Як обрати особливу картину для себе і не тільки

Картини часто є елементом інтер'єру, на який не звертають уваги. Популярним рішенням оформлення стін зазвичай бувають пейзажі чи сценки ідилічного сільського життя. У сучасних інтер'єрах картини активно витісняються яскравими плакатами: недорого, практично і завжди можна поміняти. Однак мало хто замислюється, що картина може відігравати справді ключову роль в інтер'єрі і не лише додавати йому гармонійності, а й приховувати багато недоліків приміщення.

Власник квартири зазвичай інтуїтивно відчуває, що підходить, а що ні. До цього варто дослухатися. Зрештою, картина повинна подобатися — адже на неї будуть дивитися щодня. Тож головна якість, якою повинні мати картини на полотні - це привабливість для господарів.

Правила вибору картин та розміщення їх в інтер'єрі

Хороша картина здатна привнести жвавість у будь-який інтер'єр, а вибір правильного зображення - процес набагато складніший, ніж могло б здатися. Будь-який інтер'єрний живопис може виконувати певну функцію, надаючи оригінальності інтер'єру. Є дві основні функції, які виконують картини, вони можуть:

  • доповнити інтер'єр, зробити його більш цілісним та продуманим;
  • об'єднати або навпаки, акцентувати увагу на певних елементах декору.

При виборі слід враховувати площу кімнати. Маленькі приміщення візуально стануть ще меншими, якщо на стіну повісити велику картину. Для таких приміщень найкраще використовувати кілька картин середніх розмірів. На великих площах маленькі або середнього розміру полотна губляться або виглядають сумно. Великим стінам — габаритні картини.

Картина обов'язково має відповідати приміщенню, стіни якого вона прикрашає. Її стиль, колірна гама і сюжетна лінія зобов'язані доповнювати інтер'єр кімнати, інакше навіть найкрасивіша і майстерно виконана картина виглядатиме просто безглуздо. До кожного приміщення має бути особливий підхід.

Вибір картини – це дійсно важливо

Є кілька причин, з яких купуються картини:

  • прагнення прикрасити інтер'єр будинку, квартири, офісу чи іншого громадського місця;
  • зробити цінний подарунок: колегам, друзям чи коханим;
  • перспективно вкласти гроші з розрахунком зростання вартості полотна;
  • нарешті просто хочеться чогось прекрасного, з вічним авторитетом.

При виборі розміру картини потрібно опустити погляд на рівень нижче та оцінити габарити об'єкта, над яким вона розміщуватиметься. Ширина картини повинна дорівнювати або бути більше половини довжини цього об'єкта (ліжка, столу, консолі). Відмінним рішенням може бути композиція з кількох невеликих полотен.

Для просторого лофта або вітальні, обставленої в стилі hi-tech, ідеальним вибором стануть сучасні картини маслом для інтер'єру, які можна знайти на https://tvelina.com.ua/. Вони часто не мають певного сюжету, є досить абстрактними. Уся увага зосереджена на колірних переходах, що народжують різні почуття та асоціації. Саме таку картину представлено на фотографії. На ній можна побачити силуети великого міста.

Якщо підібрати картину з квітами в тон інтер'єру, то полотно зробить обстановку більш насиченою та глибокою. Такий живопис не впадатиме в очі, проте створить ілюзію перетікання сюжету в простір кімнати. У такому приміщенні глядач нібито сам перебуває всередині картини.

Дизайнери дуже люблять використати живопис для внесення фінального контрастного штриха. Він дозволяє іншій обстановці стати соковитішим і глибшим. Така картина точно не залишиться непоміченою. Та й безглуздо її ховати. Навпаки, акцентну деталь розміщують на самому видному місці: над диваном чи каміном, над узголів'ям ліжка чи журнальним столиком.

Реклама


11.02.2025 225
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2392
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1522 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3613
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5380
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1649
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2028

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

100

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

155

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

394

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

855
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

441
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

749
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2438 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

448
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

843
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4895
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

709
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

607
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

543
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

377
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

698
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

859 2