З початку року на Прикарпатті вода забрала життя 25 людей, з них — троє дітей.
Ще трьох дорослих та одну дитину врятували рятувальники.
Про це повідомила речниця Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христина Перцович під час пресбрифінгу в ОДА, пише Фіртка.
Зі слів речниці Івано-Франківщини, головними причинами загибелі людей на водних об'єктах є купання в непристосованих для цього місцях, нехтуваннями елементарними заходами безпеки при поводженні на воді та купанні у нетверезому стані.
"Більшості на території області населення відпочиває на стихійних місцях, невизначених та не облаштованих для купання.
Варто відзначити, що Головним управлінням ДСНС в Івано-Франківській області постійно проводиться роз'яснювальна робота серед населення щодо необхідності дотримування правил поведінки на воді", — каже Перцович.
Христина Перцович додає, рятувальники постійно висвітлюють тематичні матеріали застережливого характеру та проводять рейди у місцях відпочинку людей біля водойм.
"Також триває літня інформаційна компанія ДСНС та ЮНІСЕФ "Літні пригоди без шкоди щодо недопущення загибелі на воді дітей молодшого віку та підлітків".
Адже саме підлітки не вміють розраховувати свої сили, не оцінюють об'єктивно небезпечну ситуацію, скачуть з мостів, з різних підвищень, часто у воді грають в небезпечні ігри захватом рук чи ніг, що категорично робити не можна.
Тому, хочу звернутися до батьків, що ні в якому разі не відпускайте ваших дітей на водойми без дорослих. Адже це може коштувати життя. Виховуйте в дітей навички культурно-безпечної поведінки, демонструючи її саме на власному прикладі.
Отож, вкотре закликаю дотримуватися правил безпеки відпочиваючи на водоймах області", — підкреслила Перцович.
Перцович зазначила, потрібно пам'ятати, що відпочинок на воді повинен бути тільки у спеціально відведених місцевими органами виконавчої влади та обладнаних для цього місцях.
"Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Заходити у воду потрібно повільно, дозволяючи тілу, адаптуватися до зміни температури повітря.
У воді варто знаходитися не більше п'ятнадцяти хвилин, не рекомендується купатися наодинці, а також купатися біля крутих, стрімких та зарослих густою рослинністю берегів.
Перед тим, як стрибати у воду обов'язково потрібно переконатися в безпеці дна та достатній глибині водоймища. Завжди враховуйте, що рельєф дна часто змінюється. Тому місце яке було безпечним минулого року цього року може стати небезпечним, шляхом, новоутворених ям.
Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, вода прозора та рівне дно. Під час купання не потрібно робити зайвих рухів, не потрібно тримати свої м'язи у постійному напруженні та не порушувати ритму дихання.
Ніколи й не за яких умов не заходьте у воду у стані алкогольного сп'яніння. Адже найчастіше через цю причину гинуть на водоймі дорослі. Оцінюйте свої фізичні можливості, не запливайте надто далеко, особливо в незнайомих водоймах.
Обов'язково пильнуйте за дітьми", — резюмувала Перцович.
До слова, лише за минулі вихідні на водоймах області загинули троє дорослих чоловіків, а днем раніше на Косівщині вода забрала життя дев'ятирічної дівчинки.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: