Як на Різдво не розминутися з Ісусом

Теж це відчуваєте? Передсвятковий настрій вже витає довкола: прикрашені ялинки, величезні вітрини магазинів нагадують казкові сюжети, листівки, рекламки, пісні — все на різдвяні мотиви. Завбачливі господині вже починають скуповувати все необхідне для готування смачних наїдків. До Різдва готуються заздалегідь, намагаючись якомога ретельніше прибрати домівку, оригінально прикрасити, щоб здивувати гостей.

Зрештою, й справді, не так багато часу залишається, щоб відсвяткувати на висоті, з усіма традиціями, та ще й встигнути побачитися з усією родиною, друзями. Найпарадоксальніше, що в тій метушні ми забуваємо про найголовніше, про того, з ким маємо зострітися в час Різдва.

Про те, як правильно підготуватися до Різдва в передачі „Радіо Марія“ розповів ординарій Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький. Він зокрема підкреслив проблему підміни понять. Зараз більше уваги приділяємо матеріальним речам, а духовний зміст свята втрачається.

Як наголосив гість програми, свято стає центром егоцентризму, „показухи“ і налагодження бізнес-відносин. Маємо культ столу. Та не в цьому суть Різдва. Повинен бути духовний зміст, бо тоді не знайдеться місця Ісусові чи воно буде дуже малим. Навіть інколи вертепи, різдвяні концерти перестали бути прославою Христа. Часто це виступи лише задля аплодисментів.

«У час Різдва Ми переживаємо велику таємницю втілення Бога. Завжди запитую себе, що було більшим страждання для Ісуса: померти на хресті, як людина, чи як безмежний всемогутній Бог увійти в людину? Бог обмежився в своїй силі і уподібнився людині в усьому, окрім гріха. Це велика жертва. Ми забули про прославу Бога, а звернулися до себе», — підкреслив отець Віталій Кривицький.

Папа: В новий рік ступаємо під опікою Пресвятої Богородиці

Зазвичай підготування до свята займає більше зусиль і часу, ніж саме свято. Тож коли воно приходить, багато хто навіть не має сили прийти на Літургію. То хто в центрі цього свята, якщо всі сили використаємо на приготування, а потім на свята падамо „мертвими“. Тоді воно не матиме правдивого змісту, а стане святом для себе, але не для Бога.

«Не відкидаю приготування, але не маємо приділити цьому увесь час і увагу. Церква пропонує готуватися духовно. Якщо б ми сказали комусь, що за п’ять днів до тебе прийде Ісус, то реакція була б різна. Хтось би шукав спосіб примиритися з усіма, хтось шукав би найближчу церкву для сповіді та багато іншого. Ціле наше життя не для того, щоб навчилися готувати різні страви, стали супер дизайнерами, прикрашати найкраще ялинки, а для того, щоб ми жили у згоді з Господом. Адже головним ініціатором приходу Ісуса щоб нас спасти, — є Бог. Але режисером нашої подальшої дороги спасіння, окрім Бога, є кожен із нас. Ми маємо замислюватися, чи стоїмо на дорозі до Нього, чи вже служимо мамоні, — додав священик. — У ці моменти варто запросити Бога, бо Він запрошує кожного з нас. Господь може зцілити не лише християнина, а й людей, які жили невпорядковано. Тому треба більше прибрати у серці, щоб Ісус прийшов і побачив, що ви готувалися.»

 

dyvensvit.org


02.01.2018 6288 0
Коментарі (0)

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5195 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1833 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4041 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3167 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7955 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20288 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

271

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

815

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1909

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2387
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

182
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

690
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

472
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18373
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

971
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1211 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6096 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23385 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

288
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

984 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1163 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

492