Громада села Устеріки не хоче вступати в "насильницький колгосп"

 

 

Мешканці села Устеріки, що на Верховинщині б’ють на сполох - їхнє село без згоди "зганяють" в об’єднану громаду. Таке рішення було прийнято без попереднього обговорення з жителями села, адже більше 90% селян проти цієї кабали. Коли ж люди підняли шум, районне керівництво "призупинило" виборчий процес, та вибори все ж призначили.

 

Згідно із постановою ЦВК з 6 лютого у Білоберізькій ОТГ розпочався виборчий процес. Перші вибори заплановані на 27 березня 2016 року. До Білоберізької ОТГ увійшли Білоберізька сільська рада (село Білоберізка), Хороцівська сільська рада (села Хороцеве, Барвінків) та Устеріківська сільська рада (село Устеріки).

 

Та мешканці села Устеріки відмовляються входити до Білоберізької ОТГ. Відтак, ініціативна група селян надіслала звернення до постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування щодо скасування виборів у територіальній громаді, які заплановані на 27 березня.

 

Зокрема, у зверненні йдеться про те, що громада Устерік дізналася про об’єднання сіл лише у січні 2016 року. Більше того, селяни обурені, що таке рішення було прийнято без попереднього обговорення.

 

Відтак, прикарпатці висловили категоричну не згоду з методами, якими хочуть об’єднати кілька сіл та вимагають скасувати вибори.

 

Предстаник ініціативної групи Юрій Цісарук розповідає, що в селі повним ходом йде підготовка до виборів.

 

«Ходять по селу зі списками і визначають хто вмер, хто ще живий, а хто виїхав. Люди розуміють, що їх ніхто не слухає, а вибори навіть не збираються зупиняти», - каже чоловік.

 

За словами Юрія Цісарука, спочатку потрібно детально вивчити це питання, адже наразі не зрозуміло за які кошти ОТГ повинна жити та розвиватися.

 

«У нас в селі є Гринявський лісгосп, який дає якісь доходи в бюджет, та декілька підприємств. А Білоберізка і Хороцево не мають з чого виживати», - стверджує Юрій Цісарук та додає, що їхня громада хоче бути самодостатньою.

 

В свою чергу, представники Офісу реформ, які практично курують процес об’єднання територіальних громад запевняють, що зірвати проведення виборів у Білоберізькій ОТГ намагаються штучно.

 

«Ситуацію створюють штучно. Вони (громада Устерік – ред.) кажуть, що при об’єднанні в селі закриють школи, ФАП, заберуть доплати за статус гірського району», - розповідає директор Офісу реформ в Івано-Франківській області Руслан Панасюк.

 

За його словами, перша зацікавлена в такій ситуації особа – голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк. Адже будучи депутатом обласної ради він нібито підтримував Білоберізьку громаду, а очоливши Верховинську районну раду різко поміняв позицію. Більше того, за словами Панасюка Шкіндюк свої вподобання міняв кілька разів.

 

«Витримуючи позицію, що об’єднання громад має бути добровільним і побудоване на згоді всіх учасників об’єднання ми звернулися до ЦВК за підписом першого заступника голови ОДА та проінформували про таку ситуацію. Наразі чекаємо відповіді», - зазначає посадовець.

 

Крім того, звернення щодо скасування перших виборів на території Устеріківської сілради депутати Верховинської районної ради направили до Президента України Петра Порошенка, голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана та народних депутатів.

 

"Враховуючи думку громади села Устеріки, їхнє право визначати свою подальшу долю та формувати соціально-економічний розвиток гірського населеного пункту, звертаємося до Вас з проханням вилучити з переліку   сільських,   селищних,   міських   територіальних   громад, в   яких призначаються перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів 27 березня 2016 року, визначеного Постановою Центральної виборчої комісії від 25 грудня 2015 року №619, Устеріківську сільську раду (с.Устеріки) та скасувати проведення перших виборів 27 березня 2016 року на території даної сільської ради.

Просимо проявити властиву вам державну мудрість, виваженість, прислухатися до думки громади, прийняти єдино правильне, очікуване рішення для сільської громади задля її подальшого розвитку і поступу вперед", - йдеться у зверненні.

 

Натомість, керуючий справами облради Василь Скрипничук вважає, що одного звернення до ЦВК недостатньо аби вирішити проблему. За його словами, облдержадміністрація має висловитися проти вступу Устерік у "насильницький колгосп" або переконати громаду таки об'єднатися.


29.02.2016 Ірина ГАВРИЛЮК 1515 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1290
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2588
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2143
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2208
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6632 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2488 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

379

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1190

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1320

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1449
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

315
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

187
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

613
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

93
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26551
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

577
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10493 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

94
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

123
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

435
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

580
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

652