Хто повинен виконати рішення суду щодо закриття кладовища? Помилка у відповіді на це запитання стала причиною винесення протиправної постанови державною виконавчою службою.
Івано-Франківським окружним адміністративним судом розглянуто справу про визнання неправомірними дій державного виконавця та скасування постанови про закінчення виконавчого провадження, стосовно закриття новооблаштованого Татарівського кладовища.
Постанову державного виконавця суд визнав протиправною та скасував, так як відсутні обставини фактичного виконання судового рішення.
Рішенням суду, яке набрало законної сили ще у 2004 році, зобов’язано закрити новооблаштоване кладовище на місці гаражів у селі Татарів.
"Виконуючи в примусовому порядку це судове рішення, відділ ДВС помилково прийняв його виконання здійснене розпорядженням сільського голови. Зазначене не відповідає вимогам закону, оскільки судове рішення зобов’язального характеру може виконати боржник, тобто фізична або юридична особа чи держава, на яких судовим рішенням покладено обов’язок його виконати", - коментують у прес-службі суду.
Нагадаємо, що позивач скаржився до Європейського суду з прав людини на порушення його права на повагу до його житла та приватного життя у зв’язку з облаштуванням біля його житла кладовища та невиконання органами влади судового рішення, яким облаштування кладовища поблизу його будинку було заборонено.
Суд оголосив вказані скарги прийнятними та постановив сплатити заявникові 6000 євро відшкодування моральної шкоди.
Нагадаємо, раніше Верховинський районний суд визнав колишнього сільського голову Татарова Івана Микитюка винним у незакритті цвинтаря і призначив 13 600 гривень шрафу з позбавленням права обіймати посади, пов'язані із виконанням організаційно-розпорядчих функцій в органах місцевого самоврядування строком на 3 роки.
Спір щодо закриття кладовища у Татарові триває досі. З серпня 2000 року суди різних інстанцій визнавали рішення Татарівської сільської ради про облаштування цвинтаря незаконним.
1 липня 2014 року Європейський суд з прав людини задовольнив позов жителя села Сергія Дзем'юка щодо облаштування поруч з його житлом кладовища та невиконання органами влади судового рішення, яким створення кладовища поблизу його будинку було заборонено.