці люди їдять не лише, коли голоді, а й коли знервовані, засмучені або перезбуджені.

Психологиня Поліна Савенко поділилася з Фокусом практичними порадами, які допоможуть відрізняти справжній голод від емоційного та налагодять здорові стосунки з їжею.

Їжа — це інструмент, який насичує наш організм необхідними поживними речовинами та дає енергією. Саме тому потрібно споживати її свідомо, спираючись на сигналу організму, а саме на відчуття голоду та ситості.

Часто люди вживають забагато їжі, намагаючись впоратись з тривогою та емоціями. Практична психологиня, арттерапевтка, засновниця академії психології "Psy-art" Поліна Савенко розповідаєпро те, як перестати заїдати емоції та стрес, і позбавитись від негативних наслідків переїдання.

"Заїдання — це не тільки про їжу, але і про наші емоції та спосіб, у який ми їх регулюємо.

Потрібно вчитися слухати своє тіло та реагувати на нього адекватно.

Споживати їжу свідомо — це більше, ніж просто про харчування, це про зв’язок з тим, що ми їмо, та його вплив на наше тіло і душу", — наголошує Поліна Савенко.

Є кілька категорій людей, одні під час стресу взагалі не можуть крихти до рота взяти, а інші, навпаки, постійно щось жують. Щоб позбутися відчуття тривоги та стресу, ми впиваємося у їжу, не думаючи про кількість або якість того, що ми їмо. Найчастіше це швидка їжа з яскравими смаками: щось солодке, солоне, жирне.

"Стрес може спонукати нас шукати комфорт у їжі, навіть якщо ми не голодні. Це може стати звичкою, яку буде важко подолати", — наголошує Поліна Савенко.

Звичка заїдати стрес та тривогу може спричинити переїдання, збільшення ваги та інші супутні проблеми зі здоров'ям.


Емоційне заїдання


Емоційне заїдання — це спосіб заспокоєння під час емоційної напруги, коли ми не розуміємо своїх емоцій. Важливо навчитися керувати своїми емоціями та шукати здоровіші способи проживати їх.

"Емоції також часто стають причиною заїдання. Важливо вміти розрізняти справжній голод від емоційного. Потрібно звертати увагу на свої емоції та вчитися реагувати на них іншими способами, а не заїдати.

Це турбота про себе, навчання, спорт, хобі тощо", — радить психологиня.

Свідоме споживання їжі — це шлях до здорового, збалансованого та задовільного харчування.

Поліна Савенко дала низку рекомендацій, які допоможуть споживати їжу свідомо та чути свій організм.

Розглядайте їжу, як джерело енергії. "Розглядайте їжу, як джерело енергії та поживних речовин. Коли ми більш уважно ставимося до того, що їмо, ми можемо краще розуміти, як це впливає на наш організм", — наголошує психологиня.

Практикуйте медитацію перед їжею. "Перед тим як сісти за стіл, знайдіть кілька хвилин для спокійної медитації. Це допоможе зосередитися на їжі та насолоджуватися кожним ковтком", — радить Поліна Савенко.

Уважно слухайте своє тіло. Наше тіло часто нам дуже багато говорить. Навчіться слухати сигнали голоду та ситості, і реагуйте на них своєчасно.

Налаштуйтеся на позитивні емоції. Створюйте позитивне оточення під час прийому їжі: спілкуйтеся з рідними, насолоджуйтеся моментом, дякуйте за їжу.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

“Антиядерна” дієта: що варто знати, щоб максимально захистити свій організм від радіації

Як нагріти чи приготувати їжу без електрики: поради, що стануть в пригоді

Екологічно чистий: прикарпатський фермер розповів, як з козячого молока зварити пармезан (ФОТО)


08.03.2024 9615
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

773
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

772
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2213
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3194

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

934
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699