
Сучасні намети - це вироби, які потребують певного рівня виробництва. Для забезпечення тривалого періоду служби, необхідно, щоб намет відповідав певним вимогам. Це стосується матеріалу виготовлення опор, тканини. Крім того, важливим параметром є матеріал для фурнітури, адже блискавки повинні працювати справно, не заїдаючи. Найкраще купити палатку зі швами, які оброблені просоченнями, що не пропускають вологу.
Різновиди тканин для виготовлення туристичних наметів
Якщо використовуються металеві кріплення, необхідно, щоб вони були гладенькими і не провокували порізів або пошкоджень. Якщо ви побачили, що кількість швів на наметі величезна, стирчать нитки, уникайте придбання виробу. Абсолютно всі професійні намети, що реалізуються у туристичних магазинах, мають інструкцію з експлуатації та відповідний паспорт. Саме в ньому прописуються всі характеристики виробу, а також особливості догляду. Це зроблено для того, щоб турист розумів, як необхідно експлуатувати намет, щоб максимально надовго зберегти його цілісність.
Перед тим, як придбати намет, слід звернути увагу на матеріал. Різновиди матеріалів для виготовлення намету:
- Поліестер
- Нейлон з силіконовим покриттям
- Полегшений поліестер, що дихає
- Поліестер ріп-стоп
- Поліестер оксфорд
- Поліетилен
Тканини суттєво відрізняються зовнішнім виглядом та технічними характеристиками. Полотно ріп-стоп може бути виготовлене з різних волокон. Являє собою особливе плетіння тканини. Через певну кількість ниток вплітається щільніша і товстіша нитка. Таким чином, вдається виготовити полотно дуже стійке та міцне на розрив.
Параметри вибору туристичних наметів
Варто звернути увагу на водостійкість намету, який вимірюється у міліметрах водяного стовпа. Оптимальним варіантом є кемпінгові намети, з показником водонепроникності 1500 мм. Це універсальні вироби, що можна придбати на сайті Аlp.com.ua, які можуть протистояти практично будь-якій зливі. Поліуретанове просочення наноситься всередині тенту, щоб воно не обсипалося і не розтріскувалося. Добре себе показало силіконове просочення, яке наноситься у верхній частині матеріалу. Іноді комбінують просочення PU та силікон. Основна особливість у тому, що силікон не дозволяє волозі накопичуватися на волокнах тканини, а вся вода стікає вниз.
Не лише міцність тканини впливає на вартість намету. Важливе значення має довговічність. Варто звернути увагу на товщину та щільність ниток, з застосуванням яких зшиваються різні деталі. Внутрішня частина намету має бути зручною та функціональною. Крім того, їх часто оснащують додатковими аксесуарами, щоб зробити використання максимально комфортним. Обов'язкова вимога — тканина в донній частині намету не має пропускати вологу.
Партнерський матеріал