Про це голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк заявив 31 січня, спілкуючись із журналістами після спільного засідання колегії ОДА та президії обласної ради. За словами Михайла Вишиванюка, відкриття в екологічно чистій, туристичній зоні підприємства, пов′язаного з хімічними відходами – злочин.
«Якби мова йшла тільки про переробку тих 20 тисяч тонн гексахлорбензолу, які вже там є, то це ще половина лиха, - наголосив голова облдержадміністрації. – Якщо побудуємо такий завод, до нас поїде десятки, сотні тисяч тонн хімікатів з усієї України. Вести це усе у гори Карпати абсолютно не можна. Я категорично заперечуватиму наявність такого заводу. Поки я буду в області, підпису там мого не буде».
Михайло Вишиванюк розповів журналістам про те, що відходи після переробки отрутохімікатів зберігають у глибоких шахтах під землею. Якщо у такі шахти потрапить вода (а це можливо з урахуванням повеней минулих років), то може трапитися непередбачувана за своїми наслідками ситуація. Тож в області і надалі працюватимуть над тим, щоб вивезти гексахлорбензол за межі Прикарпаття.
Довідково
Будівництво заводу з переробки гексахлорбензолу на території Калуша ініціює його міський голова Ігор Насалик. Про це він заявив 28 січня на нараді за результатами роботи МНС Івано-Франківської області у 2010 році, що відбулася за участі міністра МНС України Віктора Балоги.
За словами Ігоря Насалика, таке підприємство вирішило б проблеми з переробкою токсичних відходів не лише Калуша, а й усієї області.
13