Зануритися в життя мешканців гір можна буде на великому з’їзді гуцулів, в честь цієї події відбудеться велике святкування, а фестини будуть витримані в патріотичному дусі. Дійство цікаве і дітям — веселими народними гуляннями, і дорослим, які зможуть глибше зрозуміти етнічну природу гуцулів. Обіцяємо, ви ще такого не бачили: чисельність людей у народному вбранні в одному місці вражатиме.
Що цікавого буде на фестивалі
Ви зможете почути справжню гуцульську музику від музик, які грають на гірських народних інструментах: трембіта, цимбали, флояра, гуцульська волинка, сопілка і це ще не весь перелік. Також запрошено співаків із всіх гір, які виконують старовинні місцеві пісні. А куди ж без запальних танців? Коломийку та аркан вистрибуватимуть як професійні колективи, так і аматори. А до них в коло долучитися можна всім охочим.
Вдень пройде урочиста масова хода в народних ошатних костюмах.
Протягом всього фестивалю можна скуштувати різні смаколики від вправних кухарок, які робитимуть всі страви за домашніми рецептами. Також — з’їсти сирних коників, домашні ковбаси, бринзу, випити медовуху.
На святі проводитимуться майстер-класи від народних майстрів гончарства, ткацтва, а також ковалів. На ці скарби гостям запропонують не тільки подивитися — їх можна придбати, і навіть спробувати самому долучиться до давньої роботи і відчути себе майстром.
Хоча й на заході буде маса атракцій, проте основна мета - вирішення важливих питань гуцулів і супроводжуватимуться конференціями та лекціями, до яких можна долучитися всім охочим.
Детальну програму фестивалю дивіться тут.
Що є цікавого поруч
Неподалік Надвірної є що подивитись, тому можна продумати кількаденний маршрут, який охоплює фестиваль та цікаві туристичні місця довкола міста.
Наприклад, на окраїні Надвірної стоїть Пнівський замок. Він був основою заснування Покуття, до виникнення Станіславова (нині — Івано-Франківська). Хоча від замку залишилися руїни, його вигляд, масштаби та історичне минуле вражають.
В селі Букове, за 20 км від Надвірної, тече Бухтівецький водоспад. Його висота понад 8 метрів, він витікає із скелястої природної стіни.
Також за 26 кілометрів знаходиться Манявський водоспад та Манявський скит - монастир, заснований ще в 1606 році. Він є і оборонною спорудою, і духовною скарбницею Карпат.
Як доїхати:
Доїхати до Надвірної легко як громадським транспортом, так і машиною. Із Івано-Франківська курсує багато рейсових автобусів в тому напрямку щопівгодини.
Їхати власною машиною теж просто, оскільки через Надвірну пролягає популярна траса в гори, проте стан дороги засмучує. Будьте обережні і не загубіть колесо.
Якщо їхати із Ужгорода чи Львова, радимо прокладати маршрут через Стрий.