"Я на своєму місці": як студентка франківського медичного університету лікує зуби військовим у Краматорську (ФОТО)

Леся Соломчак навчається в Івано-Франківському національному медичному університеті на стоматологічному факультеті та паралельно волонтерить у Краматорську.

Про свою історію та допомогу війську студентка розповіла журналістці Фіртки.

Так, каже Леся Соломчак, щойно побачила оголошення про набір стоматологів на Краматорський напрямок, без вагань зголосилась.

«В око впало оголошення київського стоматолога, який зараз служить в Збройних Силах України, про те, що потрібні медики, які б могли лікувати військових.

Коли я побачила те оголошення, то зрозуміла, що це моє.

Проте, моя поїздка відклалася, адже на зиму та весну їм вдалося набрати волонтерів. Але з нового навчального семестру, тобто з осені, мені сказали, що є вільні тижні на ротацію», — ділиться студентка.

Леся Соломчак пояснює, ротація — це тиждень, коли працює пара лікарів. Один з них робить терапію, а інший — хірургію.

«Я без вагань поїхала. А дорогою туди все ж не могла повірити, що наважилась на такий крок.

Я вмовила свого колегу з клініки, в якій ми працюємо, їхати зі мною. Було таке відчуття екстриму, адже ми не мали багато інформації.

Не знали, на що саме ми погодились, які там будуть умови. Невідомість розвіялася, коли ми приїхали та познайомилися з нашою командою».

Добиралася студентка зі Львова прямим потягом до Краматорська, де її вже зустріли інші лікарі.

«Насправді, сюди приїжджають лікарі зі всієї України — Харкова, Львова, Києва. Тобто з кожного куточку країни є люди, які готові допомагати та волонтерити.

У нашому колективі була головна асистентка, яка вела записи військових, все стерилізувала. Загалом ми проживали в будинку з медиками та парамедиками, тому що «Центр спасіння життя», від якого ми волонтерили, займається ще евакуацією військових.

Усі ці люди дуже позитивні та класні, адже вони працюють на благо перемоги».

За словами волонтерки, умови проживання були комфортними. Проживали вони неподалік Краматорська.

«Ми жили в одній кімнаті з асистенткою. В іншій кімнаті жили чоловіки. Ми самі готували, прибирали, розподіляли обов’язки».

Леся Соломчак каже, працювала команда з 9:00 до 20:00 години.

«Бували моменти, що військові телефонували та говорили про те, що не зможуть приїхати, адже їх викликали терміново на позицію.

Тоді ми виходили на вулицю та шукали інших пацієнтів, аби даремно не втрачати час».

Волонтерці разом з колегами за тиждень вдалося пролікувати близько 60 військових. Щодня до них приходили від восьми до чотирнадцяти пацієнтів. 

«Коли я вже поїхала, прийшов військовий, який хотів знайти мене та подякувати за лікування. Це було дуже приємно. Такий прояв вдячності я пам’ятатиму все життя».

Як зазначає волонтерка, обладнання, на якому працювали, було якісним.

«Ми могли зробити роботу якісно. У нас були хороші інструменти. Звичайно, є розхідні матеріали, які закінчуються і їх треба поповнювати.

Проте цим займаються самі стоматологи або ті, що приїжджають, або друзі по всій Україні».

 

Студентка наголошує, нарешті відчула себе на своєму місці, бо завжди мріяла вкладатися в перемогу більше, ніж просто донатити на збори.

Страху, каже дівчина, не відчувала, адже розуміла, що до лінії зіткнення 23 кілометри.

«Сюди тільки долітала артилерія. Але страху не було. Вважала, що як має, так й трапиться. У мене було тільки велике бажання та натхнення працювати. Я не хвилювалася та навіть не мала сумнівів й переживань.

Просто позбавила себе зайвих емоцій і думок про своє життя. Від початку повномасштабної війни ношу з собою особисту аптечку, аби надати допомогу собі чи ближньому».

Волонтерка додає, наступну свою поїздку планує вже цієї зими.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Від роботи на "Азовсталі" до фронту: боєць Ігор Ковальов про шлях у війську

"Війна — це хіба не мотивація?": військовий з Івано-Франківська Олег Стефанишин про шлях у війську, тил та мобілізацію


27.09.2024 3292
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

349
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13907 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1594
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

882
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6165
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1734

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

650

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1478

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1286

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1175
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

531
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

669
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1589
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

612
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

896
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5933
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13705
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

265
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

562
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

494
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

804 2