Як обрати безпечну іграшку для дитини - пояснює експертка

Вибір подарунка для дитини може стати серйозним викликом для дорослого, адже сюрприз має бути не лише цікавим, а й безпечним.

Експертка з безпеки дітей Олена Лізвінська розповіла про особливості вибору іграшок в ефірі Українського радіо, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.


На що варто звертати увагу

Експертка каже, що при виборі подарунка дітям до 3-х років важливо обирати такі іграшки, які не несуть жодної загрози її життю. Так, деталі не мають відкручуватися, щоб малюк не зміг засунути їх у рот, ніс чи вухо. За її словами, дитина навіть у три роки може про це не сказати дорослим, але можуть виникнути серйозні ускладнення зі здоров’ям.

"Я маю "правило чотирьох п", які з’явилися на власному багаторічному досвіді. Іграшку треба понюхати. Адже зазвичай, якщо це підробка, то вона матиме токсичний запах, який буде виділятися у повітря, а дитини може з’явитися після цього алергічна реакція", — каже Лізвінська.

Крім того, іграшку варто відчути, торкнутися її, оскільки часто на ній можуть бути пошкодження, які можуть травмувати, пошкрябати ніжну шкіру дитини, залишити порізи, куди може потрапити інфекція.

"Наступне "п" — подивися. Погляньте на подарунок з усіх боків, перевірте, чи надійно закріплені всі елементи. У маленьких дітей пальчики можуть вчепитися у будь-яку деталь, відкрутити її", — пояснила вона.

За словами Лізвінської, наостанок варто послухати себе, свій внутрішній голос. Зазвичай на іграшках ставиться відмітка, для якого віку вона краще підходить і їх варто дотримуватися при купівлі. Експертка підкреслила, що часто деталі для раннього віку мають бути ретельніше розроблені. Варто також звертатися до продавця, щоб підібрати подарунок відповідно до віку дитини й вмикати критичне мислення, бо завдання продавця — продати, а покупця — відповідально купити.


Де знайти безпечні іграшки

Лізвінська вважає, що для того, аби обрати безпечний подарунок не обов’язково йти до спеціалізованого магазину, але все ж краще йти туди, де видають товарні чеки.

"Це, на жаль, нині єдиний захист, який є у покупця, якщо іграшка буде неякісною чи пошкодженою. У нас є можливість повернути чи замінити іграшку протягом 14 днів з моменту покупки", — зазначила вона.


Які іграшки не варто купувати

Лізвінська вважає, що не варто купувати лизуни, слайми, магнітні конструктори, взагалі конструктори з магнітними елементами. Товари з батарейками теж варто особливо перевіряти, щоб пересвідчитися, що елементи живлення надійно сховані.

"Діти завжди знайдуть можливість все відкрутити чи відірвати, а батарейки становлять особливу небезпеку, якщо їх проковтнути. А ще мені незрозумілий попит на страшні іграшки, зараз вони у тренді, але кожна дитина чутлива по-своєму. Спочатку вона може гратися, але з часом у неї можуть з’явитися певні страхи. Я вважаю, що будь-яка іграшка повинна мати естетичний вигляд", — ділиться експертка.

Експертка вважає, що варто цікавитися уподобаннями батьків дитини, якій ви плануєте придбати подарунок, що вони могли вас зорієнтувати у виборі. Вона зазначила, що на українському ринку багато фальсифікацій, а контролю за якістю іграшок немає.


Чи можливо пояснити дитині, що іграшка може бути небезпечною

Експертка пояснює, що з дитиною можна розмовляти, але питання у тому чи буде бесіда результативною.

"У діток у віці 3-5 років ще не дуже побудований причинно-наслідковий зв’язок, вони можуть похитати головою, підтвердити, що вас почули, але через 5 хвилин зробити те ж саме", — роз'яснює Лізвінська.

За її словами, питання не в тому, що дитина не розуміє, бо у неї ще можуть бути несформовані певні відділи головного мозку, що дозволяють утримувати почуту інформацію.

"Тому ми самі маємо відстежувати, які іграшки вони отримують. Якщо дитина знаходиться в гральній кімнаті, то поруч мають бути дорослі, які зможуть прослідкувати, щоб дитина не нашкодила собі, граючись з чимось", — каже експертка.

Вона додала, що батьки не можуть перекладати відповідальність на старшу дитину за те, щоб вона слідкувала аби молодша щось не проковтнула чи не засунула собі в ніс, а мають усувати таку можливість. Крім того, варто не сварити дитину, а будувати з нею довірливі стосунки.

За даними Центру громадського здоров'я України, щороку понад 45 тисяч дітей і підлітків зазнають отруєнь токсичними речовинами через неякісні іграшки.


Читайте також:

Безпечна іграшка: на що звертати увагу при купівлі подарунка на Миколая

Як обрати новорічну гірлянду та ялинкові прикраси: поради експертки


31.12.2020 694
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2329
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19269
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1724
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1199
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2257
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3847

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

71

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1983

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

680

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1297
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

369
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

894
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24388
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

616
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

606
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

741
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1635
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8035
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

449
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

767
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2033 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

727