Як обрати сушарку для посуду в шафу

Сушарка - універсальний аксесуар, який економить місце на кухні і дозволяє помитий посуд висохнути швидше. Вона буває настільною або вбудовуваною. Щоб зберегти більше місця в приміщенні, варто придбати модель, що встановлюється всередину шафи. Такі пристрої поділяються на жорстко вбудовувані або знімні. Останні легко переносяться з одного місця на інше за бажанням власника.

Виробники пропонують широкий асортимент сушарок. Вони різняться за матеріалами виготовлення, формою, кількістю рівнів та додаткових секцій, способом встановлення. Вбудований виріб підходить для щоденного та частого використання. Дає можливість не тільки швидше посушити посуд, а й уберегти його від пилу, крапель жиру та кіптяви.

Головні особливості

У більшості випадків, сушарку встановлюють у навісну шафу, розташовану відразу над мийкою. Деякі роблять таку конструкцію без нижнього днища. Тоді вода тече безпосередньо в раковину, і потреби використовувати піддон немає. Такий варіант розташування дуже зручний з наступних причин:

  • можна легко дотягнутися;
  • не потрібно нагинатися, щоб розкласти чи дістати посуд;
  • економія часу та сил під час миття або сервірування столу.

У квартирах будинків старого зразка кухні дуже маленькі. У негабаритних приміщеннях найкраще встановлювати кутові шафи із сушарками. Ці моделі не прямокутні, а трикутні, що робить їх ідеальними для розміщення в кутку. Іноді для установки вибирають і гарнітур для підлоги, як кутового, так і фронтального типу. Але цей варіант не дуже зручний, адже за його використання доводиться постійно нагинатися.

Незалежно від розташування, сушарка для посуду в шафу випускається в знімному або жорсткому вигляді. Перша вважається зручнішою, тому що її у будь-який момент можна перенести на інше місце або поставити на стіл, коли в цьому буде потреба. Такі моделі простіше доглядати, їх легко мити та дезінфікувати.

У деяких випадках знімна конструкція виявляється не дуже зручною. Це буває, наприклад, коли сушарка за розмірами набагато менша за шафу. Тоді вона постійно рухатиметься всередині шафи, якщо діставати її, а потім ставити на місце. Більшість сучасних моделей розраховані на меблі стандартної ширини.

Жорстко вбудовані моделі багатьом здаються незручними, хоча теж мають переваги. Всі їхні кріплення максимально надійні, тому посуд, який знаходиться всередині, точно не постраждає і не пошкодиться. Але потрібно враховувати, що використовувати шафу, де знаходиться жорстко вбудована сушарка, для інших цілей не вдасться.

Який матеріал виготовлення підходить

Для виготовлення використовують:

  • метал;
  • пластик;
  • нержавіючу сталь.

Кожен різновид має свої переваги та недоліки. Так, пластикові варіанти привертають увагу економних покупців завдяки доступній вартості. Вони також мають невелику вагу і випускаються у широкій різноманітності забарвлень. Доглядати їх дуже просто.

Якщо вам більше подобається металева сушарка, то перед покупкою уточніть, чи вона оброблена від корозії. Це важливо, адже їй доведеться постійно контактувати із вологою. Для захисту виробники наносять хромоване покриття чи порошкову фарбу. Металеві варіанти за ціною дорожчі, ніж пластикові.

Найвища вартість у виробів із нержавіючої сталі. Вони вважаються найбільш практичними, тому що стійкі до вологи, прості та зручні у догляді. Їх краще вибирати для кухні в стилі мінімалізм або хай-тек. Але при покупці потрібно враховувати, що вага нержавіючої сталі більше, ніж металу або пластику.

Партнерський матеріал


22.02.2022 1271
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

3485
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

468
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14589 27
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1706
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

977
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6376

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

754

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1569

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1363

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1249
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

609
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

756
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1665
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

688
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

982
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6035
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14226
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

358
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

658
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

575
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

892 2