Гроші на пам'ятник жертвам Чорнобиля в Івано-Франківську Вишиванюк попросить в обласної ради

 

Днями у своєму робочому кабінеті голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк провів зустріч з лідерами 8-ми чорнобильських організацій: головою обласної організації соціально-екологічної партії «Союз Чорнобиль. Україна» Анатолієм Кайдашем, головою ОО Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Надією Кайдаш, головою громадського об'єднання «Прикарпатбат Чорнобиль» Ярославом Олійником, заступником голови обласного Благодійного фонду «Медікел» Лідією Самотовкою, заступником голови ОО «Спілка Чорнобиль» Мироном Попадюком, головою Асоціації «Спілка Чорнобиль» органів внутрішніх справ в УМВС України в Івано-Франківській області Володимиром Числовим, головою новоствореної ОО Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнське об'єднання ветеранів Чорнобиль» Євгеном Литовець.

 

Щоправда, через відрядження, як повідомила Надія Кайдаш, не зміг прибути на зустріч з Михайлом Вишиванюком Вадим Кайдаш, голова ОО Всеукраїнського громадського об'єднання захисту конституційних прав і свобод громадян України «Правозахист».


Йшлося про стан виконання (з боку влади) підписаного з обласною організацією "Спілка Чорнобиль", восени минулого року, «Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю».«Кожна із ваших організацій важлива», - наголосив голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк, вкотре закликаючи до співпраці між собою усіх чорнобильців Прикарпаття, задля координації їхніх заходів та дієвості.Коли мова зайшла про спорудження в обласному центрі пам'ятника жертвам Чорнобиля на давно освяченому місці по вулиці Незалежності, Михайло Вишиванюк запевнив: «Цей пам'ятник ми збудуємо. Кошти на його будівництво попросимо у колег - депутатів обласної ради, адже ніхто з них, я переконаний, не проти пам'яті тих сотень людей, наших земляків, життя яких забрала Чорнобильська катастрофа».Надія Кайдаш, яка до того ж очолює Благодійний фонд "Допомога дітям Чорнобиля", «піднімала питання» щодо організації літнього оздоровлення дітей зі Снятинського району на Косівщині, просила фінансового сприяння у виданні Книги пам'яті, яка, за її словами «уже в роботі».


Що стосується лікування чорнобильців (на зустрічі був присутній перший заступник начальника головного управління охорони здоров'я Роман Мельник), голова облдержадміністрації наголосив: «Чорнобильці мають отримувати стопроцентне лікування. Мільярд і 280 мільйонів на медицину – за ці кошти, можна забезпечити медикаментозним лікуванням інвалідів Чорнобиля. І щоб я більше ні від кого не чув, що чорнобильці чи ветерани війни купують ліки».«Я дуже поважаю, шаную чорнобильців, людей, які втратили своє здоров'я, багатьох з них, на жаль, уже немає серед нас, - зазначив Михайло Вишиванюк. - Наслідки Чорнобиля - це загальнонародне лихо, і я - за те, аби держава виплачувала усім. Але, і ви це добре знаєте, за нинішніх непростих економічних умов, коли фінансова скрута по всій Європі, наша держава виплачуватиме рівно стільки, скільки може. Тим більше, що вже в цьому році, хто би що не казав, на вимогу Президента України уряд збільшив розмір пенсій, і не лише чорнобильцям. А все, що ми маємо змогу зробити на своєму рівні, ми робимо, і робить, по можливості, держава, - підкреслив голова ОДА.Як поінформував учасників згаданої зустрічі начальник головного управління праці та соціального захисту ОДА Ярослав Лаган, в Івано-Франківській області 11816 чорнобильців, 6740 з яких - мешканці Снятинщини - сіл Стецева, Стецівка, Потічок, Русів та Підвисоке, які належать до зони посиленого радіоекологічного контролю. Із усіх прикарпатських чорнобильців 998 мають статус першої категорії, 1986 - другої, 1070 - третьої, 4935 – четвертої. В області проживає 218 вдів чорнобильців і 2621 «чорнобильська дитина».Довідково. В Україні 2 мільйони 300 тисяч потерпілих від Чорнобиля; а всіх пільговиків - 23 мільйони.

Відповідно до підписаного 2 листопада 2011 року Меморандуму між Івано-Франківською обласною державною адміністрацією та Івано-Франківською обласною організацією "Спілка Чорнобиль" про взаєморозуміння та співпрацю щодо збереження злагоди в суспільстві, забезпечення гідного рівня життя громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, створення належних умов для їх життєдіяльності та шанобливого ставлення до них, обласна державна адміністрація бере на себе такі зобов’язання:
1. Скерувати в Адміністрацію Президента України та Кабінет Міністрів України звернення щодо соціальної підтримки громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, про розробку на державному рівні програми поетапного підвищення соціального захисту чорнобильців.
2. Вжити у встановленому порядку заходів щодо комплексного медико-санітарного забезпечення та лікування постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачити для цього необхідні кошти в обласному бюджеті на 2012 рік.
3. Задля забезпечення подальшої взаємодії щодо розв’язання проблем соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, вирішити питання про представника обласної організації “Спілка Чорнобиль” до складу Громадської ради при облдержадміністрації.
4. Профінансувати випуск книги про учасників ліквідації аварії на ЧАЕС – мешканців Івано-Франківської області.
5. Забезпечити проведення урочистих заходів з нагоди відзначення Дня ліквідатора аварії на ЧАЕС 14 грудня 2012 року, а також відкриття пам’ятника жертвам Чорнобиля.Обласна організація “Спілка Чорнобиль” зобов’язалася:

1. Брати участь у роботі Громадської ради при облдержадміністрації.
2. Задля зниження рівня соціальної напруги серед громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, провести інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо положень цього Меморандуму, а також меморандуму між Кабінетом Міністрів України і ВГО “Союз Чорнобиль Україна”.
3. Проводити моніторинг пропозицій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та своєчасно вносити їх на розгляд Громадської ради при облдержадміністрації та керівництва облдержадміністрації для підготовки проектів відповідних рішень.


Меморандум діє протягом п’яти років.


29.02.2012 2251 0
Коментарі (0)

02.02.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка зібрала актуальну інформацію про правила вручення повісток під час воєнного стану та відповіді на розповсюджені запитання.

1308
24.01.2023
Тетяна Дармограй

Втеча з дому — це найчастіше протест дитини. Згідно зі статистикою, лише у 2022 році на Прикарпатті розшукували понад 180 дітей. На щастя, правоохоронці усіх знайшли та повернули батькам. 

851
16.01.2023
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки розпитала в отця Йосафата Бойка, настоятеля парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, як зберегти подружній союз, що символізує собою таїнство вінчання та як жити в сім’ї згідно з Божими заповідями.

6008
06.01.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з лікаркою-терапевтом, дієтологинею Тетяною Чевалюк та дізналась, як не переїдати під час святкових застіль, як харчуватись людям, які дотримувались посту та чим допомогти організму після свят.  

1565
03.01.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які обов’язки у призовників, військовозобов’язаних і резервістів та що нового передбачає порядок.  

5963
30.12.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки дізналась, як новини впливають на людину, її стан та емоції та як в сьогоденні читати новини без шкоди для психічного здоров'я.

1726

Якби усіх людей, що беруть участь у дискусіях  в соцмережах, які розгорнулися довкола Почаївського монастиря, зібрати разом, то ними можна було б  легко заповнити центральний собор обителі та й весь  монастир до зовнішніх мурів.  

370

Потенціал енергетичних запасів і підземних сховищ газу України для забезпечення надійного резервного джерела природного газу для країн Європи, включно з Великобританією. Розкриття потенціалу Лондона, як світової фінтех-столиці, для сприяння широкомасштабним інвестиційним проєктам у цій сфері та створення мережевої платформи для співпраці та процвітання компаній в Україні та Великобританії.

1034

Нова українська школа стартувала влітку 2016 року з розробки й затвердження Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової освіти. "Зображення" бажаного випускника НУШ: особистість, патріот та інноватор. Задля досягнення поставлених завдань освіта має стати інклюзивною та компетентнісно орієнтованою.

1340

Через безліч фільмів та подорожей ми познайомилися з так званим «європейським» або «американським» Різдвом, де поміж красивих гірлянд не видно жодної згадки про Христа. Різдво Христове без Христа! 

1341
31.01.2023

Найулюбленішою стравою українців вважається червоний борщ. Готують його часто із засмажкою, різними овочами та м'ясом. Однак є такі інгредієнти, які можуть лише зіпсувати смак страви.  

295
25.01.2023

Всім відома фраза "краще не їсти після шести вечора". Багато людей дотримуються цього правила, особливо, коли намагаються схуднути. Але чи може сон натщесерце погано вплинути на самопочуття? Читайте, чи можна лягати спати голодним.  

514
20.01.2023

Пропонуємо підбірку продуктів, які допоможуть зберегти здоров'я у таких несприятливих для організму погодних умовах та зміцнити імунітет.

709
31.01.2023

Якщо люди вільного стану одружилися цивільно, і в них не було раніше іншого вінчання, то щоб вони могли іти до сповіді та до причастя — мають повінчатися.

274
24.01.2023

Коли подружжя переживає кризові моменти у сім’ї – слід прийти на розмову чи то до священника, чи до духівника, чи хорошого психолога, оскільки є різні ситуації й відповідно різні ділянки компетенції.

435
18.01.2023

19 січня за юліанським календарем українці святкують Водохреще. Цього дня є безліч різних традицій, безпосередньо пов'язаних з водою.

747
10.01.2023

Спільної комісії Української греко-католицької церкви та Православної церкви України, яка працюватиме над реформою церковного календаря, поки немає, але будь-які рішення церкви ухвалюватимуть спільно.  

1243
04.02.2023

Сьогодні працюють над оформленням необхідних документів та зйомкою відеофільму, який продемонструють згодом.

54
04.02.2023

Сили безпеки і оборони України продовжують посилюватися. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу».  

91
31.01.2023

Президент Хорватії Зоран Міланович заявив, що виступає проти передачі зброї Україні західними союзниками, а також висловив переконання в тому, що окупований Росією Крим ніколи не повернеться до складу України.  

234
25.01.2023

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам Німеччини й США за рішення надати Україні танки Leopard 2 і M1 Abrams, зазначивши, що провідне значення тепер має їхня кількість та швидкість постачання.  

407
20.01.2023

Голова грузинської провладної партії виступив за відновлення прямого авіасполучення між Тбілісі та москвою.  

637