Як перестати заїдати стрес та емоції: практичні поради психологині

Фізіологічно їжа потрібна людині для підтримки життєдіяльності, проте у декого ці межі стерті, тому ці люди їдять не лише, коли голоді, а й коли знервовані, засмучені або перезбуджені.

Психологиня Поліна Савенко поділилася з Фокусом практичними порадами, які допоможуть відрізняти справжній голод від емоційного та налагодять здорові стосунки з їжею.

Їжа — це інструмент, який насичує наш організм необхідними поживними речовинами та дає енергією. Саме тому потрібно споживати її свідомо, спираючись на сигналу організму, а саме на відчуття голоду та ситості.

Часто люди вживають забагато їжі, намагаючись впоратись з тривогою та емоціями. Практична психологиня, арттерапевтка, засновниця академії психології "Psy-art" Поліна Савенко розповідаєпро те, як перестати заїдати емоції та стрес, і позбавитись від негативних наслідків переїдання.

"Заїдання — це не тільки про їжу, але і про наші емоції та спосіб, у який ми їх регулюємо.

Потрібно вчитися слухати своє тіло та реагувати на нього адекватно.

Споживати їжу свідомо — це більше, ніж просто про харчування, це про зв’язок з тим, що ми їмо, та його вплив на наше тіло і душу", — наголошує Поліна Савенко.

Є кілька категорій людей, одні під час стресу взагалі не можуть крихти до рота взяти, а інші, навпаки, постійно щось жують. Щоб позбутися відчуття тривоги та стресу, ми впиваємося у їжу, не думаючи про кількість або якість того, що ми їмо. Найчастіше це швидка їжа з яскравими смаками: щось солодке, солоне, жирне.

"Стрес може спонукати нас шукати комфорт у їжі, навіть якщо ми не голодні. Це може стати звичкою, яку буде важко подолати", — наголошує Поліна Савенко.

Звичка заїдати стрес та тривогу може спричинити переїдання, збільшення ваги та інші супутні проблеми зі здоров'ям.


Емоційне заїдання


Емоційне заїдання — це спосіб заспокоєння під час емоційної напруги, коли ми не розуміємо своїх емоцій. Важливо навчитися керувати своїми емоціями та шукати здоровіші способи проживати їх.

"Емоції також часто стають причиною заїдання. Важливо вміти розрізняти справжній голод від емоційного. Потрібно звертати увагу на свої емоції та вчитися реагувати на них іншими способами, а не заїдати.

Це турбота про себе, навчання, спорт, хобі тощо", — радить психологиня.

Свідоме споживання їжі — це шлях до здорового, збалансованого та задовільного харчування.

Поліна Савенко дала низку рекомендацій, які допоможуть споживати їжу свідомо та чути свій організм.

Розглядайте їжу, як джерело енергії. "Розглядайте їжу, як джерело енергії та поживних речовин. Коли ми більш уважно ставимося до того, що їмо, ми можемо краще розуміти, як це впливає на наш організм", — наголошує психологиня.

Практикуйте медитацію перед їжею. "Перед тим як сісти за стіл, знайдіть кілька хвилин для спокійної медитації. Це допоможе зосередитися на їжі та насолоджуватися кожним ковтком", — радить Поліна Савенко.

Уважно слухайте своє тіло. Наше тіло часто нам дуже багато говорить. Навчіться слухати сигнали голоду та ситості, і реагуйте на них своєчасно.

Налаштуйтеся на позитивні емоції. Створюйте позитивне оточення під час прийому їжі: спілкуйтеся з рідними, насолоджуйтеся моментом, дякуйте за їжу.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

“Антиядерна” дієта: що варто знати, щоб максимально захистити свій організм від радіації

Як нагріти чи приготувати їжу без електрики: поради, що стануть в пригоді

Екологічно чистий: прикарпатський фермер розповів, як з козячого молока зварити пармезан (ФОТО)


08.03.2024 4543
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5195 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1833 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4041 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3167 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7955 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20288 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

271

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

815

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1909

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2387
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

182
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

690
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

472
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18373
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

971
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1211 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6096 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23385 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

288
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

984 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1163 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

492