ХХІІ Міжнародний гуцульський фестиваль. Що, як і де...

 

 

 

Зануритися в життя мешканців гір можна буде на великому з’їзді гуцулів, в честь цієї події відбудеться велике святкування, а фестини будуть витримані в патріотичному дусі. Дійство цікаве і дітям — веселими народними гуляннями, і дорослим, які зможуть глибше зрозуміти етнічну природу гуцулів. Обіцяємо, ви ще такого не бачили: чисельність людей у народному вбранні в одному місці вражатиме.

Що цікавого буде на фестивалі

Ви зможете почути справжню гуцульську музику від музик, які грають на гірських народних інструментах: трембіта, цимбали, флояра, гуцульська волинка, сопілка і це ще не весь перелік. Також запрошено співаків із всіх гір, які виконують старовинні місцеві пісні. А куди ж без запальних танців? Коломийку та аркан вистрибуватимуть як професійні колективи, так і аматори. А до них в коло долучитися можна всім охочим.

Вдень пройде урочиста масова хода в народних ошатних костюмах.

 

Протягом всього фестивалю можна скуштувати різні смаколики від вправних кухарок, які робитимуть всі страви за домашніми рецептами. Також — з’їсти сирних коників, домашні ковбаси, бринзу, випити медовуху.

На святі проводитимуться майстер-класи від народних майстрів гончарства, ткацтва, а також ковалів. На ці скарби гостям запропонують не тільки подивитися — їх можна придбати, і навіть спробувати самому долучиться до давньої роботи і відчути себе майстром.

Хоча й на заході буде маса атракцій, проте основна мета - вирішення важливих питань гуцулів і супроводжуватимуться конференціями та лекціями, до яких можна долучитися всім охочим.

Детальну програму фестивалю дивіться тут.

Що є цікавого поруч

Неподалік Надвірної є що подивитись, тому можна продумати кількаденний маршрут, який охоплює фестиваль та цікаві туристичні місця довкола міста.

Наприклад, на окраїні Надвірної стоїть Пнівський замок. Він був основою заснування Покуття, до виникнення Станіславова (нині — Івано-Франківська). Хоча від замку залишилися руїни, його вигляд, масштаби та історичне минуле вражають.

Пнівський замок
Пнівський замок, фото Катерина Олегівна

 

В селі Букове, за 20 км від Надвірної, тече Бухтівецький водоспад. Його висота понад 8 метрів, він витікає із скелястої природної стіни.

Також за 26 кілометрів знаходиться Манявський водоспад та Манявський скит - монастир, заснований ще в 1606 році. Він є і оборонною спорудою, і духовною скарбницею Карпат.

Як доїхати:

Доїхати до Надвірної легко як громадським транспортом, так і машиною. Із Івано-Франківська курсує багато рейсових автобусів в тому напрямку щопівгодини.

Їхати власною машиною теж просто, оскільки через Надвірну пролягає популярна траса в гори, проте стан дороги засмучує. Будьте обережні і не загубіть колесо.

Якщо їхати із Ужгорода чи Львова, радимо прокладати маршрут через Стрий.

 

calendar.karpaty.ua


31.08.2015 1475 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

352
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1406
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2597 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3644
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3003
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2153

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

623

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

474

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1642

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1805
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

298
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

512
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

814
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4994
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

364
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

889
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10134
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

518
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

271
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

379
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

406
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

726