Гостра їжа корисна чи ні: науковці здивували відповіддю

Надмірне споживання гострої їжі не дуже добре впливає на здоров'я, але якщо споживати її в помірних кількостях, це має багато переваг, особливо для здоров’я кишківника, серцево-судинної системи та обміну речовин.

Як інформує УНІАН, деякі спеції мають противірусні та антиоксидантні властивості, повідомляє Verywell Health, передає Фіртки 


В яких випадках гостра їжа корисна?


Низка досліджень показали, що люди, які їдять гостру їжу майже щодня, мають на 14% менший ризик смерті, в тому числі від серцевих або респіраторних захворювань, ніж ті, хто їсть гостру їжу рідше одного разу на тиждень. 

Крім того, гостра їжа також має антибактеріальну дію, що може принести користь здоров’ю кишківника.

Зокрема, було показано, що гостра їжа приносить користь бактеріям у кишковому мікробіомі, які пов’язані з ризиком захворювання на цукровий діабет, хвороб серця, цирозу печінки та раку.

У матеріалі зазначили, що капсаїцин, який міститься у червоному перці, має численні переваги для здоров'я.

Доведено, що сполука, яка міститься в перці чилі, має такі ефекти, як:
  • антиоксидант,
  • протипухлинний,
  • кардіопротекторний (захищає серце),
  • гастропротекторна (захищає кишківник).
Капсаїцин також має противірусні та антибактеріальні властивості, які, поряд із його сприятливим впливом на мікробіом кишківника, можуть зміцнити імунну систему та допомогти організму боротися з хворобами.
Окрім того, корисні властивості містить куркума. Активною речовиною цієї спеції є куркумін, який, як відомо, має антиоксидантні та протизапальні властивості.
Вони можуть захистити організм, нейтралізуючи пошкодження від вільних радикалів (нестабільних атомів, які викликають пошкодження клітин), таких як забруднення та сонячне світло.
Куркума може допомогти впоратися з метаболічним синдромом, артритом, тривогою та високим рівнем холестерину, а також зменшує запалення та біль у м’язах, спричинене фізичними вправами, йдеться у дослідженні MDPI

Які симптоми викликає надмірне споживання гострої їжі?


Спеції, особливо капсаїцин, є подразниками, які запускають больові рецептори в організмі. Це може викликати біль у шлунку, діарею, блювоту та поколювання губ. Більшість реакцій на гостру їжу не є алергічними, і симптоми зазвичай зникають самі по собі.
Хоча гостра їжа корисна для здоров’я, у надмірних вживаннях вона також може бути шкідливою, особливо для шлунково-кишкового тракту.
Дослідження показують, що тривалий вплив високих доз капсаїцину може завдати шкоди шлунково-кишковому тракту, а також посилити біль у людей із запальним захворюванням кишківника.
Одне дослідження показало, що симптоми з боку верхніх відділів шлунково-кишкового тракту частіше спостерігаються у людей, які їдять багато гострої їжі, особливо у молодших жінок, - йдеться у матеріалі. 

Як обережно їсти гостру їжу


Коли справа доходить до безпечного вживання гострої їжі, подумайте про те, скільки ви споживаєте та ваш особистий рівень переносимості. Деякі люди не можуть так добре переносити гостру їжу, як інші, тому що у них менше специфічного типу нервових рецепторів, відомого як TRPV1, який допомагає регулювати температуру тіла.
Більшість симптомів споживання гострої їжі виникає через споживання більшої кількості, ніж ваше тіло може витримати. Ви ніколи не повинні їсти стільки гострої їжі, щоб ви відчували нудоту або неприємні симптоми. 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Лікар назвав п'ять продуктів для схуднення: що додати до раціону

(Не) шкідливі фастфуд і солодке. Як знайти їм місце у збалансованому раціоні (ВІДЕО)


16.09.2024 333
Коментарі ()

10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1373
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1483
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1466
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5399
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7923 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10910 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

761

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1463

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2204

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2242
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

333
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2351
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3768
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2230
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3250
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

1033
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

838
16.09.2024

Вперше в Івано-Франківську з сольним концертом виступить DOMIY. 

356
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

581
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

865 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

572
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

1973 6