Як обрати сушарку для посуду в шафу

Сушарка - універсальний аксесуар, який економить місце на кухні і дозволяє помитий посуд висохнути швидше. Вона буває настільною або вбудовуваною. Щоб зберегти більше місця в приміщенні, варто придбати модель, що встановлюється всередину шафи. Такі пристрої поділяються на жорстко вбудовувані або знімні. Останні легко переносяться з одного місця на інше за бажанням власника.

Виробники пропонують широкий асортимент сушарок. Вони різняться за матеріалами виготовлення, формою, кількістю рівнів та додаткових секцій, способом встановлення. Вбудований виріб підходить для щоденного та частого використання. Дає можливість не тільки швидше посушити посуд, а й уберегти його від пилу, крапель жиру та кіптяви.

Головні особливості

У більшості випадків, сушарку встановлюють у навісну шафу, розташовану відразу над мийкою. Деякі роблять таку конструкцію без нижнього днища. Тоді вода тече безпосередньо в раковину, і потреби використовувати піддон немає. Такий варіант розташування дуже зручний з наступних причин:

  • можна легко дотягнутися;
  • не потрібно нагинатися, щоб розкласти чи дістати посуд;
  • економія часу та сил під час миття або сервірування столу.

У квартирах будинків старого зразка кухні дуже маленькі. У негабаритних приміщеннях найкраще встановлювати кутові шафи із сушарками. Ці моделі не прямокутні, а трикутні, що робить їх ідеальними для розміщення в кутку. Іноді для установки вибирають і гарнітур для підлоги, як кутового, так і фронтального типу. Але цей варіант не дуже зручний, адже за його використання доводиться постійно нагинатися.

Незалежно від розташування, сушарка для посуду в шафу випускається в знімному або жорсткому вигляді. Перша вважається зручнішою, тому що її у будь-який момент можна перенести на інше місце або поставити на стіл, коли в цьому буде потреба. Такі моделі простіше доглядати, їх легко мити та дезінфікувати.

У деяких випадках знімна конструкція виявляється не дуже зручною. Це буває, наприклад, коли сушарка за розмірами набагато менша за шафу. Тоді вона постійно рухатиметься всередині шафи, якщо діставати її, а потім ставити на місце. Більшість сучасних моделей розраховані на меблі стандартної ширини.

Жорстко вбудовані моделі багатьом здаються незручними, хоча теж мають переваги. Всі їхні кріплення максимально надійні, тому посуд, який знаходиться всередині, точно не постраждає і не пошкодиться. Але потрібно враховувати, що використовувати шафу, де знаходиться жорстко вбудована сушарка, для інших цілей не вдасться.

Який матеріал виготовлення підходить

Для виготовлення використовують:

  • метал;
  • пластик;
  • нержавіючу сталь.

Кожен різновид має свої переваги та недоліки. Так, пластикові варіанти привертають увагу економних покупців завдяки доступній вартості. Вони також мають невелику вагу і випускаються у широкій різноманітності забарвлень. Доглядати їх дуже просто.

Якщо вам більше подобається металева сушарка, то перед покупкою уточніть, чи вона оброблена від корозії. Це важливо, адже їй доведеться постійно контактувати із вологою. Для захисту виробники наносять хромоване покриття чи порошкову фарбу. Металеві варіанти за ціною дорожчі, ніж пластикові.

Найвища вартість у виробів із нержавіючої сталі. Вони вважаються найбільш практичними, тому що стійкі до вологи, прості та зручні у догляді. Їх краще вибирати для кухні в стилі мінімалізм або хай-тек. Але при покупці потрібно враховувати, що вага нержавіючої сталі більше, ніж металу або пластику.

Партнерський матеріал


22.02.2022 1297
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1095
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2806
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

978
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1039
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1042 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3106 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

904

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

778

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1094
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

151
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2345
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1148
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

451
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15070
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7383
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

817
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

379
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

290
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

380
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

659
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1113