"Я на своєму місці": як студентка франківського медичного університету лікує зуби військовим у Краматорську (ФОТО)

Леся Соломчак навчається в Івано-Франківському національному медичному університеті на стоматологічному факультеті та паралельно волонтерить у Краматорську.

Про свою історію та допомогу війську студентка розповіла журналістці Фіртки.

Так, каже Леся Соломчак, щойно побачила оголошення про набір стоматологів на Краматорський напрямок, без вагань зголосилась.

«В око впало оголошення київського стоматолога, який зараз служить в Збройних Силах України, про те, що потрібні медики, які б могли лікувати військових.

Коли я побачила те оголошення, то зрозуміла, що це моє.

Проте, моя поїздка відклалася, адже на зиму та весну їм вдалося набрати волонтерів. Але з нового навчального семестру, тобто з осені, мені сказали, що є вільні тижні на ротацію», — ділиться студентка.

Леся Соломчак пояснює, ротація — це тиждень, коли працює пара лікарів. Один з них робить терапію, а інший — хірургію.

«Я без вагань поїхала. А дорогою туди все ж не могла повірити, що наважилась на такий крок.

Я вмовила свого колегу з клініки, в якій ми працюємо, їхати зі мною. Було таке відчуття екстриму, адже ми не мали багато інформації.

Не знали, на що саме ми погодились, які там будуть умови. Невідомість розвіялася, коли ми приїхали та познайомилися з нашою командою».

Добиралася студентка зі Львова прямим потягом до Краматорська, де її вже зустріли інші лікарі.

«Насправді, сюди приїжджають лікарі зі всієї України — Харкова, Львова, Києва. Тобто з кожного куточку країни є люди, які готові допомагати та волонтерити.

У нашому колективі була головна асистентка, яка вела записи військових, все стерилізувала. Загалом ми проживали в будинку з медиками та парамедиками, тому що «Центр спасіння життя», від якого ми волонтерили, займається ще евакуацією військових.

Усі ці люди дуже позитивні та класні, адже вони працюють на благо перемоги».

За словами волонтерки, умови проживання були комфортними. Проживали вони неподалік Краматорська.

«Ми жили в одній кімнаті з асистенткою. В іншій кімнаті жили чоловіки. Ми самі готували, прибирали, розподіляли обов’язки».

Леся Соломчак каже, працювала команда з 9:00 до 20:00 години.

«Бували моменти, що військові телефонували та говорили про те, що не зможуть приїхати, адже їх викликали терміново на позицію.

Тоді ми виходили на вулицю та шукали інших пацієнтів, аби даремно не втрачати час».

Волонтерці разом з колегами за тиждень вдалося пролікувати близько 60 військових. Щодня до них приходили від восьми до чотирнадцяти пацієнтів. 

«Коли я вже поїхала, прийшов військовий, який хотів знайти мене та подякувати за лікування. Це було дуже приємно. Такий прояв вдячності я пам’ятатиму все життя».

Як зазначає волонтерка, обладнання, на якому працювали, було якісним.

«Ми могли зробити роботу якісно. У нас були хороші інструменти. Звичайно, є розхідні матеріали, які закінчуються і їх треба поповнювати.

Проте цим займаються самі стоматологи або ті, що приїжджають, або друзі по всій Україні».

 

Студентка наголошує, нарешті відчула себе на своєму місці, бо завжди мріяла вкладатися в перемогу більше, ніж просто донатити на збори.

Страху, каже дівчина, не відчувала, адже розуміла, що до лінії зіткнення 23 кілометри.

«Сюди тільки долітала артилерія. Але страху не було. Вважала, що як має, так й трапиться. У мене було тільки велике бажання та натхнення працювати. Я не хвилювалася та навіть не мала сумнівів й переживань.

Просто позбавила себе зайвих емоцій і думок про своє життя. Від початку повномасштабної війни ношу з собою особисту аптечку, аби надати допомогу собі чи ближньому».

Волонтерка додає, наступну свою поїздку планує вже цієї зими.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Від роботи на "Азовсталі" до фронту: боєць Ігор Ковальов про шлях у війську

"Війна — це хіба не мотивація?": військовий з Івано-Франківська Олег Стефанишин про шлях у війську, тил та мобілізацію


27.09.2024 1859
Коментарі ()

07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мета встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

472
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5034 3
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1625
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1654
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2794
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2447

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

387

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1595

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2331

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3073
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

142
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

693
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

855
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

440
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

637
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16103
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2992
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

155
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1111
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

968 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

768