Художники вже мають свої варіанти проектів музею Майдану (фото)

 

 

Народний художник України Анатолій Гайдамака розробив проект музею під відкритим небом, що увічнить пам'ять про події Майдану.

 

Більше півроку в суспільстві сперечалися, як зберегти пам'ять про події в центрі столиці і вшанувати загиблих на Майдані героїв. У підсумку вирішили, що і Майдан, і Хрещатик, і Інститутську потрібно зробити великою «Територією гідності». Уже стартував міжнародний конкурс, учасникам якого пропонують поділитися ідеями в чотирьох напрямках: яким буде Музей Майдану, як увічнити пам'ять Небесної сотні і як використовувати Український дім. Свій проект «Стіна пам’яті» представив і Анатолій Гайдамака, повідомляє Сегодня

 

 

«Щоб пам'ять про Майдан не зникла, потрібні знаки в міському просторі», - пояснює координатор конкурсу, співробітник департаменту містобудування та архітектури КМДА Анна Бондар. Один з напрямків - створення Музею Майдану. 

 

«Сподіваємося, що в конкурсних роботах нам покажуть не традиційний музей, а щось нове - великий Центр, який об'єднає в собі багато функцій. В ньому потрібно буде розмістити артефакти Майдану, які зараз розкидані по різним музейним фондам. Їх вже зібрано близько 1,5 тис. - починаючи Йолкою і закінчуючи особистими речами активістів. Також в Центрі можна створити умови для проведення тематичних лекцій, зустрічей для письменників, художників, музикантів. Також він може стати базою для «Бібліотеки Майдану», - розповідає Анна.

 

Побудувати такий музей пропонують на вул. Інститутській, 3-5. Обов'язково на місці революційних подій має з'явитися місце, де увічнять пам'ять про загиблих. Пам'ятник героям Небесної сотні, на думку експертів, повинен «вписуватися» в простір і бути одним з елементів Території пам'яті.

 

Пропонують перетворити й Український дім. «Після обговорень прийшли до висновку, що Український дім може стати Міжнародним культурним центром», - кажуть в оргкомітеті конкурсу.

 

Розглядається для облаштування прилегла територія - зокрема, простір від Бессарабки до Арки Дружби Народів. Тут кожен, за задумом дизайнерів, буде мати можливість висловити свою точку зору. Наприклад, в Гайд-парку в Лондоні є "Куточок ораторів" - стілець, на який може піднятися і виступити будь-хто. Але як реалізувати цей принцип в центрі Києва, повинні запропонувати конкурсанти, кажуть в департаменті.

 

Заявки на конкурс вже подали учасники з 15 країн світу, багато цікавих ідей і в українців. Свої роботи представив народний художник України Анатолій Гайдамака: він розробив проект музею під відкритим небом «Стіна пам'яті». 

 

 

«Можна було б позначити місця, де стояли барикади і де гинули люди, оригінальним малюнком бруківки. Зробити вставки з бронзи з назвами міст, з яких люди приїжджали на Майдан», - каже Гайдамака. Є у нього і проект пам'ятника героям Небесної сотні: 4 ангела, що вирують над містком на Інститутській. На стінах моста він пропонує розмістити портрети загиблих героїв. «Зображення будуть дзеркальними, і кожен перехожий буде бачити і своє відображення. Тому буде здаватися, що загиблі досі серед нас», - каже Гайдамака.

 

Заявки на конкурс приймаються до 1 грудня. Потім учасникам дадуть три місяці на підготовку проектів, після чого вони будуть обговорюватися з людьми (в Інтернеті і на виставках). До літа 2015 визначать найкращих і приступлять до реалізації проектів.


10.11.2014 739 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2238
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1043
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1012
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2153
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3613
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2546 7

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

851

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

741

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

698

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

692
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10365
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1210
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5327
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1051
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2843
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1209
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

435
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

298 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

748
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

642
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

690