Художники вже мають свої варіанти проектів музею Майдану (фото)

 

 

Народний художник України Анатолій Гайдамака розробив проект музею під відкритим небом, що увічнить пам'ять про події Майдану.

 

Більше півроку в суспільстві сперечалися, як зберегти пам'ять про події в центрі столиці і вшанувати загиблих на Майдані героїв. У підсумку вирішили, що і Майдан, і Хрещатик, і Інститутську потрібно зробити великою «Територією гідності». Уже стартував міжнародний конкурс, учасникам якого пропонують поділитися ідеями в чотирьох напрямках: яким буде Музей Майдану, як увічнити пам'ять Небесної сотні і як використовувати Український дім. Свій проект «Стіна пам’яті» представив і Анатолій Гайдамака, повідомляє Сегодня

 

 

«Щоб пам'ять про Майдан не зникла, потрібні знаки в міському просторі», - пояснює координатор конкурсу, співробітник департаменту містобудування та архітектури КМДА Анна Бондар. Один з напрямків - створення Музею Майдану. 

 

«Сподіваємося, що в конкурсних роботах нам покажуть не традиційний музей, а щось нове - великий Центр, який об'єднає в собі багато функцій. В ньому потрібно буде розмістити артефакти Майдану, які зараз розкидані по різним музейним фондам. Їх вже зібрано близько 1,5 тис. - починаючи Йолкою і закінчуючи особистими речами активістів. Також в Центрі можна створити умови для проведення тематичних лекцій, зустрічей для письменників, художників, музикантів. Також він може стати базою для «Бібліотеки Майдану», - розповідає Анна.

 

Побудувати такий музей пропонують на вул. Інститутській, 3-5. Обов'язково на місці революційних подій має з'явитися місце, де увічнять пам'ять про загиблих. Пам'ятник героям Небесної сотні, на думку експертів, повинен «вписуватися» в простір і бути одним з елементів Території пам'яті.

 

Пропонують перетворити й Український дім. «Після обговорень прийшли до висновку, що Український дім може стати Міжнародним культурним центром», - кажуть в оргкомітеті конкурсу.

 

Розглядається для облаштування прилегла територія - зокрема, простір від Бессарабки до Арки Дружби Народів. Тут кожен, за задумом дизайнерів, буде мати можливість висловити свою точку зору. Наприклад, в Гайд-парку в Лондоні є "Куточок ораторів" - стілець, на який може піднятися і виступити будь-хто. Але як реалізувати цей принцип в центрі Києва, повинні запропонувати конкурсанти, кажуть в департаменті.

 

Заявки на конкурс вже подали учасники з 15 країн світу, багато цікавих ідей і в українців. Свої роботи представив народний художник України Анатолій Гайдамака: він розробив проект музею під відкритим небом «Стіна пам'яті». 

 

 

«Можна було б позначити місця, де стояли барикади і де гинули люди, оригінальним малюнком бруківки. Зробити вставки з бронзи з назвами міст, з яких люди приїжджали на Майдан», - каже Гайдамака. Є у нього і проект пам'ятника героям Небесної сотні: 4 ангела, що вирують над містком на Інститутській. На стінах моста він пропонує розмістити портрети загиблих героїв. «Зображення будуть дзеркальними, і кожен перехожий буде бачити і своє відображення. Тому буде здаватися, що загиблі досі серед нас», - каже Гайдамака.

 

Заявки на конкурс приймаються до 1 грудня. Потім учасникам дадуть три місяці на підготовку проектів, після чого вони будуть обговорюватися з людьми (в Інтернеті і на виставках). До літа 2015 визначать найкращих і приступлять до реалізації проектів.


10.11.2014 761 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2707
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20840
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1805
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1293 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2308
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3949

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

589

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2064

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

752

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1360
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

423
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

946
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24447
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

671
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

689
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

642
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

785
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8131
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

650
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

825
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2113 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

775