Гості з Донеччини завітали на Прикарпаття

 

Уже вдруге гості з Донеччини святкували Різдво на Рожнятівщині. Цьогоріч бойківські родини приймали у своїх домівках діточок, батьки яких загинули, працюючи на шахтах Донбасу.

 

Саме наші сім’ї робили все можливе, щоб далеко від рідних домівок діти відчували затишок, любов і турботу.  Двері своїх осель гостинно відкрили для донеччан Василь та Лідія Гладенькі, Тетяна Юдичева, Богдан та Оксана Мельники,  Люба і Василь Бойки з  Брошнева-Осади,  Віталій та Леся Абрами, Ігор Библів,  Василь і Тетяна Поповичі, Віктор та Віта Поповичі, Василь Попович,  Наталя Бігун, Ірина Бевзун, Ірина Рибчак,  Ванда та Іван Парадовські з Рожнятова, Богдана та Богдан Дяківи, Василь та Галина Саміліви, Віра та  Любомир Кравціви з Нижнього Струтина, Віталій і Вікторія  Креховецькі,  Руслана Кошут, Анатолій та Віра Комари, Мар’яна та Олег Комари з Ціневи.


Приїзд гостей з Донеччини на Рожнятівщину був по-особливому святковим. У переддень Святого вечора вони відвідали Божий храм Різдва Христового у райцентрі. Саме на той час у церкві пластуни передавали душпастирям краю Вефлиємський вогонь. З Божим благословенням до гостей і всіх парафіян звернувся декан Рожнятівського деканату УГКЦ Володимир Тарас, побажав гарного відпочинку у нашому краї. Гостям також вручили різдвяні свічки.

Задушевна розмова відбулася  у районній центральній бібліотеці. Дітей привітали селищний голова Рожнятова Василь Мацевко, заступник голови райдержадміністрації Омелян Бойчук, вручив їм наш бойківський оберіг із соломи.

 

Колядками та віншуваннями  «частували» маленькі колядники з Дуби (керівник Ярема Михайлів) та юні співачки Адріана Лахманець, Лариса Самілів, Христина Притула та Ірина Маляр. З вітальним словом до господарів звернулись гості учні ліцею з міста Слов’янська, розповіли про  Донбас, запросили рожнятівців при можливості теж відвідати край чорного золота, вручили для бібліотеки літературу про донецьку землю.

 

Працівники бібліотеки щедро частували гостей чаєм та солодощами. Богдан Абрам та Марина Паламар познайомили донеччан із родинами, в яких вони проживатимуть під час Різдвяних свят. Варто вказати, що майже в кожній сім'ї гості знайшли собі ровесників. Тож день Різдва діти святкували разом.

 

А вже наступного дня на донеччан разом із дітьми із родин, де святкували Різдвяні свята, чекала неймовірна подорож до курортного комплексу «Буковель».  Саме тут наша делегація мала можливість побачити красу Карпат, катаючись на підйомнику, побувала на знаних гуцульських базарах. Смачний обід для дітей організували у новобудові Паляницької ЗОШ І-ІІІст.  Хоч і втомлені, але  щасливі від побаченого, пізно ввечері «мандрівники» повернулись додому.

 


Не вірилося, що гостювання добігло кінця. Вже зранку на зустрічі з керівництвом району діти ділилися враженнями від перебування на Рожнятівщині. До гостей звернулися голова РДА Микола Філіпович та заступник голови районної ради Віктор Тріщ. Вони вручили діткам пам’ятні сувеніри про наш край. А заслужений працівник культури України директор районної центральної бібліотеки Марія Рибчак  подарувала керівникам донецької делегації книги «Легенди Рожнятівщини» та буклети з колядками та віншуваннями дитячого фольклорного ансамблю з  Дуби, які випустила бібліотека. Гості тішились, що на титульній сторінці буклета вміщена фотографія про їхнє перебування на Рожнятівщині. Наостанок донеччан запросили на ще одну екскурсію до ПП «Дзеркало», де гості не лише споглядали експонати, які виробляють на підприємстві, а охоче придбали кілька сувенірів на пам'ять про наш край. Особливо їм були до вподоби бойківські ікони. Керівники делегації навідалися до райцентрівського ясел-дитсадочка «Золота рибка» і були приємно вражені,  в яких умовах виховуються дошкільнята. А в Брошнів-Осадському Божому Храмі діточок благословив о. Володимир Майка. «Христос Рождається! Славіте Його!» – це наше Різдвяне привітання більшість із гостей почули вперше. Але саме воно стало мовби магічним містком між Рожнятівщиною і Донецьким краєм.


19.01.2013 2275 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

3030
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

983
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

587
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5555
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1487
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1355

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

424

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1250

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1080

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

991
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

315
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

314
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1298
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

388
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

654
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5704
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

378
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

272
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

619 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1059
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

916