Як на Різдво не розминутися з Ісусом

Теж це відчуваєте? Передсвятковий настрій вже витає довкола: прикрашені ялинки, величезні вітрини магазинів нагадують казкові сюжети, листівки, рекламки, пісні — все на різдвяні мотиви. Завбачливі господині вже починають скуповувати все необхідне для готування смачних наїдків. До Різдва готуються заздалегідь, намагаючись якомога ретельніше прибрати домівку, оригінально прикрасити, щоб здивувати гостей.

Зрештою, й справді, не так багато часу залишається, щоб відсвяткувати на висоті, з усіма традиціями, та ще й встигнути побачитися з усією родиною, друзями. Найпарадоксальніше, що в тій метушні ми забуваємо про найголовніше, про того, з ким маємо зострітися в час Різдва.

Про те, як правильно підготуватися до Різдва в передачі „Радіо Марія“ розповів ординарій Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький. Він зокрема підкреслив проблему підміни понять. Зараз більше уваги приділяємо матеріальним речам, а духовний зміст свята втрачається.

Як наголосив гість програми, свято стає центром егоцентризму, „показухи“ і налагодження бізнес-відносин. Маємо культ столу. Та не в цьому суть Різдва. Повинен бути духовний зміст, бо тоді не знайдеться місця Ісусові чи воно буде дуже малим. Навіть інколи вертепи, різдвяні концерти перестали бути прославою Христа. Часто це виступи лише задля аплодисментів.

«У час Різдва Ми переживаємо велику таємницю втілення Бога. Завжди запитую себе, що було більшим страждання для Ісуса: померти на хресті, як людина, чи як безмежний всемогутній Бог увійти в людину? Бог обмежився в своїй силі і уподібнився людині в усьому, окрім гріха. Це велика жертва. Ми забули про прославу Бога, а звернулися до себе», — підкреслив отець Віталій Кривицький.

Папа: В новий рік ступаємо під опікою Пресвятої Богородиці

Зазвичай підготування до свята займає більше зусиль і часу, ніж саме свято. Тож коли воно приходить, багато хто навіть не має сили прийти на Літургію. То хто в центрі цього свята, якщо всі сили використаємо на приготування, а потім на свята падамо „мертвими“. Тоді воно не матиме правдивого змісту, а стане святом для себе, але не для Бога.

«Не відкидаю приготування, але не маємо приділити цьому увесь час і увагу. Церква пропонує готуватися духовно. Якщо б ми сказали комусь, що за п’ять днів до тебе прийде Ісус, то реакція була б різна. Хтось би шукав спосіб примиритися з усіма, хтось шукав би найближчу церкву для сповіді та багато іншого. Ціле наше життя не для того, щоб навчилися готувати різні страви, стали супер дизайнерами, прикрашати найкраще ялинки, а для того, щоб ми жили у згоді з Господом. Адже головним ініціатором приходу Ісуса щоб нас спасти, — є Бог. Але режисером нашої подальшої дороги спасіння, окрім Бога, є кожен із нас. Ми маємо замислюватися, чи стоїмо на дорозі до Нього, чи вже служимо мамоні, — додав священик. — У ці моменти варто запросити Бога, бо Він запрошує кожного з нас. Господь може зцілити не лише християнина, а й людей, які жили невпорядковано. Тому треба більше прибрати у серці, щоб Ісус прийшов і побачив, що ви готувалися.»

 

dyvensvit.org


02.01.2018 6540 0
Коментарі (0)

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

513
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1284
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2221 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1095
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3022
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2077

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

854

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1006

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1435

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2042
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26326 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

729
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

926
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2964
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1214
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

909
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1173
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1178
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

381
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4203
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1039
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1608