
Після старту передвиборчих перегонів на Прикарпатті активно використовують носії зовнішньої реклами 12 потенційних суб’єктів виборчого процесу та два зареєстрованих кандидатів на пост Президента.
Четверо з них розпочали рекламувати себе у січні – це Юрій Дерев’янко, Євгеній Мураєв, Ольга Богомолець, Ігор Шевченко та «Опозиційна платформа «За життя».
Білборди та сітілайти для розміщення своєї політичної реклами претенденти на Президентську посаду почали використовувати на Прикарпатті ще у вересні-грудні минулого року.
Найактивніше на зовнішніх носіях рекламується Петро Порошенко, Юлія Тимошенко, Арсеній Яценюк, Андрій Садовий, Анатолій Гриценко, Олег Ляшко, Олександр Шевченко, Дмитро Добродомов, Володимир Зеленський.
У січні на користь Андрія Садового, Руслана Кошулинського, Олександра Шевченка продовжується розповсюдження іміджевих друкованих інформаційних матеріалів, зокрема, газет. Матеріали розповсюджують із наметів політичних партій «Об’єднання Самопоміч» (Андрій Садовий), ВО «Свобода» (Руслан Кошулинський), «Українське об'єднання патріотів — УКРОП» (Олександр Шевченко), а також у магазинах населених пунктів Прикарпаття.
У січні в області, як повідомляють спостерігачі, зафіксовано також роздачу газети з політичною рекламою лідерки ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко, яку роздають із рук у руки.
«Розміщення політичної реклами потенційних кандидатів на посаду Президента до моменту набуття суб’єктності у виборчому процесі нами розцінюється як дочасна агітація та порушує принципи рівних можливостей для кандидатів і чесної конкуренції. Хочу також нагадати кандидатам та їхнім командам – якщо та зовнішня політична реклама яка використовувалась політиками до моменту реєстрації їх кандидатами на пост Президента продовжуватиме використовуватись після реєстрації, то це може містити ознаки порушення порядку фінансування агітації встановленого частиною 4 статті 58 Закону України «Про вибори Президента України». Крім того, нагадую також, що частина 3 статті 59 цього Закону вимагає, щоб друкована агітація містила відомості про установу, що здійснила друк , тираж та замовника, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, а частиною 16 статті 64 Закону України «Про вибори Президента України» забороняється поширення друкованих агітаційних матеріалів, що не містять згаданих відомостей», – роз’яснює Богдан Морикіт, координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Івано-Франківській області.