Готель «Дністер»: власники готові на компроміс з громадою (ВІДЕО)

Сьогодні франківський готельєр та ресторатор Мирослав Бойко разом з дружиною Надією Левшаковою та донькою Маргаритою запросили місцевих журналістів оглянути відреставрований готель «Дністер», навколо якого тривають палкі дискусії вже не один тиждень.

Мирослав Бойко презентував проєкт, згідно з яким проводилися всі роботи у готелі та наголосив, що жодним чином не приховує його від громади.

«В 90-роках цей об’єкт викупила українсько-американська компанія та довгий час чекала, що настануть кращі часи, що буде Україна розвиватися. Але, на жаль, вони побачили, що очікуваного розвитку немає і почали шукати покупця. Запропонували нам і ми погодилися, адже об'єкт є надзвичайно цікавим та важливим для міста. Коли Марцінків прийшов до влади, то він мене попросив разом з депутатами: «Мирослав, може б ти розглянув можливість реконструкції цього готелю. Подивися, яка споруда пустує у центрі міста, використовується як хостел. Просто стидно. Може б ти долучився?». Ми разом з партнерами погодилися на таку пропозиції», - розповів Бойко.

Також, готельєр пояснив, що протягом півтора року спеціалісти досліджували фасад будівлі та з’ясували, що на спочатку він мав саме такий колір, у який зараз помальовані стіни.

«За часів радянської влади цілий готель був перекраяний. Номери не відповідали тим, які були в готелі «Австрія». Коли я досліджувала історичні документи, то бачила, що в номерах були ванні кімнати, телефони та ін. І коли ми порівняли з тим, що отримали після 70 років перебування в приміщенні радянської влади, то зрозуміли, що вони не залишили нічого автентичного», - додала Надія Левшакова.

Що ж стосується годинників на вежі, то власники переконують, що це швейцарські механізми, які жодного разу за три роки не підводили. Мирослав Бойко наголосив, що вигляд вежі максимально намагалися наблизити до історичного.

Готельєри під час огляду тераси роз'яснили, що надбудова ще одного поверху була необхідністю, адже саме там розмістили важливі комунікації, які за європейськими стандартами сьогодні не дозволяють розташовувати у підвальних приміщеннях.

«Ми не гналися за номерним фондом. Ми були змушені побудувати цей поверх, щоб облаштувати всі необхідні комунікації. Разом із котельнею та системою охолодження, готель має систему «розумний дім», - сказала Маргарита Бойко.

Варто наголосити, що котельня готелю також обслуговуватиме і приміщення «Народного дому».

Оглянувши терасу, номерний фонд, приміщення ресторану на другому поверсі, власники разом із журналістами перейшли до «найпопулярнішої» частини готелю – колонади.

Присутнім пояснили, що колонада є частиною готелю і на це є відповідні документи. Проте, щоб залагодити конфлікт із громадою, вони готові йти на зустріч.

«Ми залишили автентичну плитку у колонаді. Але ця територія є приватною. Готель придбали разом із цим простором. Є всі документи. Ми всі ці роки справно платимо податки за цей підколонний простір. Оскільки раніше у цьому приміщенні також був центр сучасного мистецтва. Тому ми взяли на себе сміливість і вирішили цю територію залишити для мистецтва», - додала Маргарита Бойко.

«Я поважаю будь-яку точку зору. Чи це за, чи проти, але якщо ці люди не переходять на особистості та не обливають брудом. Хочу сказати, громаді вирішувати, і ми готові йти назустріч. Треба це громаді міста (арт-простір) – ми залишимо. Не треба – ми зробимо так, як хоче громада. У нас також є дискусії і в родині, і в колективі. Тому, як скажуть люди – це наша остання позиція», - заявила Надія Левшакова.

Варто додати, що на компроміс керівники готелю підуть, якщо цього вимагатиме громада міста. Якщо ж справа дійде до суду, то власники "Дністра" впевнені у своїй перемозі.


Дивіться також:

Вся правда про готель Дністер: ВІДЕО та ФАКТИ


07.04.2021 3191 1
Коментарі (1)

Aron 2021.04.07, 18:45

Запахло смаженим для бойків? Далі робить піар через зливні бачки? А чому не пишете, що журналісти були вибірково запрошені? Чим бойки відрізняються від радянської влади? In

21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

893
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1828
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2028 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7406
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15149 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1998

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

182

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

939

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1014

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1801
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

197
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

579
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

818
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3066
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

823
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1881
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

915
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35060 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

405
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

550
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

878
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

782