Безпечна іграшка: на що звертати увагу при купівлі подарунка на Миколая

На День святого Миколая діти чекають на подарунки під подушкою. 

Суспільне Карпати з'ясовувало, на що насамперед батькам необхідно звернути увагу при купівлі іграшки, пише Фіртка.

Згідно з вимогами Технічного регламенту безпечності іграшок, який діє в Україні, до іграшок належать вироби, що призначені для використання у грі дітьми віком від 0 до 14-ти років. Регламент поширюється як на іграшки, виготовлені підприємствами України, так і на іграшки закордонного виробництва.

Вимоги регламенту передбачають, що іграшки повинні бути безпечними для споживачів, не створювати у разі їхнього використання небезпеки для життя та здоров’я і ризику отримання фізичної травми.

За словами начальниці випробувального центру ДП "Івано-Франківськстандартметрологія" Тетяни Стасів, іграшки потрібно купувати в спеціалізованих магазинах, звертати увагу на упакування та маркування.

"Беріть іграшку в руку, оцінюйте функціональну здатність: як рухаються ноги в ляльки, як їде паровозик, як світиться лампочка. Оцінюйте її на запах. Якщо іграшка має освітлювальні елементи, варто перевірити, чи вона не нагрівається. Тільки після того вирішуйте, чи вона відповідає віку вашої дитини, чи вона принесе їй користь, чи буде вона нею гратися. І тільки після того наважуйтеся на придбання", - каже Тетяна Стасів.

Діти досліджують, збирають чи тягнуть до себе іграшки. Для уникнення ризику удушення, вони повинні мати таку конструкцію, щоб дитина не могла відірвати від них частину чи шматок. За словами інженерки випробувального центру ДП "Івано-Франківськстандартметрологія" Сільвії Ходан, дитина через іграшки пізнає світ.

"Завжди батьки мають купувати іграшки, які відповідають віку дитину. Вона має бути і корисною, і цікавою, і принесе радість та задоволення. Я при виборі іграшки звертаю увагу і на пакування, і на міцність, але дивлюся, скільки ігор я можу придумати з цією іграшкою. Якщо більше, ніж три, то вона буде досить цікавою для дитини", - розповідає Сільвія Ходан.

При купівлі іграшки варто звертати увагу на такі речі:

  • чи наявна відповідна документація, яка засвідчує якість та безпечність забавки. Чи нанесений на іграшку знак відповідності технічним регламентам;
  • чи достатньо іграшка міцна, чи не має вона заводських ушкоджень, чи міцно приєднані дрібні деталі;
  • чи безпечна конструкція іграшки: відсутність ріжучих країв, гострих кінців, тріщин, вузьких щілин і отворів, куди можна засунути пальці. Для найменших, небезпеку можуть становити іграшки з довгими (понад 15 см) мотузочками;
  • чи не знімається фарба, що покриває іграшку;
  • чи немає різкого і неприємного запаху;
  • чи відповідає іграшка віку дитини.

Безпечна шумова межа для іграшки – 85 децибелів. Якщо музичний супровід вищий від цього рівня, це може викликати у дитини проблеми зі слухом. Найбільш шкідливою та загрозливою вважається дитяча зброя, де рівень звуку коливається в межах 120-140 децибел, навіть коли знаходиться від вуха на відстані витягнутої руки.

До слова, сертифікація іграшок в Системі сертифікації УкрСЕПРО необов'язкова. Але наявність сертифіката відповідності на іграшку є документальним свідченням якості та безпеки продукції вимогам чинних нормативних документів.

Нагадаємо, в Україні 30% іграшок небезпечні для здоров'я дітей - експерт.


Читайте також:

Чим небезпечна дешева електроніка з інтернет-магазинів


15.12.2020 1067
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2355
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19335
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1734
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1210 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2258
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3850

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

105

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2000

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

684

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1301
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

376
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

899
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24394
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

622
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

607
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

742
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1636
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8039
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

459
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

769
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2041 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

729