Християнський Голокост сьогодні

 

 

 

Багато пишеться про жовті зірки для юдеїв ІІІ Райху (і багато хто непогано живе з цієї теми), але мало, хто знає, що подібне впроваджується зараз. Для нас – Християн. Невдовзі Християни Єгипту виконуватимуть джиз’ю.

 

Сьогодні в Єгипті дуже мало Християнських церков і дуже багато мечетей. Бо саме від ісламської влади залежить чи дозволити Християнам будувати та утримувати свої храми церкви чи ні. Мова йде не про одиничні випадки – а цілеспрямований наступ на одну з найстаріших Християнських Церков - Коптську.

 

Християни-Копти сьогодні становлять 8 мільйонів (10% населення Єгипту). Вони є нащадками древніх єгиптян, що прийняли Християнство. Саме слово Copt походить з арабської, що означає «єгиптянин». В грецькій слово «Αἰγύπτιος», у свою чергу, походить від староєгипетського слова Хет-Ка-Пта, назви храмового комплекса бога Пта біля Мемфіса, першої столиці Давнього Єгипту.

 

Коптська Церква бере свій початок від учня св. апостола Петра – св. євангеліста Марка, який фактично вважається її засновником. Вижити, не розчинившись у мусульманському середовищі, коптам вдалося лише завдяки Християнству. Тому Християнство пронизує все їх життя: вони визнають тільки рішення Ради священиків та вважають дійсними лише церковне вінчання. Чоловіки моляться окремо від жінок.

 

На прикладі коптів ми можемо побачити, що може зробити ісламізація з християнською країною.

 

В VІІ столітті, в зв’язку з арабськими завойуваннями, почався примусовий процес ісламізації Єгипту. Особливо стрімко чисельність коптів-християн скорочувалася у ХХ столітті. Наприкінці Другої світової війни вони становили менше 25% населення. Тільки 1947 році були розграбовані та спалені більшість їх церков, цілі села були зруйновані, коптів лінчували чи ґвалтували, їхнє майно розграбовували.

 

Християни-копти платили джиз’ю, що арабською означає "подушний податок із чоловіків-немусульман". За це мусульманська держава гарантувала "невірним" захист і недоторканність майна. Про сплату джиз'ї засвідчував шматок пергаменту, обгорнутий навколо шиї копта, або татуювання хреста на зап'ястку чи грудях. Тільки маючи ці атрибути, Християнин міг пересуватися країною.

 

Позбутися податку можна було, або прийнявши іслам, або вести війну з мусульманами.

 

Закон про джиз'ю не практикувався в Єгипті з 1855 року. Сьогодні єгипетські мусульманські партії, що пройшли до парламенту, посилаючись на цитату з Корану: "Боріться з тими з людей Письма, хто не вірує ані в Аллаха, ні в Судний день, хто не вважає забороненим те, що заборонили Аллах і Його Посланець, хто не сповідує істинну релігію, доки вони не почнуть власноруч принижено платити джиз'ю", планують відновити сплату джиз'ї для Християн.

 

«Ми відмовляємося це визнати, навіть якщо це загрожуватиме нам мучеництвом», - заявив єпископ Коптської церкви Юхан Ґолта від імені Християн Єгипту.

 

Наслідком цього є напади на храми, вибухи в монастирях, вуличні зіткнення з мусульманськими фундаменталістами є повсякденною реалією Коптської Християнської Церкви.

 

А це означатиме, що Християнам доведеться або масово тікати з рідної країни, або приймати іслам.

 

Кожен з нас, хто вважає себе Християнином має задатися питанням: «Якщо існують гоніння на Християн, коли потерпають мої брати та сестри, що маю робити Я, тут і зараз?»

 

 

Сергій Чаплигін

 


15.03.2012 Сергій Чаплигін 1624 1
Коментарі (1)

al-Kaddafi 2012.03.15, 18:07
Якщо світова християнська спільнота шляхом переговорів у дусі братерства із владою Єгипту не знайде порозуміння, значить проблеми у християнській вірі (у частині моралі та наслідуванні Христа)сьогодні не тільки у Єгиптян, але і у нас !
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

861 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

794
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1612
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2240
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4216 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3217

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

219

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

447

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

387

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

859
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

629
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

672
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

960
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1073
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

673
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6256
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1749
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31764 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1544
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

757 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

721