«Як мінімум, 100 мільйонів гривень в бюджеті»: МОЗ хоче запровадити підйомні для медичних працівників

У Міністерстві охорони здоров’я України розглядають систему постчеків. Це означає, що коли людина звернеться до сімейного лікаря, або в госпіталь, то в кінці місяця їй прийде смс, де зазначать, скільки коштувала її консультація у спеціаліста, яку оплатила держава.

Про це повідомив Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я, у «Суботньому інтерв’ю» з Інною Кузнецовою, передає Фіртка.

«Для того, щоб вся звітність була офіційна і Національна служба здоров’я України здійснила платежі потрібно кожен прийом хворого внести в електронну систему охорони здоров’я.

Ми зараз розглядаємо ще систему постчеків, тобто коли людина звернулася або до сімейного лікаря, або госпіталь, то їй в кінці місяця прийде на телефон смс, де буде вказано, скільки коштувало її звернення, яке оплатила держава.

Щоб ви розуміли, що ми покриваємо і страхуємо ризики для здоров’я у кожної людини, яка свідомо сплачує податки», - каже Віктор Ляшко.

Крім того, за словами міністра охорони здоров’я, зараз активно оновлюють інфраструктуру та матеріально-технічну базу лікарень.

«З’являється інноваційне обладнання. Якщо хтось не хоче змінюватись, щоб працювати на цьому обладнанні, надавати більш якісну медичну допомогу, більше ефективну, то, по факту, він буде поступово програвати конкуренцію іншим лікарям», - наголошує Ляшко.

Міністр каже, що в Україні є так звані неспроможні лікарні, які заключають малу кількість пакетів з Національною службою здоров’я України. Причина цьому – немає потрібного обладнання, або спеціаліста.

«Наша ідея не закрити такі лікарні, наша ідея – подивитися на мережу і проаналізувати. Якщо географічно ця лікарня повинна тут бути, бо вона обслуговує велику кількість людей, але в ній не вистачає обладнання, то наша задача – за 2022-2023 роки привезти обладнання в цю лікарню», - каже Віктор Ляшко.

Крім того, він зазначив, що на наступний рік запланували, як мінімум, 100 мільйонів гривень в бюджеті для того, щоб запровадити так звані підйомні для медичних працівників.

«Коли обладнання з’явилося, а нема спеціаліста, але він є десь поруч, то ми йому запропонуємо переїхати в конкретний населений пункт і оплатимо підйомні, які допоможуть влаштувати побут у новому населеному пункті, де він приступить до роботи», - ділиться міністр охорони здоров’я.

До речі, Віктор Ляшко наголосив, що в Україні зафіксували випадки, коли лікарі отримували зарплату у розмірі 6 тисяч гривень, натомість крерівник – 160 тисяч гривень.

«Частенько рівень заробітної плати для генерального директора і для лікаря – різниця в десятки разів. Ми цей дисбаланс прибираємо і запустили відповідний проєкт постанови, де чітко встановлено, наскільки може бути більша зарплата в генерального директора з прив’язкою до мінімальної заробітної плати лікаря в цьому закладі», - зазначив він.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

У Франківській обласній інфекційній лікарні майже вдвічі зросла кількість дітей, хворих на COVID-19


24.10.2021 Тіна Любчик 1690
Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

936
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

750
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1866
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3208
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2532
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2522

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

206

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

712

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

670

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1571
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

337
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

668
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

596
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

311
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

368
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27008
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

820
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19659
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

408
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

382
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

710
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1273 2