Готель «Дністер»: власники готові на компроміс з громадою (ВІДЕО)

Сьогодні франківський готельєр та ресторатор Мирослав Бойко разом з дружиною Надією Левшаковою та донькою Маргаритою запросили місцевих журналістів оглянути відреставрований готель «Дністер», навколо якого тривають палкі дискусії вже не один тиждень.

Мирослав Бойко презентував проєкт, згідно з яким проводилися всі роботи у готелі та наголосив, що жодним чином не приховує його від громади.

«В 90-роках цей об’єкт викупила українсько-американська компанія та довгий час чекала, що настануть кращі часи, що буде Україна розвиватися. Але, на жаль, вони побачили, що очікуваного розвитку немає і почали шукати покупця. Запропонували нам і ми погодилися, адже об'єкт є надзвичайно цікавим та важливим для міста. Коли Марцінків прийшов до влади, то він мене попросив разом з депутатами: «Мирослав, може б ти розглянув можливість реконструкції цього готелю. Подивися, яка споруда пустує у центрі міста, використовується як хостел. Просто стидно. Може б ти долучився?». Ми разом з партнерами погодилися на таку пропозиції», - розповів Бойко.

Також, готельєр пояснив, що протягом півтора року спеціалісти досліджували фасад будівлі та з’ясували, що на спочатку він мав саме такий колір, у який зараз помальовані стіни.

«За часів радянської влади цілий готель був перекраяний. Номери не відповідали тим, які були в готелі «Австрія». Коли я досліджувала історичні документи, то бачила, що в номерах були ванні кімнати, телефони та ін. І коли ми порівняли з тим, що отримали після 70 років перебування в приміщенні радянської влади, то зрозуміли, що вони не залишили нічого автентичного», - додала Надія Левшакова.

Що ж стосується годинників на вежі, то власники переконують, що це швейцарські механізми, які жодного разу за три роки не підводили. Мирослав Бойко наголосив, що вигляд вежі максимально намагалися наблизити до історичного.

Готельєри під час огляду тераси роз'яснили, що надбудова ще одного поверху була необхідністю, адже саме там розмістили важливі комунікації, які за європейськими стандартами сьогодні не дозволяють розташовувати у підвальних приміщеннях.

«Ми не гналися за номерним фондом. Ми були змушені побудувати цей поверх, щоб облаштувати всі необхідні комунікації. Разом із котельнею та системою охолодження, готель має систему «розумний дім», - сказала Маргарита Бойко.

Варто наголосити, що котельня готелю також обслуговуватиме і приміщення «Народного дому».

Оглянувши терасу, номерний фонд, приміщення ресторану на другому поверсі, власники разом із журналістами перейшли до «найпопулярнішої» частини готелю – колонади.

Присутнім пояснили, що колонада є частиною готелю і на це є відповідні документи. Проте, щоб залагодити конфлікт із громадою, вони готові йти на зустріч.

«Ми залишили автентичну плитку у колонаді. Але ця територія є приватною. Готель придбали разом із цим простором. Є всі документи. Ми всі ці роки справно платимо податки за цей підколонний простір. Оскільки раніше у цьому приміщенні також був центр сучасного мистецтва. Тому ми взяли на себе сміливість і вирішили цю територію залишити для мистецтва», - додала Маргарита Бойко.

«Я поважаю будь-яку точку зору. Чи це за, чи проти, але якщо ці люди не переходять на особистості та не обливають брудом. Хочу сказати, громаді вирішувати, і ми готові йти назустріч. Треба це громаді міста (арт-простір) – ми залишимо. Не треба – ми зробимо так, як хоче громада. У нас також є дискусії і в родині, і в колективі. Тому, як скажуть люди – це наша остання позиція», - заявила Надія Левшакова.

Варто додати, що на компроміс керівники готелю підуть, якщо цього вимагатиме громада міста. Якщо ж справа дійде до суду, то власники "Дністра" впевнені у своїй перемозі.


Дивіться також:

Вся правда про готель Дністер: ВІДЕО та ФАКТИ


07.04.2021 3224 1
Коментарі (1)

Aron 2021.04.07, 18:45

Запахло смаженим для бойків? Далі робить піар через зливні бачки? А чому не пишете, що журналісти були вибірково запрошені? Чим бойки відрізняються від радянської влади? In

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1594
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3038
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1069
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1110
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1138 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3367 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

146

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1040

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

858

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

394
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

246
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2433
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1198
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1237
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

506
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15131
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7439
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

264
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

325
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

338
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

427
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

718