
Щитоподібна залоза зазвичай не болить, але хвороби, які в ній повільно розвиваються, несуть загрозу всьому організму. Саме тому УЗД щитоподібної залози є важливим методом ранньої діагностики патологій ендокринної системи.
Що таке УЗД щитоподібної залози
Щитоподібна залоза знаходиться у нижній частині шиї та має форму метелика. Залоза виступає частиною ендокринної системи і продукує ряд гормонів. Вони відповідають за ріст, розвиток, процеси метаболізму. Саме тому вкрай важливо перевіряти стан “щитовидки” час від часу.
УЗД щитоподібної залози показує розмір органу, його структуру, наявність новоутворень на залозі, і може виявити ряд патологій ендокринної системи.
Пройти обстеження щитоподібної залози у Києві та в інших містах України можна у приватній клініці чи районній поліклініці. Ви можете вибрати будь-який заклад за вашим бажанням. Ціна на УЗД щитоподібної залози залежить від низки факторів, на які слід звернути увагу.
Показання
Прямими показаннями для обстеження “щитовидки” є:
- виявлені гормональні зміни в попередньому аналізі крові;
- порушення менструального циклу;
- безпліддя у жінок і чоловіків;
- цукровий діабет;
- погіршення пам'яті, концентрації та уваги;
- задишка та зміни артеріального тиску;
- випадіння волосся, ламкість нігтів;
- надмірна сухість шкіри та розтяги на ній;
- відчуття кому у горлі, труднощі з ковтанням;
- наявність набряку на шиї;
- різкий набір ваги або навпаки — різке схуднення;
- депресія, апатія, зміни настрою.
Хвороби “щитовидки” можуть протікати приховано на ранніх стадіях. Також обов'язково пройдіть УЗД щитоподібної залози, якщо ви вагітні або плануєте вагітність найближчим часом.
Підготовка
Особливо готуватися до обстеження не потрібно. Але все ж таки є певні рекомендації. Одягніть зручний одяг із вільним горлом, щоб лікар мав доступ до шиї. Бажано зняти прикраси — ланцюжки, намисто. Краще не їсти за 2 години до процедури.
Рекомендується не перевантажувати організм фізичними вправами та уникати стресів за 1-2 дні до обстеження.
Як проводять УЗД щитоподібної залози
Під час огляду ви приходите в клініку й оголюєте область шиї. Можна зробити УЗД як сидячи, так і лежачи на канапі. Лікар ковзає датчиком по шиї, і зображення залози передається на монітор. Після проведення УЗД видається висновок. З ним бажано звернутися до ендокринолога.
Якщо на УЗД виявляють певні патології, то можуть призначити додаткові обстеження. Наприклад, аналіз крові на гормони, КТ щитоподібної залози тощо.
Де в Києві зробити УЗД щитоподібної залози
У Києві є чимала кількість закладів, де проводять УЗД щитоподібної залози. Оберіть той, де фігурує краще співвідношення ціна-якість. Наприклад, у “Клініці Варта” на вулиці Ломоносова УЗД проводять на сучасному апараті лікарі із багаторічним досвідом роботи. Якщо після УЗД призначать інші обстеження, то в клініці додатково є апарат МРТ і КТ, а також професійний ендокринолог.
Обов'язково проходьте УЗД з метою профілактики, поки симптоми хвороб не показали себе.
Партнерський матеріал