Google погрожує припиненням пошуку в Австралії

Google заявляє, що вимкне свою пошукову систему в Австралії, якщо суперечливий законопроєкт, розроблений на користь засобів масової інформації, стане законом.

На засіданні Сенату в Канберрі в п’ятницю керуючий директор Google (GOOGL) Австралія Мел Сільва заявив, що законопроєкт "залишається непрацездатним" і "порушить" спосіб, у який мільйони користувачів шукають вміст в Інтернеті.

"Якби ця версія Кодексу стала законом, це не дало б нам реального вибору, крім як припинити надавати доступ до Пошуку Google в Австралії", - сказала вона законодавцям. "Це було б поганим результатом не лише для нас, але для австралійців, різноманітності ЗМІ та малого бізнесу, який використовує пошук Google".

За словами Сільви, основна стурбованість щодо пропозиції компанії полягає в тому, що вона "вимагатиме виплат просто за посилання та фрагменти лише за результати новин у пошуку".

"Безкоштовний сервіс, який ми пропонуємо австралійським користувачам, і наша бізнес-модель побудовані на можливості вільного посилання між вебсайтами", - сказала вона.

Google і Facebook роками сваряться з видавцями про те, як вони відображають свій вміст, а медіакомпанії стверджують, що технічні гіганти повинні платити їм за привілей. Критики двох технологічних фірм зазначають, що, оскільки вони домінують у бізнесі з реклами в Інтернеті, це ставить видавців новин у зв’язок і залишає їх забирати залишки.

Нове законодавство дозволить певним ЗМІ вести переговори як окремо, так і колективно з Facebook та Google - і брати участь в арбітражі, якщо сторони не зможуть домовитись протягом трьох місяців, згідно з австралійською Комісією з питань конкуренції та споживачів, яка виклала запропоноване законодавство. Пізніше в п'ятницю австралійський прем'єр-міністр Скотт Моррісон відповів на запит Google.

"Дозвольте мені пояснити. Австралія встановлює правила щодо того, що ви можете робити в Австралії. Це ми робимо у нашому парламенті. Це робить наш уряд, і ось як це працює в Австралії, і людей, які хочуть працювати з цим в Австралії, ми вітаємо, - сказав він на пресконференції. "Але ми не реагуємо на погрози".

На запитання про зауваження Моррісона у Google відмовилися коментувати.  


Попередження про "наслідки"

Обидві американські технологічні компанії жорстко виступають проти кодексу з моменту його введення влітку минулого року. У серпні минулого року Google використав свою домашню сторінку, щоб попередити австралійців, що законопроєкт зашкодить їхній здатності до пошуку та призведе до "наслідків" для користувачів YouTube.

Зараз американський гігант пропонує три зміни до кодексу, зокрема, як це буде компенсувати видавцям новин. Однією з пропозицій є те, що News Showcase - програму, яку Google запустив минулого року і має на меті виплатити видавцям понад 1 мільярд доларів протягом наступних трьох років - буде формалізовано та розширено в Австралії. Компанія вже платить семи видавцям у країні за вміст.  

Компанія також хоче внести зміни до вимоги, які змусить Google повідомляти видавців про зміни у своєму алгоритмі, заявляючи, що це слід робити лише "для того, щоб видавці могли реагувати на зміни, що стосуються їх".

"Існує чіткий шлях до справедливого та дієвого Кодексу", - сказала Сільва. "Вилучення наших послуг з Австралії - останнє, чого я чи Google хотіли б мати, особливо коли є інший шлях вперед".  


Агресивна битва

Facebook (FB) також відштовхує.

На тому самому засіданні Сенату в п’ятницю Саймон Мілнер, віцепрезидент Facebook з питань державної політики щодо Азійсько-тихоокеанського регіону, заявив, що компанія може врешті-решт заблокувати вміст новин в Австралії, хоча він наголосив на відданості "зробити закон дієвим".

Мілнер сказав депутатам, що цей закон вже має "стримуючий вплив на інвестиції в австралійську індустрію новин", посилаючись на нещодавнє рішення Facebook запустити новинний продукт у Великобританії замість Австралії.

"Сер Тім Бернерс-Лі сказав, що цей прецедент, встановлений цим законом, може" зробити мережу непрацездатною у всьому світі ", - додав він, посилаючись на винахідника мережі.  

Регулятори заявляють, що законодавство необхідне для вирівнювання умов діяльності для засобів масової інформації в Австралії, оскільки редакції по всій країні скоротили обслуговування, тимчасово або назавжди закрили.

Але скептики законодавства вказують на пару причин для занепокоєння. Мільярдер Руперт Мердок володіє величезною часткою медіаринку в країні, що викликає питання про те, наскільки закон, що примушує виплати його власності, принесе користь його імперії.

Інші попереджають, що такі закони загрожують свободі Інтернету. Такі проблеми не мають великої ваги, стверджувала у п'ятницю в Twitter Белінда Барнет, викладач засобів масової інформації та комунікацій з Університету Свінберна в Мельбурні.

"Кодекс принесе користь Мердоку. Він також принесе користь "Гардіан", ABC & SBS [австралійські мовники], вашим місцевим газетам" та іншим ЗМІ ", - написала вона в Twitter.

Барнет також сказав, що Інтернет більше не є відкритим простором, що робить такі занепокоєння спірними.  

"Інтернет більше не відкритий. Він контролюється парою глобальних монополій, які заробляють гроші на ваших даних", - написала вона. "Інтернет колись був відкритим, це колись був рівний і демократичний простір, але ця епоха закінчилася".

Подібні випадки мали місце і в інших країнах.

У четвер Google оголосив, що заплатить виданням новин у Франції за використання їхнього вмісту в Інтернеті за знаковою угодою, яка незабаром може бути відтворена в інших місцях Європи відповідно до нових законів про авторські права.  

за матеріалами CNN


22.01.2021 886
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1293
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1019
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2031
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3512
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1310
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1295

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1614

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

463

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1104

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1274
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24229
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

478
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2641
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

569
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1478
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

651
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15346
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

458
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

536
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1324 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

592
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

504