Гроші на пам'ятник жертвам Чорнобиля в Івано-Франківську Вишиванюк попросить в обласної ради

 

Днями у своєму робочому кабінеті голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк провів зустріч з лідерами 8-ми чорнобильських організацій: головою обласної організації соціально-екологічної партії «Союз Чорнобиль. Україна» Анатолієм Кайдашем, головою ОО Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Надією Кайдаш, головою громадського об'єднання «Прикарпатбат Чорнобиль» Ярославом Олійником, заступником голови обласного Благодійного фонду «Медікел» Лідією Самотовкою, заступником голови ОО «Спілка Чорнобиль» Мироном Попадюком, головою Асоціації «Спілка Чорнобиль» органів внутрішніх справ в УМВС України в Івано-Франківській області Володимиром Числовим, головою новоствореної ОО Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнське об'єднання ветеранів Чорнобиль» Євгеном Литовець.

 

Щоправда, через відрядження, як повідомила Надія Кайдаш, не зміг прибути на зустріч з Михайлом Вишиванюком Вадим Кайдаш, голова ОО Всеукраїнського громадського об'єднання захисту конституційних прав і свобод громадян України «Правозахист».


Йшлося про стан виконання (з боку влади) підписаного з обласною організацією "Спілка Чорнобиль", восени минулого року, «Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю».



«Кожна із ваших організацій важлива», - наголосив голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк, вкотре закликаючи до співпраці між собою усіх чорнобильців Прикарпаття, задля координації їхніх заходів та дієвості.



Коли мова зайшла про спорудження в обласному центрі пам'ятника жертвам Чорнобиля на давно освяченому місці по вулиці Незалежності, Михайло Вишиванюк запевнив: «Цей пам'ятник ми збудуємо. Кошти на його будівництво попросимо у колег - депутатів обласної ради, адже ніхто з них, я переконаний, не проти пам'яті тих сотень людей, наших земляків, життя яких забрала Чорнобильська катастрофа».



Надія Кайдаш, яка до того ж очолює Благодійний фонд "Допомога дітям Чорнобиля", «піднімала питання» щодо організації літнього оздоровлення дітей зі Снятинського району на Косівщині, просила фінансового сприяння у виданні Книги пам'яті, яка, за її словами «уже в роботі».


Що стосується лікування чорнобильців (на зустрічі був присутній перший заступник начальника головного управління охорони здоров'я Роман Мельник), голова облдержадміністрації наголосив: «Чорнобильці мають отримувати стопроцентне лікування. Мільярд і 280 мільйонів на медицину – за ці кошти, можна забезпечити медикаментозним лікуванням інвалідів Чорнобиля. І щоб я більше ні від кого не чув, що чорнобильці чи ветерани війни купують ліки».



«Я дуже поважаю, шаную чорнобильців, людей, які втратили своє здоров'я, багатьох з них, на жаль, уже немає серед нас, - зазначив Михайло Вишиванюк. - Наслідки Чорнобиля - це загальнонародне лихо, і я - за те, аби держава виплачувала усім. Але, і ви це добре знаєте, за нинішніх непростих економічних умов, коли фінансова скрута по всій Європі, наша держава виплачуватиме рівно стільки, скільки може. Тим більше, що вже в цьому році, хто би що не казав, на вимогу Президента України уряд збільшив розмір пенсій, і не лише чорнобильцям. А все, що ми маємо змогу зробити на своєму рівні, ми робимо, і робить, по можливості, держава, - підкреслив голова ОДА.



Як поінформував учасників згаданої зустрічі начальник головного управління праці та соціального захисту ОДА Ярослав Лаган, в Івано-Франківській області 11816 чорнобильців, 6740 з яких - мешканці Снятинщини - сіл Стецева, Стецівка, Потічок, Русів та Підвисоке, які належать до зони посиленого радіоекологічного контролю. Із усіх прикарпатських чорнобильців 998 мають статус першої категорії, 1986 - другої, 1070 - третьої, 4935 – четвертої. В області проживає 218 вдів чорнобильців і 2621 «чорнобильська дитина».



Довідково. В Україні 2 мільйони 300 тисяч потерпілих від Чорнобиля; а всіх пільговиків - 23 мільйони.

Відповідно до підписаного 2 листопада 2011 року Меморандуму між Івано-Франківською обласною державною адміністрацією та Івано-Франківською обласною організацією "Спілка Чорнобиль" про взаєморозуміння та співпрацю щодо збереження злагоди в суспільстві, забезпечення гідного рівня життя громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, створення належних умов для їх життєдіяльності та шанобливого ставлення до них, обласна державна адміністрація бере на себе такі зобов’язання:
1. Скерувати в Адміністрацію Президента України та Кабінет Міністрів України звернення щодо соціальної підтримки громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, про розробку на державному рівні програми поетапного підвищення соціального захисту чорнобильців.
2. Вжити у встановленому порядку заходів щодо комплексного медико-санітарного забезпечення та лікування постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачити для цього необхідні кошти в обласному бюджеті на 2012 рік.
3. Задля забезпечення подальшої взаємодії щодо розв’язання проблем соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, вирішити питання про представника обласної організації “Спілка Чорнобиль” до складу Громадської ради при облдержадміністрації.
4. Профінансувати випуск книги про учасників ліквідації аварії на ЧАЕС – мешканців Івано-Франківської області.
5. Забезпечити проведення урочистих заходів з нагоди відзначення Дня ліквідатора аварії на ЧАЕС 14 грудня 2012 року, а також відкриття пам’ятника жертвам Чорнобиля.



Обласна організація “Спілка Чорнобиль” зобов’язалася:

1. Брати участь у роботі Громадської ради при облдержадміністрації.
2. Задля зниження рівня соціальної напруги серед громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, провести інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо положень цього Меморандуму, а також меморандуму між Кабінетом Міністрів України і ВГО “Союз Чорнобиль Україна”.
3. Проводити моніторинг пропозицій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та своєчасно вносити їх на розгляд Громадської ради при облдержадміністрації та керівництва облдержадміністрації для підготовки проектів відповідних рішень.


Меморандум діє протягом п’яти років.


29.02.2012 2475 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

567
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1602
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2834 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3741
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3171
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2241

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

125

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

713

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

569

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1712
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

387
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

581
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

891
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

592 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5102
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

442
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

961
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

599
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

365
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

352
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

451
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

467