Уже рік в Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні працює унікальний апарат «Кардіоджет», який допомагає хворому самостійно записати повноцінну електрокардіограму серця.
Згодом результати можна передати за допомогою мобільного телефону лікарю-кардіологу та за лічені хвилини одержати медичну консультацію з приводу стану здоров’я. «Кардіоджет»—це новітній 12-канальний персональний портативний електрокардіограф, якому практично немає аналогів у світі, окрім Ізраїлю, що свого часу був піонером по розробці таких пристроїв, — каже головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк. — І, до речі, прилад розроблений в Україні, спільно з росіянами. Новинка працює в рамках системи цілодобової служби кардіотелеметрії, яка дозволяє за допомогою портативного кардіографа та спеціального програмного забезпечення прийомної робочої станції здійснювати прийом та розшифровку електрокардіограм з будь-яких віддалених об’єктів».
Відстань тут не має значення. Цей прилад наближає медичну допомогу до хворих, які перебувають у різних куточках області чи міста, і, які знають, що з ними завжди знаходиться поруч персональний кардіолог. Хворі чіпляють на тіло чи на руку маленький прилад типу телефону. На приладі є дві кнопки: «Записати» і «Передати». І будь-хто, у тому числі і сам хворий, може зняти кардіограму за хвилину і передати її за допомогою телефонного зв’язку на прийомний пункт «Кардіо-24». Черговий лікар одразу розшифровує кардіограму. І при суттєвих порушеннях серцевого ритму, медик надає рекомендації пацієнту, чи йому треба поїхати негайно у медзаклад, лягти у стаціонар, чи самому прийняти ті чи інші ліки, аби не було погіршення.
В Івано-Франківську вже відібрано з десяток хворих, які користуються кардіоджетом. Це люди, які перенесли інфаркт та мають стент у судинах. Незабаром у нас буде спеціальна станція спостереження за цими хворими. В бюджет наступного року буде закладено фінанси, аби купити ще 20 телеметричних установок. Одна така установка коштує приблизно 30 тисяч гривень. «Мусимо мати такий своєрідний банку установок, аби давати їх людям, які у великій групі ризику, — мовить головний медик обласного центру Прикарпаття. — Новітня технологія застосовуватиметься для запобігання серцево-судинних захворювань. Апарат буде використовуватися для того, щоб ми могли оперативно діагностувати серцеву недугу і надавати вчасну допомогу хворому».