Громадяни України, без паніки! Прийшов час платити за рахунками...

 

Украинский валютный рынок лихорадит. Вчера межбанковская биржа закрылась с курсом 8,32 гривны за доллар. Доллар в обменках исчезает. Абузов истерит на встречах с банкирами, которые отказываются выкупать ОВГЗ. Дурных нема. Нацбанк вводит обязательство экспортерам продавать половину своей выручки по курсу НБУ. Последствия очевидны. Металлурги визжат, что на внешних рынках нет спроса на их продукцию на ближайшие полгода. Это пике,  и пора это признать.  И это наш шанс, что тоже нужно признать.

 

Во все времена глупость и жадность наказывалась. Рано или поздно. Больший масштаб глупости порождает больший масштаб потрясений. С этой точки зрения, украинское общество сделало все, чтобы падение было как можно более болезненным.

 

Если охарактеризовать среднестатического украинца — это рот. Он хватает все, что видит. Все что нужно и не нужно. Он рот, а функция рта хватать. По мере продвижения по лестнице социальной стратификации рот превращается в олигархическую пасть. Совокупность десятков миллионов ртов и прожорливых пастей создает феномен «черной дыры» Восточной Европы, в которой исчезает все – ресурсы, люди, надежда.

 

Нет никаких сомнений, что такое общество обречено. История не знает ни одного случая, чтобы социальная химера с ложными ценностями просуществовала в какой-нибудь длительной перспективе.  Сегодняшняя Украина – пример такой социальной химеры. Сила общества – в общности, в способности осуществлять слаженные коллективные действия.  В стране, где взаимная ненависть и подозрение – норма, общности по определению быть не может. Поэтому  такое «общество» рыхлое, аморфное и может быть разорвано в любой момент, как только вызревают соответствующие условия.

 

А они уже вызрели. Колебания на валютном рынке – начало нового очередного обвала. Он произойдет сейчас или чуть позже. Неважно когда. Важно, что все знают, что он произойдет. Это будет исторический обвал. Почему?

 

Потому что он поставит жирную точку на истории химеры постсоветской Украины. Паразитирование на остатках советской инфраструктуры, человеческом капитале, земле подходит к концу. Нельзя вечно жрать ничего не давая взамен. Эту аксиому практически забыли в этой стране. Самое время ее вспоминать.

 

Следующий год будет ужасно тяжелым. Возможно, он будет для этого государства последним, возможно, предпоследним. Неважно. Главное — это закономерно и неизбежно.

 

Трудности,  через которые украинцам в очередной раз предстоят пройти, будут платой за глупость и жадность.  Это заставляет задуматься. Если несколько десятков миллионов человек, в который раз в своей истории наступают на грабли, то это тенденция, а, может быть, даже и закономерность.  Закономерность обреченного народа. Потому что великие и сильные народы делают выводы из своих ошибок и стараются их избегать. Мы же предпочитаем сетовать на менталитет, какие-то присущие нам « органічні  риси національного характеру», которые, дескать,  должны нас держать вместе...

 

Пардон, но это чушь. Если на каждом историческом отрезке мы вновь и вновь залазим в яму, то никто кроме нас не виноват. Сетования на москалей, поляков, американцев, турков  «мешающих нам жить»– не более, чем  оправдания внутренней слабости. Приблизительно такие же, как оправдания оппозиции, что ей помешала победить Партия регионов. Черт, побери! Во все времена кто-то кому то мешает. Так устроен мир. Жизнь – борьба. Кто не борется, тот исчезает. Право не дается, оно приобретается в борьбе. Надвигающаяся новая волна кризиса  — наш шанс. 

 

Мы стоим перед вызовом – измениться или исчезнуть.  Это реальный, осязаемый вызов. Если вы не в курсе, то Украина находится в первой тройке по темпам вымирания населения.

 

Сегодняшняя  Украина – это чудовищное порождение советской партноменклатуры, желавшей пожить «по-капиталистически». Этот эксперимент породил чудовищного «социального Голема», где каждый имеет одно единственное гарантированное право – страдать.  Вся наша жизнь сверху донизу окутана страданием. Часто беспощадным, бессмысленным, словно у узников концлагеря. Собственно, говоря, сама страна и есть концлагерь площадью 603 тыс. кв. км.

 

Сегодняшняя Украина  — это то, что  нужно преодолеть, чтобы построить новый, более сильный и жизнеспособный социум. Например, на таких основаниях.  Для этого нужно будет сделать ряд шагов – вот таких.

 

Пора переломать сложившиеся стереотипы, мешающие идти вперед, отсечь больное и немощное, подкормить молодое и перспективное.

 

Пора.

 

Юрий Романенко,

"Хвиля"

 


14.11.2012 Юрій Романенко 672 3
Коментарі (3)

НИК 2012.11.15, 12:35
ДЕРЖ-ЛАД НАМ НАВ"ЯЗАНО ЗАХОДОМ. РЕЗ-Т: МИ ПОРОЖНА КЛІТКА НА СВІТОВІ ШАХІВНИЦИ. НАРОД НАШ КРАЩИЙ ДО РОБОТИ ЯК СУСІДИ, СЕ ДОКАЗАЛИ НАШІ ЗАРОБІТЧАНИ. І ДЕНЬ СВОБОДИ -28.10, 2 МАЙДАНИ-2004 І 2012. ЗА УКР-СИЛИ ТЕПЕР ВЖЕ ГОЛОСУВАЛИ 60% ВИБОРЦІВ. ЯК НАСТУПИТ КРИЗА, ЯК ЧАСТИНА СИСТЕМНОЇ СВІТОВОЇ, ОПОЗИЦІЯ НАЙ РОЗПУСКАЄ ПАРЛАМЕНТ І СТВОРЮЄ РЕВОЛЮЦІЙНИЙ. ПЛАН БУДОВИ ЛАДУ Є, НЕ ІНТЕР-ЛІБЕР, І НЕ КОМУНА КИТАЙСКА. А СВІЙ СОЦ-НАЦ. РОМАНЕНКО БАЛАМУТ, БО ЯК ПАСТИР НЕ ЛЮБИТ СВОЮ ПАСТВУ. ЗНАЄ ХТО ВИНЕН, АЛЕ НЕ СКАЖЕ ЩО РОБИТИ.
Гість 2012.11.15, 10:08
До редакції І нащо ви друкуєте таку дурню. Люди живуть за можливостями. А західні українці знаходять собі хліб всупереч владі. Яка "глупость и жадность"? Влада у нас злочинна, от і все! Може, опозиція, якщо об'єднається, то і життя покращить. А статтю зніміть!
viur 2012.11.14, 22:11
а про що стаття ? Нагнали туману і все. ІМХО - вода , проте краще багато разів кричати про ж-пу ,як робити вигляд що "покращення" вже майже настане
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1424
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2689
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2206
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2278
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6838 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2558 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

446

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1278

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1377

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1555
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

396
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

261
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

666
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

155
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26626
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

630
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10560 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

164
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

186
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

499
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

641
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

706