Громада чергового прикарпатського села не підтримала ідею будівництва малих ГЕС

 

На своєму сході селяни Черників Зеленської сільської ради обговорили проблеми поглиблення малих річок, які протікають селом, проведення ремонту доріг, збору та утилізації сміття, будівництво гідроелектростанції.

 

На сході були присутні Володимир Калічко – голова районної державної адміністрації, Степан Іроденко – перший заступник голови РДА, керівники відділів та управлінь РДА, Руслан Осташук – директор ДП «Надвірнянський лісгосп», Дмитро Гурмак – заступник начальника Надвірнянського РЕМу, керівники компанії «Західні енергетичні транзити».

 

Представники цієї компанії продемонстрували фільм про вже споруджені малі гідроелектростанції в Карпатах. В своїх виступах вони переконували, що спорудження ГЕС не несе екологічної загрози довкіллю. Крім того, це – нові робочі місця, сплата податків до місцевого бюджету, укріплення берегів, що призведе до зменшення руйнівних наслідків повені. Проте ці аргументи не переконали громаду, яка не підтримала ідею будівництва малих ГЕС у селі, пишуть паралелі.

 

Селяни висловили своє незадоволення тим, що важкий автотранспорт НГВУ «Надвірнанафтогаз» та держлісгоспу розбиває дорогу та завдає шкоди мостам. Голова РДА Володимир Калічко повідомив, що з травня почнеться ремонт дороги та звернувся до керівництва НГВУ та держлісгоспу, щоб і вони надали допомогу. Представники усіх підприємств підтримали пропозицію та було вирішено узгодити це питання на спільній нараді.

 

Також було вирішено найближчим часом надати допомогу громаді в обладнанні переходів і містків через річки.

 

Серед питань, які найбільше цікавили жителі с. Черник були також будівництво спортзалу в школі, ремонт клубу, відкриття аптеки.

 

З даних питань фахівці дали відповіді, а крім того, Володимир Калічко зауважив, що РДА звернулася до керівництва ВАТ «Укрнафта» з пропозицією включити в план фінансування соціальних об’єктів будівництво спортзалу та ремонт клубу.

 

В свою чергу голова РДА запропонував громаді активніше звертатися до влади та керівників підприємств з пропозиціями співпраці.

 

Для цього необхідно створити громадські ради з числа активних жителів села, які б озвучували перед владою потреби мешканців.

 

 

Нагадаємо, голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк прийняв рішення про призупинення будівництва на річках. На разі, питання досліджує спеціально створена комісія.

 

Читайте також:

Прикарпатські енергетики вважають, що міні-ГЕС допоможуть вирішити проблеми з електропостачанням

Врятувати Черемош

Жителі Івано-Франківщини проти будівництва міні-ГЕС (фото)

Франківський гурт "Перкалаба" рятуватиме Черемош

Активісти руху "Врятувати Черемош" вийдуть до будівлі Івано-Франківської ОДА

Голова Івано-Франківської облради ініціює проведення виїзного засідання комісії щодо спорудження міні-ГЕС у Верховнському районі

Михайло Вишиванюк: «Рішення про будівництво ГЕС на Черемоші призупинено»


17.04.2012 2140 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

326
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1395
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2543 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3632
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2971
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2146

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

615

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

466

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1635

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1799
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

286
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

503
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

802
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4986
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

358
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

879
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10126
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

510
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

263
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

373
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

400
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

721