Хочеш до влади – плати!

«Фіртка» з’ясувала скільки коштів витратили кандидати на посаду міського голови Івано-Франківська протягом останніх чотирьох тижнів у друкованих ЗМІ області. До уваги ми взяли не усі видання, а тільки ті, тираж яких більше 5 тис. примірників щотижня.

 

Звісно, ніхто із кандидатів на мерське крісло в Івано-Франківську не надасть відкрито інформацію, скільки витратив на розміщення політичної реклами у медіах регіону, також скільки довелось викласти на зовнішню рекламу, друк всіляких агіток, які засмічують наші під’їзди та на оплату праці агітаторів. У кожному політичному штабі, у залежності хто від даної політичної сили йде у владу, розрахований виборчий бюджет. Ці цифри  приховують за сімома замками, інформацією володіє тільки вузьке коло людей.

 

Ми проаналізували номери видань з 30 вересня по 21 жовтня: «Репортер», «Галицький кореспондент» і державні ЗМІ «Західний кур’єр», «Галичина» (ред. – тільки четвергові номери). Хочемо наголосити, що дані неофіційні, адже кожен із кандидатів міг домовитись за знижку. Ми подаємо цифри згідно редакційних розцінок на розміщення матеріалів передвиборчої агітації.

 

Отож, витрати у гривнях кандидатів на посаду міського голови Івано-Франківська, підсумовані протягом чотирьох тижнів у вищезгаданих ЗМІ:

 

  1. Ігор Прокопів – 60 тис.
  2. Віктор Анушкевичус – 38 тис.
  3. Руслан Марцинків – 24 тис.
  4. Володимир Балагура – 23 тис.
  5. Віктор Козачок – 19 тис.
  6. Юрій Соловей – 15 тис.
  7. Павло Андрусяк – 10 тис.

 

Решта кандидатів на посаду міського голови Івано-Франківська протягом цього періоду не «засвітились» у цих виданнях.

Кореспондент «Фіртки» попросив прокоментувати цифрові дані деяких з кандидатів.

 

«Виборчим фондом займається моя дружина. Я не готовий сказати точну суму, але думаю що на усю виборчу кампанію десь така сума пішла (ред. – 38 тис. гривень), - відповів міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус. – Взагалі як ви бачите по моїй виборчій кампанії, я не побажав на цю макулатуру викидати величезну кількість грошей, як викидають інші».

 

У розмові ще один кандидат на посаду мера Ігор Прокопів зізнався, «що люди, які представляють у місті «Фронт змін» не найбідніші». У політичній силі складений виборчий бюджет із внесків однопартійців. Саме з цього «кошика» беруть гроші для виборчої агітації.

 

А ось інший кандидат Павло Андрусяк на запитання про витрати на виборчу кампанію сказав, що фінансує її сам.

 

«Контроль за фінансуванням виборчої кампанії ми не здійснюємо. Ми узгоджуємо тільки форму та зміст агітаційних матеріалів поданих кандидатами на посаду міського голови, – прокоментував голова Івано-Франківського міськвиборчкому Богдан Винник. – Сума затверджена у виборчому фонді питання банку і кандидата, а на наше. Вже після виборів КРУ та податкова можуть перевірити ці дані».

 

Зауважимо, що ми проаналізували тут тільки політичну рекламу, розміщену в друкованих засобах масової інформації. Якщо ж спробувати оцінити суми, витрачені кандидатами на «вуличну» агітацію, акції, біг-борди, палатки, газети, агітки, зарплату агітаторів, виступи на телебаченні та радіо, відеоролики, …, то вийдуть шалені суми – по кілька сотень тисяч на багатьох кандидатів в мери.

 

Візуально  безперечним лідером у марнотратстві та марнославстві виступає Юрій Соловей. На другому місці - Ігор Прокопів. Трохи далі Богдан Федьків, Володимир Балагура, Віктор Козачок, Віктор Анушкевичус, Павло Андрусяк. Але жоден з них не може назвати як загальної суми виборчих видатків, так і конкретизувати на що саме і скільки витрачено. Бідним у владі не місце?


26.10.2010 Марія ПЕТРІВ 1814 4
Коментарі (4)

демарш 2010.10.28, 10:32
А що - бідним у владі місце? Що за пролетарська постановка питання? У владі місце людям з певним набором якостей. Стан рахунка значкння немає. Зате мажє значення - як формують і витрачають виборчі фонди. Після виборів, до речі, закон зобовязує усіх учасників кампанії опублікувати звіт по витратах у пресі! Подивимося, чи не забудуть про це кандидати. Тоді легко буде порівняти реальну вартість кампанії і офіційні витрати. І я впевнений, картинка буде традиційна: бабки йшли в основному налом, з партійної тумбочки.
руся 2010.10.27, 17:11
А Анушкевичус в Західному курєрі безкоштовно розміщував політичну агітацію, ви б дістали рахнки чи платив він, чи ні
демарш 2010.10.28, 13:34
агіація в пресі - це фігня, мізер. Краще ролики на місцевих каналах порахуйте. Один фільмєц ашуша хвилин на 8-9 чого вартий, соловей з екранів не злазить взагалі, ролики, так звані "прямі" ефіри, джинса в так званих новинах. От де бабки! Там рахунки на сотні тисяч гривень підуть за такий період.
ПЭТЯ демар 2010.10.29, 00:19
Щодо бідних. У владі не місце дурним. А бідність не завжди критерій дурості. У владу в більшості йдуть не бідні і не розумні, а ЖАДНІ.
10.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки поспілкувалася зі Святославом Балакою, головою Асоціації інтервенційних онкологів України, який приїхав в Івано-Франківськ із Харкова. 

943
04.08.2022
Тетяна Дармограй

Повномасштабне російське вторгнення майже повністю витіснило коронавірусну хворобу з інформаційного простору України. Проте, як констатують медики, українці продовжують хворіти та помирати через цю недугу.

1242
31.07.2022
Тіна Любчик

Про пережите внаслідок російського вторгнення журналістці Фіртки розповіла киянка, яка працює дитячою психологинею, Ксенія Дичко. У перші дні повномасштабної війни жінка переїхала із сім’єю до Івано-Франківська.

1516 3
28.07.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки розпитала у психологині, як війна впливає на стосунки, як зберегти шлюб в умовах постійного стресу чи тривалої розлуки та чому сьогодні особливо важлива підтримка та щира розмова.  

1645
26.07.2022
Мар'яна Цимбалюк

У перші дні війни в село одразу зайшли російські війська, які розгорнули штаб неподалік їхнього дому. Ворожі солдати  використовували місцевих, як живий щит для захисту. Життя нагадувало сценарій фільму жахів. Як родині вдалося живими втекти на Прикарпаття, читайте в інтерв’ю для Фіртки.

1773
17.07.2022
Тетяна Дармограй

В Україні вже 144-й день триває повномасштабна війна. Через російську агресію процес загальної мобілізації продовжили до 23 серпня.

5595

Коли люди стикаються із Національною Хокейною Лігою, вони, в першу чергу, дивляться крізь призму інших турнірів та видів спорту. Наприклад, футбол й Англійська Прем’єр Ліга, Чемпіонат Світу чи Європи, Ліга Чемпіонів та інші. 

385

Питання грошей і релігії завжди хвилювало людей, ймовірно в її більш вузькому розумінні «грошей і церкви», «скільки жертвувати на церкву», «скільки давати священнику?». Періодично по селах чи містах вибухають скандали, пов'язані із майном чи фінансами тієї, чи іншої парафії, але з часом все затихає до наступного скандалу. Чому віряни повинні утримувати священників і церкву? Виявляється це питання таке ж древнє, як і сам світ, у якому живемо.

1931

Духовні пошуки на війні не тільки не припиняються й навпаки загострюються. Перебування на війні загострює  почуття віри, розставляє акценти на важливому і другорядному, показує скороминучість земного буття і близькість смерті, наскільки речі, які нас оточують і до яких ми звикли і вважаємо незамінними насправді є другорядними і неважливими. На війні загострюється нюх до фальші та брехні, там немає атеїстів. В окопах всі моляться.

1696

Московська церква в Україні, або як лукаво вони себе називають “Українською” іменуючись УПЦ, вже давно втратила риси Церкви, притаманні їй служіння Богу і людям та ведення людей до визволення душі.  

2722
09.08.2022

Перш за все фахівець радить виключити із щоденного раціону жирну та смажену їжу.

245
30.07.2022

Літо – та пора року, коли потрібно їсти максимально корисні та насичені вітамінами продукти  

1015
27.07.2022

В літній період радять пити теплу воду, вона краще засвоюється організмом.  

1030
11.08.2022

Для вирішення та недопущення різноманітних конфліктних ситуацій та непорозумінь, в Івано-Франківську створять Раду церков.  

119
09.08.2022

Після православ’я найбільше респондентів із Заходу України ідентифікували себе як греко-католиків (26%), протестантів та атеїстів (4%) і. Інші релігії та конфесії називалися рідше.  

232
05.06.2022

У Храмі Царя Христа (відомому, як церква на Майзлях) Святу літургію провів Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

4484
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

6380
05.08.2022

Першого липня на п'ятому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини за зверненням Міністерства культури та інформаційної політики України внесено елемент “Культура приготування українського б

426
11.08.2022

Рішення про подовження мобілізації ухвалює парламент.

119
09.08.2022

Президент Володимир Зеленський закликає країна Заходу заборонити в’їзд всім громадянам росії на тлі її агресії проти України.  

219
30.06.2022

В оточенні президента кажуть, що система, привчена озиратись на Банкову, продовжила чекати команд, а у Зеленського зараз немає ресурсу розв'язувати всі питання. Показовою стала криза з пальним, яку чиновникам не вдалося вирішити оперативно.  

2661
14.06.2022

Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив діяльність партій “Наші” та "Держава", які в Міністерстві юстиції вважають проросійськими.  

3607