Внутрішній ринок паливних ресурсів в Україні інтенсивно переходить на біопаливо, вбачаючи в ньому перспективу заміни вугіллю та газу. Брикетування залишків від промислового та сільськогосподарського виробництва є методом отримання екологічно чистого джерела теплової енергії та безпечної утилізації відходів. Формування брикетів вимагає застосування машин для обробки біомаси на всіх етапах її перетворення в теплоносій.
Основні види устаткування для брикетування
Виготовлення паливних брикетів відбувається на спеціальному обладнанні. Існує три основні типи пресувальних пристроїв, які відрізняються за потужністю, продуктивністю та технічними особливостями.
- Гідравлічні. Найоптимальніший варіант для брикетування. Обладнання характеризується найкращими показниками надійності, здатне пресувати залишкову сировину з металообробних підприємств, деревообробних, целюлозних, відходи рослинництва.
- Екструдерні. Перетворюють у брикети дрібні залишки деревини та сільськогосподарського виробництва. Машини оснащені сучасними системами управління та опцією керування налаштуваннями через інтернет. Продажна вартість біопалива, виготовленого на шнекових пресах, висока.
- Ударно-механічні. Преси використовуються для комплектації інсталяцій повного циклу зі створення твердого біопалива. Станки прості в управлінні та обслуговуванні, а брикети виходять регульованої щільності, застосовуються для опалення промислових та споживчих об’єктів.
Найбільший попит в Україні має брикетувальне обладнання від європейських торгових марок RUF та CFNielsen. Ознайомитись з моделями можна за посиланням https://rmpbio.ua/katalog/briketuvannya/. Найвигідніші цінові пропозиції – в компанії «РМП БІОЕНЕРГІЯ», яка окрім реалізації пресів надає замовникам послуги з введення в експлуатацію гарантійне та післягарантійне обслуговування.
Критерії вибору пресів
Задля отримання біопалива максимальної тепломісткості та споживчої цінності, варто орієнтуватись на:
- тип відходів для переробки;
- очікувану продуктивність;
- ступінь автоматизації;
- допустиму вартість.
Гідравлічні преси невибагливі до сировини, проте довговічні. Ударно-механічні доступніші в ціновому співвідношенні, ніж гідравлічні, простіші в обслуговуванні, більш актуальні для укомплектування великомасштабних цехів по брикетуванню. Екструдерні аналоги витратніші в обслуговуванні, технологія виготовлення брикетів складніша та вимагає ретельнішої підготовки сировини.
Реклама