Громада села Пістинь виборола право контролювати понад 1400 га земель райагролісу та лісового фонду

 

 

Громада села Пістинь на Косівщині перша в районі домоглась включення в межі населеного пункту понад 1400 га земель райагролісу та лісового фонду, таким чином взяла їх під власний контроль: відтепер будь-які рубки, будівництва, користування землею мають погоджуватись з сільською радою.

 

Минулого тижня на сесії районної ради депутати одноголосно підтримали проект землеустрою села Пістинь та визнали за громадою такі права.

 

«Це історичний момент, коли територіальна громада має контроль над землею покритою лісом. Хочу подякувати голові адміністрації, районній раді, які поступили по-державницьки, не чинили нам опір, а підтримали», - звернувся на сесії Пістинський сільський голова Тарас Бейсюк.

 

До цього часу два райони області – Косівський та Верховинський не мають розмежування населених пунктів і сільських рад. Ще з 2011 року громада села Пістинь за власний кошт розпочала виготовлення правоустановчих документів на землю, щоб узаконити межі населеного пункту, розробити всі картографічні матеріали. В 2012 році було розроблено Генеральний план, який пройшов необхідні погодження і в 2013 році був затверджений. 

 

Згідно з Генпланом, громада Пістиня перша в історії району включила в межі населеного пункту понад 1400 гектарів земель райагролісу і лісового фонду, таким  чином взяла їх під власний контроль, і зобов’язала будь-які використання землі погоджувати з сільською радою.

 

«До цього часу ці землі були, нібито, винесені за межі населеного пункту, хоча не було розмежування. Цими землями розпоряджалась РДА, робили там що хотіли, і відчужували їх, так 343 га землі потрапили в приватну власність у 2012 році, на які розробив обмінні файли Нацпарк "Гуцульщина" і передав у косівський відділ земельних ресурсів. Громада зрозуміла, якщо не вплине на цю ситуацію, то ці цінні землі будуть дерибанити», - розповів лісничий ДП «Кутське лісове господарство» Петро Пліхтяк.

 

Після цього відбулись зміни в законодавстві і необхідно було ще розробити проект землеустрою. Однак, тут громада зіткнулась з супротивом  Національного парку "Гуцульщина", який залучив правоохоронні органи для впливу на ситуацію і подав позов до суду. 

 

«Ми ніяким чином не порушували законодавство, вони просто злякались контролю громади», - каже Пліхтяк.

 

Не один рік тягнулись судові засідання, на яких права громади відстоював сільський голова Тарас Бейсюк, депутати сільської ради, підприємці, громадські активісти. Врешті, таки вдалось перемогти в суді, розробити проект землеустрою, він пройшов експертизу, отримав висновки відповідних служб, його затвердила земельна комісія і кінцева інстанція – Косівська районна рада. 

 

«Депутати районної ради, як представники населених пунктів одноголосно підтримали проект землеустрою, ми вболіваєм за те, щоб цим шляхом пройшов кожен населений пункт Косівщини», - зазначив депутат районної ради від партії ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ Петро Іванишин.

 

«Ми сильні в тому, що наша громада-це одна команда і нам вдалось домогтись результату. Відтепер громада може здійснювати контроль над вирубкою лісу на цій території, може давати дозволи на видобуток газу і нафти, буде заставляти користувачів платити податки. Ми вже поставили умови Газінвесткомпанії, яка розробляє газове родовище, сплачувати в бюджет 5% податку, - зазначив Тарас Бейсюк. - Хочу заявити, що вся влада в наших руках і все залежить від нас. Села не повинні занепадати, а мають підніматися з колін. Включення цих земель в межі населеного пункту є господарницьким підходом, який забезпечує надходження в бюджет».

 

«Голова Пістиня і громада завершили 6-річну боротьбу за інтереси громади, відвоювали землі, які повинні належити громаді. Це зайвий раз підтверджує якщо громада бореться за свої права, то вона отримує перемогу. Хочу подякувати всім активістам, юристам, які долучились до цієї виснажливої і тривалої боротьби і привітати громаду. Досвід Пістиня має стати прикладом для інших населених пунктів, не бути байдужим і відвойовувати своє на користь громади», - зазначив народний депутат від партії ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ Юрій Дерев’янко.


12.06.2017 580 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1059
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1618 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2391
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2244 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7529
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15241 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

299

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1023

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1091

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1876
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

271
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

650
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

891
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3118
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

908
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1941
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

992
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35140 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

254
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

474
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

615
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

939