Гості з Донеччини завітали на Прикарпаття

 

Уже вдруге гості з Донеччини святкували Різдво на Рожнятівщині. Цьогоріч бойківські родини приймали у своїх домівках діточок, батьки яких загинули, працюючи на шахтах Донбасу.

 

Саме наші сім’ї робили все можливе, щоб далеко від рідних домівок діти відчували затишок, любов і турботу.  Двері своїх осель гостинно відкрили для донеччан Василь та Лідія Гладенькі, Тетяна Юдичева, Богдан та Оксана Мельники,  Люба і Василь Бойки з  Брошнева-Осади,  Віталій та Леся Абрами, Ігор Библів,  Василь і Тетяна Поповичі, Віктор та Віта Поповичі, Василь Попович,  Наталя Бігун, Ірина Бевзун, Ірина Рибчак,  Ванда та Іван Парадовські з Рожнятова, Богдана та Богдан Дяківи, Василь та Галина Саміліви, Віра та  Любомир Кравціви з Нижнього Струтина, Віталій і Вікторія  Креховецькі,  Руслана Кошут, Анатолій та Віра Комари, Мар’яна та Олег Комари з Ціневи.


Приїзд гостей з Донеччини на Рожнятівщину був по-особливому святковим. У переддень Святого вечора вони відвідали Божий храм Різдва Христового у райцентрі. Саме на той час у церкві пластуни передавали душпастирям краю Вефлиємський вогонь. З Божим благословенням до гостей і всіх парафіян звернувся декан Рожнятівського деканату УГКЦ Володимир Тарас, побажав гарного відпочинку у нашому краї. Гостям також вручили різдвяні свічки.

Задушевна розмова відбулася  у районній центральній бібліотеці. Дітей привітали селищний голова Рожнятова Василь Мацевко, заступник голови райдержадміністрації Омелян Бойчук, вручив їм наш бойківський оберіг із соломи.

 

Колядками та віншуваннями  «частували» маленькі колядники з Дуби (керівник Ярема Михайлів) та юні співачки Адріана Лахманець, Лариса Самілів, Христина Притула та Ірина Маляр. З вітальним словом до господарів звернулись гості учні ліцею з міста Слов’янська, розповіли про  Донбас, запросили рожнятівців при можливості теж відвідати край чорного золота, вручили для бібліотеки літературу про донецьку землю.

 

Працівники бібліотеки щедро частували гостей чаєм та солодощами. Богдан Абрам та Марина Паламар познайомили донеччан із родинами, в яких вони проживатимуть під час Різдвяних свят. Варто вказати, що майже в кожній сім'ї гості знайшли собі ровесників. Тож день Різдва діти святкували разом.

 

А вже наступного дня на донеччан разом із дітьми із родин, де святкували Різдвяні свята, чекала неймовірна подорож до курортного комплексу «Буковель».  Саме тут наша делегація мала можливість побачити красу Карпат, катаючись на підйомнику, побувала на знаних гуцульських базарах. Смачний обід для дітей організували у новобудові Паляницької ЗОШ І-ІІІст.  Хоч і втомлені, але  щасливі від побаченого, пізно ввечері «мандрівники» повернулись додому.

 


Не вірилося, що гостювання добігло кінця. Вже зранку на зустрічі з керівництвом району діти ділилися враженнями від перебування на Рожнятівщині. До гостей звернулися голова РДА Микола Філіпович та заступник голови районної ради Віктор Тріщ. Вони вручили діткам пам’ятні сувеніри про наш край. А заслужений працівник культури України директор районної центральної бібліотеки Марія Рибчак  подарувала керівникам донецької делегації книги «Легенди Рожнятівщини» та буклети з колядками та віншуваннями дитячого фольклорного ансамблю з  Дуби, які випустила бібліотека. Гості тішились, що на титульній сторінці буклета вміщена фотографія про їхнє перебування на Рожнятівщині. Наостанок донеччан запросили на ще одну екскурсію до ПП «Дзеркало», де гості не лише споглядали експонати, які виробляють на підприємстві, а охоче придбали кілька сувенірів на пам'ять про наш край. Особливо їм були до вподоби бойківські ікони. Керівники делегації навідалися до райцентрівського ясел-дитсадочка «Золота рибка» і були приємно вражені,  в яких умовах виховуються дошкільнята. А в Брошнів-Осадському Божому Храмі діточок благословив о. Володимир Майка. «Христос Рождається! Славіте Його!» – це наше Різдвяне привітання більшість із гостей почули вперше. Але саме воно стало мовби магічним містком між Рожнятівщиною і Донецьким краєм.


19.01.2013 2242 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

643
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2089
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33402
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2295
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3025
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5131 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

397

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1170

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

756

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

963
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

260
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

560
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

630 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1144
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

953
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1043
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

812
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30185 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

903
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3871
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

487
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

522