Хто такі "друзі Путіна" і як з ними треба боротися в Україні

 

/data/blog/83704/09a24fe91d765fb72933d963496b039a.jpg

 

Іноземна культура чи відсутність власної: що більше загрожує національній безпеці України

Якщо прізвища Володимир Кучеренко, Єгор Холмогоров та Михайло Хазін вам особисто нічого не говорять, значить, ви або не дбаєте про національну безпеку своєї країни, або, що значно краще, на вас не поширюється негативний вплив цих діячів актуальної російської культури. В обох випадках можете спати спокійно: ці троє очолюють новостворений "список чотирнадцяти", оприлюднений напередодні Міністерством культури України. Він містить перелік тих, чия діяльність загрожує українцям.

Перелік згаданих ворогів нації має цікаву передісторію. Медійна спільнота знала й повідомляла раніше про існування двох списків Мінкульту: "чорного" та "білого". До першого ввійшли 117 (сто сімнадцять) осіб, котрі визначені як агресивні українофоби, противники західного курсу України та друзі Путіна, незалежно від громадянства. До другого – навпаки, друзі України в Росії та за її межами. Яких значно менше, усього 34 (тридцять чотири).

Фокус у тому, що повний перелік наших друзів, від Андрія Макаревича до Арнольда Шваценеггера, оприлюднили відразу та повністю. Натомість "чорний список" овіяли таємницею, засекретивши, здається, ще в процесі складання. На вперті запити журналістів показати прізвище ворогів нашої нації Мінкульт відбивався аргументом: треба узгодити зі Службою безпеки, остаточний дозвіл на публікацію має дати вона. Хоча пантеон друзів, виявляється, з СБУ не узгоджують. Ага, піди перевіряй Шварценеггера, руки короткі…

І ось тепер перша партія ворогів, чотирнадцять персоналій, тобто – десята частина "чорного списку", нарешті донесена до відома широкої громадськості. Значить, СБУ дала "добро". Бо список діячів культури, дії яких створюють загрозу національній безпеці України, надано Мінкульту саме на виконання вимог Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України".

Відразу виникає кілька питань. І не до самих персоналій, а до процедури. Отже, спершу «чорний список» складається за ініціативою Міністерства культури, бо він має на меті лише захист інформаційного й культурного простору українців. Жодної політики, лише санітарна обробка, правила особистої гігієни. Проте далі Мінкульт передає 117 прізвищ до СБУ. А вже потім, через якійсь час, Служба безпеки надає (виділено мною – А.К.) відомству пана Кириленка частину (!) цього списку для офіційного оприлюднення.

Можливо, ми чогось не розуміємо. Та виглядає, що Міністерство культури – абсолютно несамостійна організація. Котра не ладна взяти на себе відповідальність навіть за називання речей своїми іменами. Чомусь друзів друзями назвати можна й без дозволу Служби безпеки. Із ворогами, виглядає, все значно складніше. Бо маємо приклад питомо радянської практики, авторитарної й консервативної практики. Коли Мінкульт перекладає відповідальність за певні рішення й визначення на інші структури. Аби в будь-який момент вмити руки: ми, мовляв, нікого/нічого не забороняємо, лише виконуємо рішення компетентних органів.

Насправді все можна було зробити простіше. Простота – у тому, аби не боятися називати речі своїми іменами. А саме: перші прізвища "списку чотирнадцяти" належать російським письменникам та публіцистам, котрі займають виразну антиукраїнську позицію та є «людьми війни». Значить, робити їх та їхні твори нон-грата в Україні можна й треба без додаткових консультацій та узгоджень.

Хоча є інший, значно цікавіший та показовіший момент: творчість згаданих осіб українцям невідома. Признавайтеся, хто з вас вільно купив в Україні книгу "Новая русская доктрина", серед авторів якої – Володимир Кучеренко? До слова, вона була видана аж 2009 року тиражем… 3 тисячі примірників. Або – хто має можливість вільно придбати книгу Єгора Холмогорова «Карать карателей. Хроники русской весны», видану вже цього року, проте – так само обмеженим накладом.

Якщо вже добирати за таким принципом – ставлення громадянина Росії до держави Україна – то згаданий список мали б очолити персоналії, котрі дійсно є знаковими не лише для певної категорії українців, а й у самій Російській Федерації. Мова про Захара Прилєпіна, Сергія Лук`яненка та Едуарда Лимонова, чиї книги стоять в українських книгарнях на помітних місцях. На відміну від опусів Кучеренка та Холмогорова. І, між іншим, той же Прилєпін користується обережною популярністю навіть у колі дійсних українських лібералів-західників.

Решта «списку чотирнадцяти» не дивує: Кобзон, Охлобистін, Валерія, Пригожин, Безруков, Боярський, Газманов, Расторгуєв, Лепс і Депардьє на закуску. Проте Мінкульт, захопившись полюванням на російсько-французьких відьом, зовсім забуває про люстрацію культурного простору власне України. Адже поки ми забороняємо Валерію, на російських корпоративах виступає Ані Лорак. Поки боремося з Расторгуєвим, не беремо до уваги Віктора Павліка, котрий до останнього підтримував Януковича, хоча зараз поміняв риторику. Забороняючи маловідомих російських авторів, вперто ігноруємо той факт, що серед українських письменників є не менші «друзі Путіна» та погано приховані ватники.

Не читайте тут заклику полювати на відьом усередині країни. Цим звертаю вашу увагу: друзі Путіна не обов’язково живуть за межами України. Тому найкраща відповідь – великий, єдиний "білий" список добрих справ, зроблених Міністерством культури для модернізації як самого себе, так і актуального українського культурного простору. Адже боротися з ворогами ефективно лише тоді, коли водночас сприяєш друзям. Створюючи їм максимально комфортні умови для самостійної реалізації. 


10.08.2015 699 0
Коментарі (0)

04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

4257 1
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1424
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1509
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2626
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2345
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2277

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

249

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1484

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2231

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2975
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

542
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

694
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

677
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

519
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15977
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2866
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1145
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26622 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

999
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

860 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

662