Груба очистка води: особливості фільтрів

Навіть якщо вода здається чистою, в ній все одно можуть бути забруднення. Одні розчиняються і змінюють властивості рідини, інші, навпаки, нерозчинні, як камінчики. Сторонні фракції з часом осідають на стінках трубопроводів і в місцях з'єднань труб. Це призводить до появи іржі, звуження внутрішнього діаметра та інших проблем. Щоб їх уникнути, необхідний фільтр грубої очистки. Це перша сходинка системи водоочищення квартири або будинку. Спеціальний пристрій забезпечує надходження чистого ресурсу як з природних джерел, так і з водопровідних труб, затримуючи значну кількість домішок. Що про нього потрібно знати?

Доступні способи

Принцип роботи ФГО досить простий. У закріпленому на водопроводі корпусі розташований картридж або сітчастий елемент. Потік води потрапляє у фільтр і залишає в ньому різні тверді частинки. Залежно від конструкції, вироби діляться на такі типи:

  1. Картриджні магістральні. Складаються з однієї або декількох колб зі змінними модулями. Корпус частіше пластиковий або сталевий. Картриджі виробляються з пресованого поліпропілену або скрученої нитки і створюють бар'єр для забруднювачів діаметром 0,5–30 мкм. Різноманітність модифікацій широко представлена на сайті Ecosoft.ua у всіх варіантах виконання.
  2. Промивний. Основа — металева сітка з осередками від 50 до 400 мкм. Вона не вимагає заміни, але потребує регулярної промивки (в автоматичному режимі або ручна).
  3. Фільтраційні засипні. Вважаються найбільш універсальними та ефективно очищають навіть дуже брудну воду. За зовнішнім виглядом нагадують колони. Всередині — фільтруючий матеріал, який не пропускає суспензії більше 30 мкм.

Яка від них користь

Очисні пристосування підбираються для трубопроводу, колодязя або свердловини. Їхнє призначення — видалення з води піщинок, іржі, глини та інших великих частинок, здатних проникати через водозабір. Вони вирішують декілька завдань одночасно:

  • усувають забруднювальні фрагменти, які потенційно небезпечні для здоров'я;
  • запобігають засміченню труб;
  • захищають водопровідну систему загалом від абразивного зношення;
  • сприяють захисту встановленої сантехніки, побутової техніки та водопровідних лічильників;
  • допомагають забути про каламутну та іржаву воду;
  • позбавляють неприємного запаху і смаку, викликаного потраплянням сторонніх частинок.

Що враховувати під час монтажу

Багатофункціональні фільтри грубої очистки бувають двох видів: для холодної і гарячої води. Перші зазвичай прозорі для зручності оцінювання забрудненості механізму. Другі, як правило, випускаються з металевим корпусом, щоб витримувати високі температури. Більшість оснащені клапаном регулювання тиску, який захищає трубопровід і прилади від перепадів тиску та гідроударів. Основні параметри будь-яких пристроїв:

  • типорозмір — 2,5"х10", 4,5"х20" або 4,5"х10";
  • продуктивність — від 10 л/хв і 1,6 м³/год до 5 м³/год.
Партнерський матеріал


27.06.2023 626
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

573
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3143
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21263
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2073
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1574 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2443

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

336

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

246

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

833

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2243
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

260
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

530
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1080
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

246
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

860
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

825
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

747
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8309
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

393
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1128 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2254 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

951