Християнський Голокост сьогодні

 

 

 

Багато пишеться про жовті зірки для юдеїв ІІІ Райху (і багато хто непогано живе з цієї теми), але мало, хто знає, що подібне впроваджується зараз. Для нас – Християн. Невдовзі Християни Єгипту виконуватимуть джиз’ю.

 

Сьогодні в Єгипті дуже мало Християнських церков і дуже багато мечетей. Бо саме від ісламської влади залежить чи дозволити Християнам будувати та утримувати свої храми церкви чи ні. Мова йде не про одиничні випадки – а цілеспрямований наступ на одну з найстаріших Християнських Церков - Коптську.

 

Християни-Копти сьогодні становлять 8 мільйонів (10% населення Єгипту). Вони є нащадками древніх єгиптян, що прийняли Християнство. Саме слово Copt походить з арабської, що означає «єгиптянин». В грецькій слово «Αἰγύπτιος», у свою чергу, походить від староєгипетського слова Хет-Ка-Пта, назви храмового комплекса бога Пта біля Мемфіса, першої столиці Давнього Єгипту.

 

Коптська Церква бере свій початок від учня св. апостола Петра – св. євангеліста Марка, який фактично вважається її засновником. Вижити, не розчинившись у мусульманському середовищі, коптам вдалося лише завдяки Християнству. Тому Християнство пронизує все їх життя: вони визнають тільки рішення Ради священиків та вважають дійсними лише церковне вінчання. Чоловіки моляться окремо від жінок.

 

На прикладі коптів ми можемо побачити, що може зробити ісламізація з християнською країною.

 

В VІІ столітті, в зв’язку з арабськими завойуваннями, почався примусовий процес ісламізації Єгипту. Особливо стрімко чисельність коптів-християн скорочувалася у ХХ столітті. Наприкінці Другої світової війни вони становили менше 25% населення. Тільки 1947 році були розграбовані та спалені більшість їх церков, цілі села були зруйновані, коптів лінчували чи ґвалтували, їхнє майно розграбовували.

 

Християни-копти платили джиз’ю, що арабською означає "подушний податок із чоловіків-немусульман". За це мусульманська держава гарантувала "невірним" захист і недоторканність майна. Про сплату джиз'ї засвідчував шматок пергаменту, обгорнутий навколо шиї копта, або татуювання хреста на зап'ястку чи грудях. Тільки маючи ці атрибути, Християнин міг пересуватися країною.

 

Позбутися податку можна було, або прийнявши іслам, або вести війну з мусульманами.

 

Закон про джиз'ю не практикувався в Єгипті з 1855 року. Сьогодні єгипетські мусульманські партії, що пройшли до парламенту, посилаючись на цитату з Корану: "Боріться з тими з людей Письма, хто не вірує ані в Аллаха, ні в Судний день, хто не вважає забороненим те, що заборонили Аллах і Його Посланець, хто не сповідує істинну релігію, доки вони не почнуть власноруч принижено платити джиз'ю", планують відновити сплату джиз'ї для Християн.

 

«Ми відмовляємося це визнати, навіть якщо це загрожуватиме нам мучеництвом», - заявив єпископ Коптської церкви Юхан Ґолта від імені Християн Єгипту.

 

Наслідком цього є напади на храми, вибухи в монастирях, вуличні зіткнення з мусульманськими фундаменталістами є повсякденною реалією Коптської Християнської Церкви.

 

А це означатиме, що Християнам доведеться або масово тікати з рідної країни, або приймати іслам.

 

Кожен з нас, хто вважає себе Християнином має задатися питанням: «Якщо існують гоніння на Християн, коли потерпають мої брати та сестри, що маю робити Я, тут і зараз?»

 

 

Сергій Чаплигін

 


15.03.2012 Сергій Чаплигін 1400 1
Коментарі (1)

al-Kaddafi 2012.03.15, 18:07
Якщо світова християнська спільнота шляхом переговорів у дусі братерства із владою Єгипту не знайде порозуміння, значить проблеми у християнській вірі (у частині моралі та наслідуванні Христа)сьогодні не тільки у Єгиптян, але і у нас !
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1263
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2556
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2128
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2190
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6586 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2469 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

364

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1171

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1301

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1432
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

296
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

155
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

599
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

62
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26530
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

565
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10479 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

56
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

76
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

420
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

568
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

635