"Може вартувати життя": прикарпатцям нагадують правила безпеки відпочинку на воді

З початку року на Прикарпатті вода забрала життя 25 людей, з них — троє дітей.

Ще трьох дорослих та одну дитину врятували рятувальники.

Про це повідомила речниця Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христина Перцович під час пресбрифінгу в ОДА, пише Фіртка.

Зі слів речниці Івано-Франківщини, головними причинами загибелі людей на водних об'єктах є купання в непристосованих для цього місцях, нехтуваннями елементарними заходами безпеки при поводженні на воді та купанні у нетверезому стані.

"Більшості на території області населення відпочиває на стихійних місцях, невизначених та не облаштованих для купання.

Варто відзначити, що Головним  управлінням ДСНС в Івано-Франківській області постійно проводиться роз'яснювальна робота серед населення щодо необхідності дотримування правил поведінки на воді", — каже Перцович.

Христина Перцович додає, рятувальники постійно висвітлюють тематичні матеріали застережливого характеру та проводять рейди у місцях відпочинку людей біля водойм.

"Також триває літня інформаційна компанія ДСНС та ЮНІСЕФ "Літні пригоди без шкоди щодо недопущення загибелі на воді дітей молодшого віку та підлітків".

Адже саме підлітки не вміють розраховувати свої сили, не оцінюють об'єктивно небезпечну ситуацію, скачуть з мостів, з різних підвищень, часто у воді грають в небезпечні ігри захватом рук чи ніг, що категорично робити не можна.

Тому, хочу звернутися до батьків, що ні в якому разі не відпускайте ваших дітей на водойми без дорослих. Адже це може коштувати життя. Виховуйте в дітей навички культурно-безпечної поведінки, демонструючи її саме на власному прикладі.

Отож, вкотре закликаю дотримуватися правил безпеки відпочиваючи на водоймах області", — підкреслила Перцович.

Перцович зазначила, потрібно пам'ятати, що відпочинок на воді повинен бути тільки у спеціально відведених місцевими органами виконавчої влади та обладнаних для цього місцях.

"Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Заходити у воду потрібно повільно, дозволяючи тілу, адаптуватися до зміни температури повітря.

У воді варто знаходитися не більше п'ятнадцяти хвилин, не рекомендується купатися наодинці, а також купатися біля крутих, стрімких та зарослих густою рослинністю берегів.

Перед тим, як стрибати у воду обов'язково потрібно переконатися в безпеці дна та достатній глибині водоймища. Завжди враховуйте, що рельєф дна часто змінюється. Тому місце яке було безпечним минулого року цього року може стати небезпечним, шляхом, новоутворених ям. 

Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, вода прозора та рівне дно. Під час купання не потрібно робити зайвих рухів, не потрібно тримати свої м'язи у постійному напруженні та не порушувати ритму дихання.

Ніколи й не за яких умов не заходьте у воду у стані алкогольного сп'яніння. Адже найчастіше через цю причину гинуть на водоймі дорослі. Оцінюйте свої фізичні можливості, не запливайте надто далеко, особливо в незнайомих водоймах.

Обов'язково пильнуйте за дітьми", — резюмувала Перцович.


До слова, лише за минулі вихідні на водоймах області загинули троє дорослих чоловіків, а днем раніше на Косівщині вода забрала життя дев'ятирічної дівчинки.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рятувальники знайшли тіло: на Івано-Франківщині потонув 27-річний чоловік

Трагедія на воді: в річці Бистриця потонув 14-річний хлопець (ФОТО/ВІДЕО)


Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

529
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

701
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2377
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1761
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2059
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5665 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

196

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1173

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1193

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1695
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

936
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

785
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14608
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

622
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10436
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6129
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

659
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7612
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2858
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

589
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

675
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

504