Хочеш до влади – плати!

«Фіртка» з’ясувала скільки коштів витратили кандидати на посаду міського голови Івано-Франківська протягом останніх чотирьох тижнів у друкованих ЗМІ області. До уваги ми взяли не усі видання, а тільки ті, тираж яких більше 5 тис. примірників щотижня.

 

Звісно, ніхто із кандидатів на мерське крісло в Івано-Франківську не надасть відкрито інформацію, скільки витратив на розміщення політичної реклами у медіах регіону, також скільки довелось викласти на зовнішню рекламу, друк всіляких агіток, які засмічують наші під’їзди та на оплату праці агітаторів. У кожному політичному штабі, у залежності хто від даної політичної сили йде у владу, розрахований виборчий бюджет. Ці цифри  приховують за сімома замками, інформацією володіє тільки вузьке коло людей.

 

Ми проаналізували номери видань з 30 вересня по 21 жовтня: «Репортер», «Галицький кореспондент» і державні ЗМІ «Західний кур’єр», «Галичина» (ред. – тільки четвергові номери). Хочемо наголосити, що дані неофіційні, адже кожен із кандидатів міг домовитись за знижку. Ми подаємо цифри згідно редакційних розцінок на розміщення матеріалів передвиборчої агітації.

 

Отож, витрати у гривнях кандидатів на посаду міського голови Івано-Франківська, підсумовані протягом чотирьох тижнів у вищезгаданих ЗМІ:

 

  1. Ігор Прокопів – 60 тис.
  2. Віктор Анушкевичус – 38 тис.
  3. Руслан Марцинків – 24 тис.
  4. Володимир Балагура – 23 тис.
  5. Віктор Козачок – 19 тис.
  6. Юрій Соловей – 15 тис.
  7. Павло Андрусяк – 10 тис.

 

Решта кандидатів на посаду міського голови Івано-Франківська протягом цього періоду не «засвітились» у цих виданнях.

Кореспондент «Фіртки» попросив прокоментувати цифрові дані деяких з кандидатів.

 

«Виборчим фондом займається моя дружина. Я не готовий сказати точну суму, але думаю що на усю виборчу кампанію десь така сума пішла (ред. – 38 тис. гривень), - відповів міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус. – Взагалі як ви бачите по моїй виборчій кампанії, я не побажав на цю макулатуру викидати величезну кількість грошей, як викидають інші».

 

У розмові ще один кандидат на посаду мера Ігор Прокопів зізнався, «що люди, які представляють у місті «Фронт змін» не найбідніші». У політичній силі складений виборчий бюджет із внесків однопартійців. Саме з цього «кошика» беруть гроші для виборчої агітації.

 

А ось інший кандидат Павло Андрусяк на запитання про витрати на виборчу кампанію сказав, що фінансує її сам.

 

«Контроль за фінансуванням виборчої кампанії ми не здійснюємо. Ми узгоджуємо тільки форму та зміст агітаційних матеріалів поданих кандидатами на посаду міського голови, – прокоментував голова Івано-Франківського міськвиборчкому Богдан Винник. – Сума затверджена у виборчому фонді питання банку і кандидата, а на наше. Вже після виборів КРУ та податкова можуть перевірити ці дані».

 

Зауважимо, що ми проаналізували тут тільки політичну рекламу, розміщену в друкованих засобах масової інформації. Якщо ж спробувати оцінити суми, витрачені кандидатами на «вуличну» агітацію, акції, біг-борди, палатки, газети, агітки, зарплату агітаторів, виступи на телебаченні та радіо, відеоролики, …, то вийдуть шалені суми – по кілька сотень тисяч на багатьох кандидатів в мери.

 

Візуально  безперечним лідером у марнотратстві та марнославстві виступає Юрій Соловей. На другому місці - Ігор Прокопів. Трохи далі Богдан Федьків, Володимир Балагура, Віктор Козачок, Віктор Анушкевичус, Павло Андрусяк. Але жоден з них не може назвати як загальної суми виборчих видатків, так і конкретизувати на що саме і скільки витрачено. Бідним у владі не місце?


26.10.2010 Марія ПЕТРІВ 2225 4
Коментарі (4)

демарш 2010.10.28, 10:32
А що - бідним у владі місце? Що за пролетарська постановка питання? У владі місце людям з певним набором якостей. Стан рахунка значкння немає. Зате мажє значення - як формують і витрачають виборчі фонди. Після виборів, до речі, закон зобовязує усіх учасників кампанії опублікувати звіт по витратах у пресі! Подивимося, чи не забудуть про це кандидати. Тоді легко буде порівняти реальну вартість кампанії і офіційні витрати. І я впевнений, картинка буде традиційна: бабки йшли в основному налом, з партійної тумбочки.
руся 2010.10.27, 17:11
А Анушкевичус в Західному курєрі безкоштовно розміщував політичну агітацію, ви б дістали рахнки чи платив він, чи ні
демарш 2010.10.28, 13:34
агіація в пресі - це фігня, мізер. Краще ролики на місцевих каналах порахуйте. Один фільмєц ашуша хвилин на 8-9 чого вартий, соловей з екранів не злазить взагалі, ролики, так звані "прямі" ефіри, джинса в так званих новинах. От де бабки! Там рахунки на сотні тисяч гривень підуть за такий період.
ПЭТЯ демар 2010.10.29, 00:19
Щодо бідних. У владі не місце дурним. А бідність не завжди критерій дурості. У владу в більшості йдуть не бідні і не розумні, а ЖАДНІ.
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2137 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1481
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5266
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

15083 11
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3592 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3424

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

135

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

177

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1322

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2671
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

366
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1523
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1289
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

774
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

503
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

673
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

1027
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21953
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

481
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

504 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

965 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

761