Як допомогти людині, яка тоне: прикарпатцям розповіли алгоритм дій

Головними причинами загибелі людей на водних об'єктах є купання в непристосованих для цього місцях, нехтуваннями елементарними заходами безпеки при поводженні на воді та купанні у нетверезому стані.

Про це повідомила речниця Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христина Перцович під час пресбрифінгу в ОДА, пише Фіртка.

Як наголосила речниця Івано-Франківщини, коли людина тоне, то не обов'язково голосно кричить та активно махає руками.

"Більшість людей тоне тихо й непомітно, недалеко від берега. В оточенні людей, які можуть про це навіть не здогадуватися.

Людина може хаотично рухатися, боротися з течією, намагатися охопитися за предмети на воді або бити по воді, пробувати вилізти на воду ніби це якийсь невидимий стовп", — каже Перцович.

Також слід звернути на такі неочевидні ознаки:

  • як хаотичні переведення погляду та рухів головою;
  • занурення голови у воду;
  • відсутність рухів ногами, адже непритомні або слабкі люди не залучають їх у плаванні.

"Якщо ви не впевнені, що людині потрібна допомога і вона перебуває далеко від берега, то варто запитати, чи все в порядку. Якщо не почули відповіді — дійте.

Спершу покличте на допомогу рятувальників або ж інших людей, які добре вміють плавати. Повідомте рятувальників за номером "101". Перш ніж залізти у воду самому адекватно оцініть свої фізичні можливості.

Якщо все ж таки вирішили йти у воду, то спершу потрібно зафіксувати точку останнього візуального контакту з плавцем. Наприклад, на березі по прямій від нього залиште своє взуття.

Це потрібно для того, щоб ви змогли побачити свою відправну точку, якщо людина піде під воду", — підкреслила Перцович.

Перцович зазначила, якщо не зробити позначки, то можна за секунду загубити місце, де щойно була людина.

"Якщо у вас є жилет, круг, чи інший рятівний засіб, то виставте його між собою та постраждалим. Це дасть йому змогу вчепитися за цей рятівний круг, заспокоїтися. Не підпливайте до людини фронтально. У паніці вона може схопитися за вас та потягти на дно.

Якщо вас схопили за руки, ноги чи голову — намагайтеся негайно вивільнитися. Краще підплисти до людини зі спини, пірнути під неї та виштовхати на поверхню. Поверніть людину на спину, візьміть під пахви або за голову в районі вух й тягніть до берега, працюючи ногами.

Покладіть на рівну поверхню та звільніть дихальні шляхи від води. Витягніть вниз нижню щелепу та перевірте, чи немає в роті сторонніх предметів. Не зливайте воду з легень, перекидаючи людину через коліно. Тому що в людини може бути травма хребта — і ви тільки завдасте шкоди.

Потрібно одночасно й обережно перевернути голову, шию, корпус людини на бік, щоб вода вилилася з рота. Якщо людина дихає, але без свідомості, то переверніть її на бік та чекайте приїзду швидкої медичної допомоги. Не бийте, не щипайте, не трусіть і не давайте нашатирний спирт. Це не рятує, а навпаки може зашкодити.

Якщо ви не розумієте, чи дихання є, або дихання точно немає, то негайно переходьте до серцево-легеневої реанімації. Якщо поруч з вами нікого немає, то закличте на допомогу, оскільки до приїзду швидкої одному фізично складно робити реанімацію якісно.

Якщо поруч з вами є люди, то попросіть викликати швидку медичну допомогу, або ж викликайте самостійно.

Покладіть телефон на гучний зв'язок, проводьте  не прямий масаж серця й одночасно відповідайте на запитання диспетчера та обов'язково дотримуйтесь його рекомендацій", — резюмувала Перцович.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Може вартувати життя": прикарпатцям нагадують правила безпеки відпочинку на воді

"Дуже страшна статистика": скільки прикарпатців загинули на воді з початку року


Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

341
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13885 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1587
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

878
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6156
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1730

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

644

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1472

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1281

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1171
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

525
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

665
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1585
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

608
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

893
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5929
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13695
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

258
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

556
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

491
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

800 2