Як допомогти людині, яка тоне: прикарпатцям розповіли алгоритм дій

Головними причинами загибелі людей на водних об'єктах є купання в непристосованих для цього місцях, нехтуваннями елементарними заходами безпеки при поводженні на воді та купанні у нетверезому стані.

Про це повідомила речниця Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христина Перцович під час пресбрифінгу в ОДА, пише Фіртка.

Як наголосила речниця Івано-Франківщини, коли людина тоне, то не обов'язково голосно кричить та активно махає руками.

"Більшість людей тоне тихо й непомітно, недалеко від берега. В оточенні людей, які можуть про це навіть не здогадуватися.

Людина може хаотично рухатися, боротися з течією, намагатися охопитися за предмети на воді або бити по воді, пробувати вилізти на воду ніби це якийсь невидимий стовп", — каже Перцович.

Також слід звернути на такі неочевидні ознаки:

  • як хаотичні переведення погляду та рухів головою;
  • занурення голови у воду;
  • відсутність рухів ногами, адже непритомні або слабкі люди не залучають їх у плаванні.

"Якщо ви не впевнені, що людині потрібна допомога і вона перебуває далеко від берега, то варто запитати, чи все в порядку. Якщо не почули відповіді — дійте.

Спершу покличте на допомогу рятувальників або ж інших людей, які добре вміють плавати. Повідомте рятувальників за номером "101". Перш ніж залізти у воду самому адекватно оцініть свої фізичні можливості.

Якщо все ж таки вирішили йти у воду, то спершу потрібно зафіксувати точку останнього візуального контакту з плавцем. Наприклад, на березі по прямій від нього залиште своє взуття.

Це потрібно для того, щоб ви змогли побачити свою відправну точку, якщо людина піде під воду", — підкреслила Перцович.

Перцович зазначила, якщо не зробити позначки, то можна за секунду загубити місце, де щойно була людина.

"Якщо у вас є жилет, круг, чи інший рятівний засіб, то виставте його між собою та постраждалим. Це дасть йому змогу вчепитися за цей рятівний круг, заспокоїтися. Не підпливайте до людини фронтально. У паніці вона може схопитися за вас та потягти на дно.

Якщо вас схопили за руки, ноги чи голову — намагайтеся негайно вивільнитися. Краще підплисти до людини зі спини, пірнути під неї та виштовхати на поверхню. Поверніть людину на спину, візьміть під пахви або за голову в районі вух й тягніть до берега, працюючи ногами.

Покладіть на рівну поверхню та звільніть дихальні шляхи від води. Витягніть вниз нижню щелепу та перевірте, чи немає в роті сторонніх предметів. Не зливайте воду з легень, перекидаючи людину через коліно. Тому що в людини може бути травма хребта — і ви тільки завдасте шкоди.

Потрібно одночасно й обережно перевернути голову, шию, корпус людини на бік, щоб вода вилилася з рота. Якщо людина дихає, але без свідомості, то переверніть її на бік та чекайте приїзду швидкої медичної допомоги. Не бийте, не щипайте, не трусіть і не давайте нашатирний спирт. Це не рятує, а навпаки може зашкодити.

Якщо ви не розумієте, чи дихання є, або дихання точно немає, то негайно переходьте до серцево-легеневої реанімації. Якщо поруч з вами нікого немає, то закличте на допомогу, оскільки до приїзду швидкої одному фізично складно робити реанімацію якісно.

Якщо поруч з вами є люди, то попросіть викликати швидку медичну допомогу, або ж викликайте самостійно.

Покладіть телефон на гучний зв'язок, проводьте  не прямий масаж серця й одночасно відповідайте на запитання диспетчера та обов'язково дотримуйтесь його рекомендацій", — резюмувала Перцович.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Може вартувати життя": прикарпатцям нагадують правила безпеки відпочинку на воді

"Дуже страшна статистика": скільки прикарпатців загинули на воді з початку року


Коментарі ()

01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

861
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

933
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

4751
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7079 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

9873 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

3940 5

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

276

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

961

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1723

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

1860
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3282
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

434
29.08.2024

На Прикарпатті завершили збирання ранніх зернових культур.    

715
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

361
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1499
23.08.2024

У християнстві подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

1476 1
19.08.2024

Християнська сім'я базується на фундаменті беззаперечної любові, єдності думок, цілей та бажань. Втім, це також спільна робота чоловіка та дружини.  

1407
04.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25437 1
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

471 3
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

904
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

607
28.08.2024

"Військовий" ПДФО був вилучений з бюджетів громад у 2023 році разом із "силовим" ПДФО.  

524