Як обрати особливу картину для себе і не тільки

Картини часто є елементом інтер'єру, на який не звертають уваги. Популярним рішенням оформлення стін зазвичай бувають пейзажі чи сценки ідилічного сільського життя. У сучасних інтер'єрах картини активно витісняються яскравими плакатами: недорого, практично і завжди можна поміняти. Однак мало хто замислюється, що картина може відігравати справді ключову роль в інтер'єрі і не лише додавати йому гармонійності, а й приховувати багато недоліків приміщення.

Власник квартири зазвичай інтуїтивно відчуває, що підходить, а що ні. До цього варто дослухатися. Зрештою, картина повинна подобатися — адже на неї будуть дивитися щодня. Тож головна якість, якою повинні мати картини на полотні - це привабливість для господарів.

Правила вибору картин та розміщення їх в інтер'єрі

Хороша картина здатна привнести жвавість у будь-який інтер'єр, а вибір правильного зображення - процес набагато складніший, ніж могло б здатися. Будь-який інтер'єрний живопис може виконувати певну функцію, надаючи оригінальності інтер'єру. Є дві основні функції, які виконують картини, вони можуть:

  • доповнити інтер'єр, зробити його більш цілісним та продуманим;
  • об'єднати або навпаки, акцентувати увагу на певних елементах декору.

При виборі слід враховувати площу кімнати. Маленькі приміщення візуально стануть ще меншими, якщо на стіну повісити велику картину. Для таких приміщень найкраще використовувати кілька картин середніх розмірів. На великих площах маленькі або середнього розміру полотна губляться або виглядають сумно. Великим стінам — габаритні картини.

Картина обов'язково має відповідати приміщенню, стіни якого вона прикрашає. Її стиль, колірна гама і сюжетна лінія зобов'язані доповнювати інтер'єр кімнати, інакше навіть найкрасивіша і майстерно виконана картина виглядатиме просто безглуздо. До кожного приміщення має бути особливий підхід.

Вибір картини – це дійсно важливо

Є кілька причин, з яких купуються картини:

  • прагнення прикрасити інтер'єр будинку, квартири, офісу чи іншого громадського місця;
  • зробити цінний подарунок: колегам, друзям чи коханим;
  • перспективно вкласти гроші з розрахунком зростання вартості полотна;
  • нарешті просто хочеться чогось прекрасного, з вічним авторитетом.

При виборі розміру картини потрібно опустити погляд на рівень нижче та оцінити габарити об'єкта, над яким вона розміщуватиметься. Ширина картини повинна дорівнювати або бути більше половини довжини цього об'єкта (ліжка, столу, консолі). Відмінним рішенням може бути композиція з кількох невеликих полотен.

Для просторого лофта або вітальні, обставленої в стилі hi-tech, ідеальним вибором стануть сучасні картини маслом для інтер'єру, які можна знайти на https://tvelina.com.ua/. Вони часто не мають певного сюжету, є досить абстрактними. Уся увага зосереджена на колірних переходах, що народжують різні почуття та асоціації. Саме таку картину представлено на фотографії. На ній можна побачити силуети великого міста.

Якщо підібрати картину з квітами в тон інтер'єру, то полотно зробить обстановку більш насиченою та глибокою. Такий живопис не впадатиме в очі, проте створить ілюзію перетікання сюжету в простір кімнати. У такому приміщенні глядач нібито сам перебуває всередині картини.

Дизайнери дуже люблять використати живопис для внесення фінального контрастного штриха. Він дозволяє іншій обстановці стати соковитішим і глибшим. Така картина точно не залишиться непоміченою. Та й безглуздо її ховати. Навпаки, акцентну деталь розміщують на самому видному місці: над диваном чи каміном, над узголів'ям ліжка чи журнальним столиком.

Реклама


11.02.2025 157
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

778
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

775
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1590
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2215
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4194 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3197

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

196

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

425

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

367

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

837
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

606
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

650
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

936
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1046
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

653
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6238
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1730
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31743 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1511
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

740 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

700