Вчора «Фіртка» повідомила про те, що попередня облрадівська влада виплатила собі величезні суми зарплат, доплат за невикористані відпустки, доплати за складність роботи і інші. Також ми повідомили, що прийнявши працівника на посаду заступника начальника фінансового відділу апарату Івано-Франківської обласної ради, через 2 місяці їй виплатили за рахунок коштів громади Івано-Франківщини 10 (!!!) заробітних плат в зв’язку з виходом на пенсію.
Ми не ставимо під сумнів законність таких виплат (мова швидше йде про моральну складову таких дій), але так як усі виплати вони отримують за рахунок бюджету, тобто наших із вами податків, то громада має право знати конкретні цифри. Агенція новин «Фіртка» звернулась до екс-голови Івано-Франківської обласної ради Ігоря Олійника прокоментувати вказану інформацію.
Подаємо діалог чиновника та журналіста:
- Як ви можете прокоментувати інформацію про те, що після складання повноважень ви та інші чиновники з облради отримали чималі грошові виплати?
- Не знаю про які шалені витрати облради ви говорите. Ми діяли згідно закону, я отримував заробітну плату, таку як мій попередник Василь Брус (ред. – Голова облради в 2002-2006 рр.) це близько 12 тисяч гривень. Зараз смішно чути цю інформацію, буцімто я отримував хтозна які виплати, це – дитячі провокації. По закінченню моєї роботи як голови Івано-Франківської облради, була перевірка КРУ з Києва. Вони склали відповідний акт ревізії.
При моїй роботі навіть вдалось зекономити кошти – в облраді були три вакантні керівні посади. Якщо начальник якогось відділу отримує близько 4 тисяч гривень зарплати у місяць, порахуйте скільки ми зекономили протягом цих років.
- Можете назвати повну суму виплат, яку отримали - відпускні та доплату…
- Я ще нічого не отримав.
- А сума вам відома?
- Я звідки знаю як там нараховують!
- А що можете сказати на рахунок Ганни Карась, яка на посаді заступника начальника фінансового відділу апарату Івано-Франківської обласної ради пропрацювавши 2 місяці, одержала ще й десять посадових окладів у зв’язку з виходом на пенсію?
- Це не залежить хто і на скільки прийшов, є закон України, де обов’язково виконання цього пункту. Будь-яка людина яка йде на роботу і має стаж їй виплачуються кошти згідно чинного законодавства, хоче голова цього чи не хоче. Є юридичний відділ обласної ради, прошу вас звернутись туди.
- А з точки зору моралі, чому пані Карась отримує такі виплати, коли є дефіцит бюджету, не вистачає коштів для пенсіонерів, малозабезпечених, на ліки?
- Є пряма дія закону, питання не в тому чи я хотів дати, чи не хотів – закон треба виконувати.
- Тоді чому на роботу прийняли службовця пенсійного віку на два місяці?
- Ми приймали на роботу, тому що була вакантна посада. А потім їй запропонували, наскільки мені відомо, роботу в університеті і вона перейшла туди. Якщо вам завтра запропонують вищу посаду, хіба ви не погодитесь?
У нас є люди пенсійного віку, які працюють в обласній раді, на це вони мають право. Я б не хотів коментувати – один чи два місяці, є закон. Я не коментую закони, я їх маю виконувати.
Зауважимо, що Ганна Карась - Заслужений працівник культури України, яка все життя пропрацювала саме в сфері культури. Жодних даних щодо наявності в Г. Карась освіти, чи досвіду роботи, пов'язаної з фінансами "Фіртка" не знайшла. Тому яким чином і з яких міркувань екс-голова облради прийняв працівника культури на посаду в керівництво фінансового віддлу, виглядає питанням риторичним.
Ми не можемо придумати іншої мотивації, аніж - "Це була ОБОРУДКА, метою якої є відправити нашу героїню на пенсію з посади держчиновника та виплатити їй 10 окладів в звязку із виходом на пенсію". Ми не проти благодійності як явища, але ми проти благодійності по відношенню до однієї пенсіонерки за рахунок бюджету (решти пенсіонерів). Бюджет - це гроші пенсіонерів (всіх), соціально незахищених, хворих, голодних... Його розкрадати не можна, навіть ввівши такі дії в нібито рамки закону.
Також «Фіртка» з даним питанням звернулась до нового голови Івано-Франківської облради Олександра Сича. «Я б хотів це питання залишити без коментарів», – сказав Сич. Він повідомив, що збирається розібратись у цій ситуації:
- Яку зарплату отримуватимете ви на посаді голови облради?
- Не знаю, яка у мене буде заробітна плата, ще не мав час поцікавитись, зараз зайнятий іншими питаннями. Той проект рішення, що був винесений на перше сесійне засідання (ред. – мається на увазі доплату голові облради), він виносився незалежно від того, чи став би я головою, чи ні. Для мене зарплата не головне. Якщо буде велика сума, визначу якусь частину щомісяця віддавати для навчання обдарованих дітей з бідних сімей, на операції та лікування малозабезпечених.
За інформацією «Фіртки» Олександр Сич при вступі на посаду одразу ж отримав перший ранг держслужбовця органу місцевого самоврядування, що також не є порушенням закону, але чи не логічнішим (і "скромнішим") було б пройти шлях від 3 до 1 рангу за якийсь час праці на посаді держслужбовця, що також не було б порушенням закону.
«Фіртка» звернеться до керівництва обласної ради з офіційним інформаційним запитом, щодо нарахування сум виплат колишнім та теперішнім чиновникам обласної ради. Адже громада має право знати, які зарплати і нарахування отримують її «слуги» за рахунок бюджету.