
До контрактування з Національною службою здоров'я України готові 74% спеціалізованих медичних закладів Івано-Франківської області. Головний принцип реформи - "гроші ходять за пацієнтом".
Про це йшлося в Івано-Франківську під час брифінгу з підготовки до укладення договору з НСЗУ в рамках впровадження програми медичних гарантій з 2020 року, пише Фіртка.
"Постановою КМУ у нас визначено дев'ять опорних закладів, щоб пацієнт відчув покращення вже з першого півріччя цього року. Маємо сподівання, що з 1 квітня реформа запрацює і усі заклади будуть готові надавати якісні послуги пацієнтам. Зробимо максимум дій, щоб медицина Прикарпаття вийшла на високий рівень", - зазначив в.о. голови ОДА Віталій Федорів.
За словами посадовців, понад 95% спеціалізованих медичних закладів області вже перетворено на некомунальні некомерційні підприємства, з них понад 97% підключено до медичних інформаційних систем. Комп'ютеризовано понад 65%.
Кваліфікований цифровий підпис отримали вже понад 61% медичних працівників.
"63 заклади мають ввійти в реформу. На сьогодні готовність закладів є дійсно висока. 95% закладів вже перетворено на комунальні некомерційні підприємства. І це високий показник. Від цієї реформи має виграти пацієнт. Медицина є пріоритетом. Змін Україна чекала давно", - відзначила директор Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар'яна Возниця.
НСЗУ буде контрактувати лікувальні заклади будь-якої форми власності на пакети послуг. Зараз є 27 пакетів послуг. Є пріоритетні послуги — лікування інфаркту та інсульту, рання діагностика онкології та інші. За них сплачуватимуть дорожче.
А як шановні керівники поясните такий феномен, що медогляд для влаштування на роботу, для переходу з підліткового кабінету в дорослу поліклініку і т.д. став коштувати від 561 грн до 819 грн в м.Івано-Франківську. І це все, та й інші дії, які спрямовані на викачування коштів з хворих, почалися після створення головної поліклініки №5. Пишу назву , бо абревіатура КП МПП і т.д........