Як Київ готується зустрічати 2020-й Новий рік

Протягом більш ніж місяця у столиці можливо буде все: дітям – поринути в казку, а дорослим… стати дитиною. 

На 2 грудня синоптики пророкують перший сніг, а в центрі Києва тим часом вже почали монтувати каркас головної ялинки країни. Саму ж новорічну красуню встановлюватимуть з 5 до 12 грудня, причому її збиратимуть із менших дерев – сосен і ялиць, яких буде до 400, тож над її спорудженням працюватимуть у 3-4 зміни. Чому головна ялинка України знову збірна? Про це – нижче. А поки приготування ще тільки-но починаються, Укрінформ зібрав інформацію про те, як вбереться до новорічних свят Київ і чого очікувати цього року від новорічно-різдвяної програми.

На Софіївській площі можна буде потрапити в казку:

Склалася така традиція, що кожний новий рік столиця зустрічає у певному стилі. Минулого року з легкої руки організаторів свята Folk Ukraine Софіївська площа перетворилася на край північного сяйва, а цього року її разом з головною ялинкою країни прикрасять у стилі різдвяної історії про Лускунчика, звісно, про перемогу добра над злом. Ялинку організатори свята обіцяють у 30 метрів заввишки, що на 5 метрів вище минулорічної, і важитиме вона близько 100 тонн. Щоб її прикрасити, знадобиться близько 800 іграшок і понад 4 кілометри різнокольорових гірлянд. Усе це коштуватиме столиці 2,7 мільйона гривень.

Засновник проєкту Folk Ukraine Ігор Добруцький розповів, що на вимогу громадськості багатолітню ялинку спеціально не зрубуватимуть: «Ми вже два роки не рубаємо сторічну ялинку, адже цього вимагала громада Києва. Лісництво розріджує свої посадки, і ті гілки, які підходять по довжині, ми забираємо на монтаж цієї ялинки. Через це ми переробили повністю конструкцію ялинки».

Цього року постачальниками для ялинки будуть Вінницька та Житомирська області.

Новорічна красуня стоятиме за традицією біля дзвіниці Софіївського собору. Довкола ялинки, ніби оберігаючи її, стоятимуть головні герої казки про Лускунчика разом із козаками-богатирями з відомого мультфільму “Як козаки...”: Грай, Тур і Око. А спеціально до свята вийде нова серія мультфільму – «Як козаки Лускунчика бойовому гопаку навчали».

Гостей дивуватимуть святковими локаціями у тому ж казковому стилі – їх запрошуватимуть до себе чотири різні королівства.

Королівство подарунків – ярмарок сувенірів та найкращих подарунків до свята, куди з’їдуться сотні майстрів зі всієї України.

Королівство смаку – найсмачніші страви та напої: мюнхенські ковбаски, шашлик, святкова випічка, запашний глінтвейн та багато солодощів.

Королівство розваг – казкове місто для дітей з атракціонами, аніматорами, інсталяціями та подарунками.

Королівство лайків – численні фотозони на Софійській площі та Володимирському проїзді.

З одного королівства в інше можна буде дістатися казковим різдвяним експресом, що точно дуже сподобається дітлахам. Але можливо згадати дитинство наважаться і дорослі – чому б ні? Новорічні свята – хороший привід!

Контрактова площа дивуватиме колоритом

Минулого року Контрактова площа перенесла гостей у світ Марії Приймаченко, і цього року організатори вирішили теж не відходити від етнічної тематики і прикрасити свято у стилі опішнянської кераміки. Затишне зимове містечко в етностилі в поєднанні з тематичною концертною програмою та стилізованим декором та інсталяціями точно створять різдвяний колорит. Там же, на Контрактовій (уже традиційно!) буде і резиденція Святого Миколая, який здійснює мрії та бажання (перевіримо!), снігова гірка, і навіть стріт-арт ковзанка.

Ялинку на Контрактовій встановлять на місці колеса огляду, а прикраси будуть виконані у традиційних формах опішнянської кераміки: кашники, макітри, глечики, барильця, іграшки-свистульки у формі коня, вершника, півника, баранчика, козла, оленя. Але найулюбленіші образи опішнянських майстрів – баран і лев. Ну і яка ж ялинка без гірлянди? Вона спадатиме зверху донизу загальною довжиною у три кілометри. У результаті 42 тисячі ліхтариків мерехтітимуть теплим сяйвом.

Вулиця Сагайдачного теж наповниться святковим колоритом. На її пішохідній частині встановлять арт-об’єкти у вигляді розписаних горщиків, глечиків, дзбанків, барильців, а також прикрасять світловими інсталяціями і облаштують фотозони. Ковзанка цього року буде дещо незвичною – ніби у вигляді відкритого тунелю з неоновою підсвіткою на бортиках. Там працюватимуть інструктори, аби навчити кататися усіх охочих.

І кілька слів про програму, але краще – перевірте все вживу!

Починати святкування можна буде вже 14 грудня, коли на Контрактовій площі відкриється різдвяний ярмарок. Головну ялинку країни “запалять” традиційно 19 грудня у день Святого Миколая о 19:00. Ну і звісно, 31 грудня киян та гостей міста запрошують на зустріч Нового року, а 7 січня – на святкову ходу звіздарів та різдвяний концерт. А взагалі ж святкувати можна хоч щодня, починаючи з 14 грудня до 20 січня на Контрактовій площі, і з 19 грудня до 13 січня на Софіївській площі.

“Загалом на святкування новорічних та різдвяний свят буде використано понад 9 мільйонів 350 тисяч грн, із яких основну частину становлять видатки на квитки для всіх школярів міста Києва і соціально незахищених дітей”, – розповіла директор Департаменту культури КМДА Діана Попова під час презентації святкових заходів.

Вона також додала, що програма різдвяних свят буде як ніколи насиченою:

“Ми охопимо максимум локацій міста, аби створити новорічну атмосферу всюди. У нас буде перший український новорічний парад, фестиваль китайських ліхтарів, ковзанка, масштабне відкриття новорічної ялинки в центрі та по всьому місту. Усі театри, кіно, музеї, бібліотеки, заклади культури будуть задіяні у святкуванні”.

А от склад бригади артистів, які виступлять на Новий рік, поки що не відомий – для вивчення глядацьких смаків організатори запустили опитування: кого б кияни хотіли послухати та побачити на святковій сцені. Коментарі не забарилися: “Антитіла”, Onuka, “Друга ріка”, “Юркеш”... Але найбільшим фаворитом, схоже, виявився дівчачий рок-гурт “The Sixsters”. Тепер цікаво, чи врахують ці побажання організатори?


01.12.2019 1321
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

448
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3000
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21143
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2010
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1528 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2399

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

84

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

764

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2182

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

857
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

190
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

488
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1027
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

187
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

806
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

776
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

706
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8248
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

927 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

904
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2206 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

849