Хочеш до влади – плати!

«Фіртка» з’ясувала скільки коштів витратили кандидати на посаду міського голови Івано-Франківська протягом останніх чотирьох тижнів у друкованих ЗМІ області. До уваги ми взяли не усі видання, а тільки ті, тираж яких більше 5 тис. примірників щотижня.

 

Звісно, ніхто із кандидатів на мерське крісло в Івано-Франківську не надасть відкрито інформацію, скільки витратив на розміщення політичної реклами у медіах регіону, також скільки довелось викласти на зовнішню рекламу, друк всіляких агіток, які засмічують наші під’їзди та на оплату праці агітаторів. У кожному політичному штабі, у залежності хто від даної політичної сили йде у владу, розрахований виборчий бюджет. Ці цифри  приховують за сімома замками, інформацією володіє тільки вузьке коло людей.

 

Ми проаналізували номери видань з 30 вересня по 21 жовтня: «Репортер», «Галицький кореспондент» і державні ЗМІ «Західний кур’єр», «Галичина» (ред. – тільки четвергові номери). Хочемо наголосити, що дані неофіційні, адже кожен із кандидатів міг домовитись за знижку. Ми подаємо цифри згідно редакційних розцінок на розміщення матеріалів передвиборчої агітації.

 

Отож, витрати у гривнях кандидатів на посаду міського голови Івано-Франківська, підсумовані протягом чотирьох тижнів у вищезгаданих ЗМІ:

 

  1. Ігор Прокопів – 60 тис.
  2. Віктор Анушкевичус – 38 тис.
  3. Руслан Марцинків – 24 тис.
  4. Володимир Балагура – 23 тис.
  5. Віктор Козачок – 19 тис.
  6. Юрій Соловей – 15 тис.
  7. Павло Андрусяк – 10 тис.

 

Решта кандидатів на посаду міського голови Івано-Франківська протягом цього періоду не «засвітились» у цих виданнях.

Кореспондент «Фіртки» попросив прокоментувати цифрові дані деяких з кандидатів.

 

«Виборчим фондом займається моя дружина. Я не готовий сказати точну суму, але думаю що на усю виборчу кампанію десь така сума пішла (ред. – 38 тис. гривень), - відповів міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус. – Взагалі як ви бачите по моїй виборчій кампанії, я не побажав на цю макулатуру викидати величезну кількість грошей, як викидають інші».

 

У розмові ще один кандидат на посаду мера Ігор Прокопів зізнався, «що люди, які представляють у місті «Фронт змін» не найбідніші». У політичній силі складений виборчий бюджет із внесків однопартійців. Саме з цього «кошика» беруть гроші для виборчої агітації.

 

А ось інший кандидат Павло Андрусяк на запитання про витрати на виборчу кампанію сказав, що фінансує її сам.

 

«Контроль за фінансуванням виборчої кампанії ми не здійснюємо. Ми узгоджуємо тільки форму та зміст агітаційних матеріалів поданих кандидатами на посаду міського голови, – прокоментував голова Івано-Франківського міськвиборчкому Богдан Винник. – Сума затверджена у виборчому фонді питання банку і кандидата, а на наше. Вже після виборів КРУ та податкова можуть перевірити ці дані».

 

Зауважимо, що ми проаналізували тут тільки політичну рекламу, розміщену в друкованих засобах масової інформації. Якщо ж спробувати оцінити суми, витрачені кандидатами на «вуличну» агітацію, акції, біг-борди, палатки, газети, агітки, зарплату агітаторів, виступи на телебаченні та радіо, відеоролики, …, то вийдуть шалені суми – по кілька сотень тисяч на багатьох кандидатів в мери.

 

Візуально  безперечним лідером у марнотратстві та марнославстві виступає Юрій Соловей. На другому місці - Ігор Прокопів. Трохи далі Богдан Федьків, Володимир Балагура, Віктор Козачок, Віктор Анушкевичус, Павло Андрусяк. Але жоден з них не може назвати як загальної суми виборчих видатків, так і конкретизувати на що саме і скільки витрачено. Бідним у владі не місце?


26.10.2010 Марія ПЕТРІВ 2403 4
Коментарі (4)

демарш 2010.10.28, 10:32
А що - бідним у владі місце? Що за пролетарська постановка питання? У владі місце людям з певним набором якостей. Стан рахунка значкння немає. Зате мажє значення - як формують і витрачають виборчі фонди. Після виборів, до речі, закон зобовязує усіх учасників кампанії опублікувати звіт по витратах у пресі! Подивимося, чи не забудуть про це кандидати. Тоді легко буде порівняти реальну вартість кампанії і офіційні витрати. І я впевнений, картинка буде традиційна: бабки йшли в основному налом, з партійної тумбочки.
руся 2010.10.27, 17:11
А Анушкевичус в Західному курєрі безкоштовно розміщував політичну агітацію, ви б дістали рахнки чи платив він, чи ні
демарш 2010.10.28, 13:34
агіація в пресі - це фігня, мізер. Краще ролики на місцевих каналах порахуйте. Один фільмєц ашуша хвилин на 8-9 чого вартий, соловей з екранів не злазить взагалі, ролики, так звані "прямі" ефіри, джинса в так званих новинах. От де бабки! Там рахунки на сотні тисяч гривень підуть за такий період.
ПЭТЯ демар 2010.10.29, 00:19
Щодо бідних. У владі не місце дурним. А бідність не завжди критерій дурості. У владу в більшості йдуть не бідні і не розумні, а ЖАДНІ.
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

597
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1149
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2459
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1331
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1948 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2908

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

652

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

737

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1648

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1628
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

316
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

436
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18354
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7461
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3645
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1031
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10769
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

268
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

262
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

458
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

439
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

672