Хто такі "друзі Путіна" і як з ними треба боротися в Україні

 

/data/blog/83704/09a24fe91d765fb72933d963496b039a.jpg

 

Іноземна культура чи відсутність власної: що більше загрожує національній безпеці України

Якщо прізвища Володимир Кучеренко, Єгор Холмогоров та Михайло Хазін вам особисто нічого не говорять, значить, ви або не дбаєте про національну безпеку своєї країни, або, що значно краще, на вас не поширюється негативний вплив цих діячів актуальної російської культури. В обох випадках можете спати спокійно: ці троє очолюють новостворений "список чотирнадцяти", оприлюднений напередодні Міністерством культури України. Він містить перелік тих, чия діяльність загрожує українцям.

Перелік згаданих ворогів нації має цікаву передісторію. Медійна спільнота знала й повідомляла раніше про існування двох списків Мінкульту: "чорного" та "білого". До першого ввійшли 117 (сто сімнадцять) осіб, котрі визначені як агресивні українофоби, противники західного курсу України та друзі Путіна, незалежно від громадянства. До другого – навпаки, друзі України в Росії та за її межами. Яких значно менше, усього 34 (тридцять чотири).

Фокус у тому, що повний перелік наших друзів, від Андрія Макаревича до Арнольда Шваценеггера, оприлюднили відразу та повністю. Натомість "чорний список" овіяли таємницею, засекретивши, здається, ще в процесі складання. На вперті запити журналістів показати прізвище ворогів нашої нації Мінкульт відбивався аргументом: треба узгодити зі Службою безпеки, остаточний дозвіл на публікацію має дати вона. Хоча пантеон друзів, виявляється, з СБУ не узгоджують. Ага, піди перевіряй Шварценеггера, руки короткі…

І ось тепер перша партія ворогів, чотирнадцять персоналій, тобто – десята частина "чорного списку", нарешті донесена до відома широкої громадськості. Значить, СБУ дала "добро". Бо список діячів культури, дії яких створюють загрозу національній безпеці України, надано Мінкульту саме на виконання вимог Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України".

Відразу виникає кілька питань. І не до самих персоналій, а до процедури. Отже, спершу «чорний список» складається за ініціативою Міністерства культури, бо він має на меті лише захист інформаційного й культурного простору українців. Жодної політики, лише санітарна обробка, правила особистої гігієни. Проте далі Мінкульт передає 117 прізвищ до СБУ. А вже потім, через якійсь час, Служба безпеки надає (виділено мною – А.К.) відомству пана Кириленка частину (!) цього списку для офіційного оприлюднення.

Можливо, ми чогось не розуміємо. Та виглядає, що Міністерство культури – абсолютно несамостійна організація. Котра не ладна взяти на себе відповідальність навіть за називання речей своїми іменами. Чомусь друзів друзями назвати можна й без дозволу Служби безпеки. Із ворогами, виглядає, все значно складніше. Бо маємо приклад питомо радянської практики, авторитарної й консервативної практики. Коли Мінкульт перекладає відповідальність за певні рішення й визначення на інші структури. Аби в будь-який момент вмити руки: ми, мовляв, нікого/нічого не забороняємо, лише виконуємо рішення компетентних органів.

Насправді все можна було зробити простіше. Простота – у тому, аби не боятися називати речі своїми іменами. А саме: перші прізвища "списку чотирнадцяти" належать російським письменникам та публіцистам, котрі займають виразну антиукраїнську позицію та є «людьми війни». Значить, робити їх та їхні твори нон-грата в Україні можна й треба без додаткових консультацій та узгоджень.

Хоча є інший, значно цікавіший та показовіший момент: творчість згаданих осіб українцям невідома. Признавайтеся, хто з вас вільно купив в Україні книгу "Новая русская доктрина", серед авторів якої – Володимир Кучеренко? До слова, вона була видана аж 2009 року тиражем… 3 тисячі примірників. Або – хто має можливість вільно придбати книгу Єгора Холмогорова «Карать карателей. Хроники русской весны», видану вже цього року, проте – так само обмеженим накладом.

Якщо вже добирати за таким принципом – ставлення громадянина Росії до держави Україна – то згаданий список мали б очолити персоналії, котрі дійсно є знаковими не лише для певної категорії українців, а й у самій Російській Федерації. Мова про Захара Прилєпіна, Сергія Лук`яненка та Едуарда Лимонова, чиї книги стоять в українських книгарнях на помітних місцях. На відміну від опусів Кучеренка та Холмогорова. І, між іншим, той же Прилєпін користується обережною популярністю навіть у колі дійсних українських лібералів-західників.

Решта «списку чотирнадцяти» не дивує: Кобзон, Охлобистін, Валерія, Пригожин, Безруков, Боярський, Газманов, Расторгуєв, Лепс і Депардьє на закуску. Проте Мінкульт, захопившись полюванням на російсько-французьких відьом, зовсім забуває про люстрацію культурного простору власне України. Адже поки ми забороняємо Валерію, на російських корпоративах виступає Ані Лорак. Поки боремося з Расторгуєвим, не беремо до уваги Віктора Павліка, котрий до останнього підтримував Януковича, хоча зараз поміняв риторику. Забороняючи маловідомих російських авторів, вперто ігноруємо той факт, що серед українських письменників є не менші «друзі Путіна» та погано приховані ватники.

Не читайте тут заклику полювати на відьом усередині країни. Цим звертаю вашу увагу: друзі Путіна не обов’язково живуть за межами України. Тому найкраща відповідь – великий, єдиний "білий" список добрих справ, зроблених Міністерством культури для модернізації як самого себе, так і актуального українського культурного простору. Адже боротися з ворогами ефективно лише тоді, коли водночас сприяєш друзям. Створюючи їм максимально комфортні умови для самостійної реалізації. 


10.08.2015 777 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

104
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2887
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21039
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1951
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1336 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2344

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

666

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2124

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

807

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1394
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

119
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

454
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

986
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

122
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

739
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

727
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

671
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8194
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

792 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

865
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2149 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

806