Як допомогти безпритульним тваринам пережити зиму: поради для прикарпатців

Погода на Прикарпатті стає холоднішою з кожним днем, і настав час подумати про наших пухнастих друзів у домівках і тих, хто бродить на вулицях міста.

У холодну пору року брати наші менші дуже потребують теплої оселі та тепла людських сердець. Взимку, сидячи в теплій хаті, ми забуваємо, що є й ті, які не можуть самостійно існувати, наприклад, бродячі тварини. У холодну пору року, як і всі, вони потребують нашої допомоги та турботи.

Фіртка підготувала поради, яких необхідно дотримуватися, допомагаючи безпритульним тваринам.


1. Побудуйте тимчасові притулки на вулицях


Якщо ви не можете дати притулок бродячим тваринам, ви можете побудувати для них тимчасові домівки на вулиці з простих матеріалів, таких як картонні коробки, пластикові кришки, навіть листя, яке може захистити їх від легкого дощу та граду. 

Зовні будиночок можна обмотати скотчем. Посередині покладіть сіно або теплий светр. Крім того, подивіться, щоб поставити будиночок на дерев’яний піддон, щоб холод від землі не проникав усередину.


2. Перевірте автомобіль перед запуском двигуна


Маленькі кошенята, цуценята часто шукають притулку в теплих двигунах, між автомобільними шинами або під транспортними засобами. Тож перед тим, як запускати двигун, переконайтеся, що навколо вашого автомобіля немає прихованих тварин. Знайдіть хвилинку і врятуйте невинне життя.


3. Годувати гарячою їжею


Щоб організм кота чи собаки витримав холод, їм потрібна енергія. Ідеальним варіантом буде, якщо ви зможете погодувати тварину чимось теплим. Цілком підійде і гаряча каша. Можна навіть купити найдешевший сухий корм і залити його гарячою водою. Якщо залишити миску з водою та трохи їжі біля входу в будинок або на розі вулиці, це допоможе бродячій тварині довше вижити взимку.


4. Пускати погрітися


Якщо у вас уже є домашні тварини, спробуйте тримати їх удома вночі, коли температура падає, щоб вони були теплими та улюбленими. Безпритульні тварини  по можливості нехай гріються в під’їзді. Потрапляючи в тепло, вони відразу лягають спати - так їм вдається відновити сили.


5. Знайти родину


Це найкраще, що ви можете зробити, адже разом з домом і теплом нещасна тварина отримає сім'ю, яка буде її любити і піклуватися. Поки ви шукаєте сім'ю, тварину можна відправити на оплачуване перебування.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Катували, доводили до смерті: чи покарані вбивці тварин в Івано-Франківську?

Зустріч з дикими тваринами у Карпатах: як діяти та чому не потрібно панікувати

"Ці тварини великі шкідники", - прикарпатський фермер Назарій Вепрук пояснив, чому кіз не розводять на полонинах в Карпатах (ФОТО/ВІДЕО)


Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1891
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1827
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1824
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5375 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2121 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1484

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

695

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

749

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

942

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

979
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1726
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3644
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10217
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26094
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10144 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7683
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

868
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1369
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

352
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1246
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

845
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1048