Громада села Пістинь виборола право контролювати понад 1400 га земель райагролісу та лісового фонду

 

 

Громада села Пістинь на Косівщині перша в районі домоглась включення в межі населеного пункту понад 1400 га земель райагролісу та лісового фонду, таким чином взяла їх під власний контроль: відтепер будь-які рубки, будівництва, користування землею мають погоджуватись з сільською радою.

 

Минулого тижня на сесії районної ради депутати одноголосно підтримали проект землеустрою села Пістинь та визнали за громадою такі права.

 

«Це історичний момент, коли територіальна громада має контроль над землею покритою лісом. Хочу подякувати голові адміністрації, районній раді, які поступили по-державницьки, не чинили нам опір, а підтримали», - звернувся на сесії Пістинський сільський голова Тарас Бейсюк.

 

До цього часу два райони області – Косівський та Верховинський не мають розмежування населених пунктів і сільських рад. Ще з 2011 року громада села Пістинь за власний кошт розпочала виготовлення правоустановчих документів на землю, щоб узаконити межі населеного пункту, розробити всі картографічні матеріали. В 2012 році було розроблено Генеральний план, який пройшов необхідні погодження і в 2013 році був затверджений. 

 

Згідно з Генпланом, громада Пістиня перша в історії району включила в межі населеного пункту понад 1400 гектарів земель райагролісу і лісового фонду, таким  чином взяла їх під власний контроль, і зобов’язала будь-які використання землі погоджувати з сільською радою.

 

«До цього часу ці землі були, нібито, винесені за межі населеного пункту, хоча не було розмежування. Цими землями розпоряджалась РДА, робили там що хотіли, і відчужували їх, так 343 га землі потрапили в приватну власність у 2012 році, на які розробив обмінні файли Нацпарк "Гуцульщина" і передав у косівський відділ земельних ресурсів. Громада зрозуміла, якщо не вплине на цю ситуацію, то ці цінні землі будуть дерибанити», - розповів лісничий ДП «Кутське лісове господарство» Петро Пліхтяк.

 

Після цього відбулись зміни в законодавстві і необхідно було ще розробити проект землеустрою. Однак, тут громада зіткнулась з супротивом  Національного парку "Гуцульщина", який залучив правоохоронні органи для впливу на ситуацію і подав позов до суду. 

 

«Ми ніяким чином не порушували законодавство, вони просто злякались контролю громади», - каже Пліхтяк.

 

Не один рік тягнулись судові засідання, на яких права громади відстоював сільський голова Тарас Бейсюк, депутати сільської ради, підприємці, громадські активісти. Врешті, таки вдалось перемогти в суді, розробити проект землеустрою, він пройшов експертизу, отримав висновки відповідних служб, його затвердила земельна комісія і кінцева інстанція – Косівська районна рада. 

 

«Депутати районної ради, як представники населених пунктів одноголосно підтримали проект землеустрою, ми вболіваєм за те, щоб цим шляхом пройшов кожен населений пункт Косівщини», - зазначив депутат районної ради від партії ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ Петро Іванишин.

 

«Ми сильні в тому, що наша громада-це одна команда і нам вдалось домогтись результату. Відтепер громада може здійснювати контроль над вирубкою лісу на цій території, може давати дозволи на видобуток газу і нафти, буде заставляти користувачів платити податки. Ми вже поставили умови Газінвесткомпанії, яка розробляє газове родовище, сплачувати в бюджет 5% податку, - зазначив Тарас Бейсюк. - Хочу заявити, що вся влада в наших руках і все залежить від нас. Села не повинні занепадати, а мають підніматися з колін. Включення цих земель в межі населеного пункту є господарницьким підходом, який забезпечує надходження в бюджет».

 

«Голова Пістиня і громада завершили 6-річну боротьбу за інтереси громади, відвоювали землі, які повинні належити громаді. Це зайвий раз підтверджує якщо громада бореться за свої права, то вона отримує перемогу. Хочу подякувати всім активістам, юристам, які долучились до цієї виснажливої і тривалої боротьби і привітати громаду. Досвід Пістиня має стати прикладом для інших населених пунктів, не бути байдужим і відвойовувати своє на користь громади», - зазначив народний депутат від партії ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ Юрій Дерев’янко.


12.06.2017 594 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

13433
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1504
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1095
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2122
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3653
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1380

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1779

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

554

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1183

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1346
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

606
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24293
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

535
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

506
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

656
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1544
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

710
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7329
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

656
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1702 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

648
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

556